do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

10 zasad wydajnego korzystania z tuszów do drukarki

0

Stając się posiadaczem drukarki atramentowej pamiętaj o tym, że możesz wpływać na jej wydajność w odczuwalny sposób. Wystarczy jedynie zastosować się do poniższych reguł, by zachować doskonałą jakość dokumentów, a jednocześnie zoptymalizować koszty.

Przed zakupem

1. Wybierz model drukarki, która będzie posiadała wysokie parametry względem wydajności druku. Nie jest tajemnicą, że te najtańsze, najszybciej wykorzystają posiadany fabrycznie zapas atramentu.
2. Zdecyduj się na model, do którego bez problemu będziesz w stanie dokupić tzw. zamiennik. Jest to nabój pochodzący od innego producenta, ale bezproblemowo współpracujący z modelem Twojej drukarki

Tusz do drukarki nie jedno ma oblicze

3. Jeżeli nie udało Ci się upolować oryginalnego kartridża w promocyjnej cenie bądź dedykowanego zamiennika, to możesz zaopatrzyć się w tusze do samodzielnego uzupełniania. Ale pamiętaj, jest to opcja która wymaga większego zaangażowania czasowego z Twojej strony, a także dużej staranności w zakresie przeprowadzonego zabiegu. W przeciwnym wypadku, jeżeli rozlejesz tusz podczas napełniania, to nie ma mowy o wydajności.
4. Kupuj hurtowo – popytaj znajomych czy nie noszą się może z zakupem tuszu do drukarki? Zamawiając kilka sztuk, będziesz w stanie zminimalizować koszty przesyłki, a czasem nawet wynegocjować niższe ceny.

Zestaw kolorowych tuszy marki Barva

Triki użytkowników

5. Mniej istotne dokumenty drukuj w niskiej bądź szybkiej jakości. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać bądź przekazać interesujące Cię informacje, natomiast zużycie tuszu przy takich ustawieniach okazuje się znacząco niższe.
6. Dwie strony na jednej – to też skuteczny sposób na zminimalizowanie zużycia, zarówno tuszu, jak i kartek. Jeżeli tylko Twoje potrzeby pozwalają na takie zabiegi, to zawsze warto wprowadzać je w życie – dla dobra własnego i środowiska naturalnego.
7. Postaw na szarości. Kupując tusz do drukarki w Warszawie, masz do dyspozycji wersję czarną bądź kolorową. Jeżeli chcesz zoptymalizować koszty i potrzebujesz urządzenia do typowego użytku domowego, to postaw na druk czarno-biały.
8. Staranność pracy – lepiej dwukrotnie sprawdzić treść przygotowanego dokumentu niż drukować go powtórnie, gdy zabrakło przecinka bądź wkradła się literówka
9. Myśl, co drukujesz – planujesz wydruk strony internetowej bądź przesłanego pliku? Zanim to zrobisz, usuń z pola wydruku wszystkie te elementy, które są zbędne (np. reklamy czy grafiki), w ten sposób także ograniczysz ilość zużytego tuszu.
10. Wydajne czcionki – to nie żart, niektóre z czcionek programu Word są znacznie wydajniejsze pod względem zużycia tuszu – prym wiodą Century Gothic, Ecofont i Times New Roman.


Wszystko jasne, prawda? Drukowanie może być wydajne, jeśli pamięta się o powyższych zasadach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl