do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Brother DCP-J100 - 3w1 z superwydajnymi pojemnikami

0

Kompaktowy model Brother DCP-J100 z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom domowym oraz pracownikom małych biur. A do tego jest łatwy w obsłudze i tani w eksploatacji. Czego chcieć więcej?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Najważniejszym atutem tego kompaktowego i eleganckiego modelu jest prostota i łatwość obsługi  połączona z ekonomicznością wydruku. A wszystko to dzięki pojemnikom z tuszem, które charakteryzują się wysoką wydajnością oraz stosunkowo niską ceną. Tania eksploatacja to zaleta, na którą zwracają uwagę niemal wszyscy, którzy kupili to urządzenie. Producent zapewnia, że zastosowanie dodatkowych pojemników gwarantuje prawie 5 x więcej wydruków przy takich samych kosztach. I sądząc po opiniach konsumentów, nie jest to obietnica bez pokrycia. Skoro już mowa o pojemnikach z tuszem, to producent robi nam miłą niespodziankę już na samym początku użytkowania. W komplecie do drukarki dostajemy tusze XL, a nie — jak zazwyczaj ma to miejsce w innych markach — niepełne pojemniki startowe. Miły gest, który z pewnością wielu zaskoczył. Na koniec ostatnia zaleta — urządzenie charakteryzuje się prostotą użytkowania. W odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych modeli dostępnych na rynku, nie musimy głowić się nad instrukcją instalacji i obsługi. W tym modelu instalację robimy bez zbędnych komplikacji oraz praktycznie intuicyjnie. A w obsłudze modelu pomaga nam jednolinowy prosty wyświetlacz LCD.

 Drukarka Brother DCP-J100

Szybkość wydruku

Maksymalna prędkość wydruku w trybie monochromatycznym wynosi nawet 27 stron na minutę, a w przypadku druku kolorowego dochodzi od 10 stron na minutę. W tym modelu zwraca uwagę bardzo dobra jakość wydruków tekstowych oraz dobra jakość wydruku fotografii. Jeżeli chodzi wydruk fotografii, to czasami mamy wrażenie, że brakuje nieco rozdzielczości, przez to obraz nieco traci na wyrazistości. Niemniej jednak nie jest to mankament wyraźnie zauważalny. A sama jakość wydruku jest adekwatna do ceny urządzenia.

Koszty eksploatacji

Jak już wspomnieliśmy na wstępie tego artykułu model DCP-J100 jest jednym z najekonomiczniejszych urządzeń dostępnych na rynku. A wszystko za sprawą wysokowydajnych zasobników na tusz, które można aplikować do urządzenia. Wkłady XL podwyższają znacznie wydajność i zmniejszają koszty eksploatacji nawet 5- krotnie! W efekcie dzięki wykładom XL można wydrukować do 2400 stron czarno-białych i 1300 kolorowych. Ekonomiczność urządzenia wynika jeszcze z jednej rzeczy — systemu indywidualnych zasobników na tusz. W modelu znajdują się cztery wkłady z atramentem, które można wymieniać osobno. A to oznacza, że wymienimy jedynie zasobnik, który uległ wyczerpaniu, a nie cały komplet. To znacznie redukuje koszty eksploatacji, które i tak nie są zbyt wysokie. Przy zastosowaniu wydajnych tuszów koszt wydruku w czerni wynosi 0,68 gr/str. A4, a koszty wydruku kolorowego 4,21 gr/str. A4.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

DCP-J100 oprócz ekonomicznych i wysokiej jakości wydruków daje również znakomite skany oraz możliwość kopiowania. Urządzenie wyposażone jest w płaski skaner CIS, którym możemy skanować w rozdzielczości do 1200 × 1200 dpi. Zaletą skanera jest to, że można za jego pomocą skanować nie tylko dokumenty w standardowych formatach, ale również nośniki oprawione lub te o nieregularnych kształtach. Czas skanowania wynosi odpowiednio: 3.37 sekundy (mono) i 4.27 sekundy (kolor).

Kopiowane dokumenty można zmniejszać lub powiększać w zakresie 25 - 400 %.  Za jednym razem można zrobić do 99 kopii danego dokumentu.

Podsumowanie

Zaletą i największym atutem modelu DCP-J100 jest bez wątpienia bardzo dobra jakość wydruku połączona z niskimi kosztami eksploatacji. A to sprawia, że drukarka jest idealnym wyborem dla użytkowników domowych. Świetnie sprawdzi się również jako element wyposażenia małego biura. Brakuje jednak w nim kilku funkcji, które za tą cenę powinny znaleźć się w standardowym wyposażeniu (tak jak w modelach konkurencji). Mowa to przede wszystkim o WI- Fi. DCP-J100 jest drukarka USB, a to oznacza, że nie można za jej pomocą drukować w sieci LAN ani drukować przez Wi-Fi, co w znacznym stopniu ogranicza jej możliwości. A poza tym to świetne i przyjazne urządzenie, które z pewnością znajdzie wielu sympatyków taniego i dobrego drukowania!

PLUSY

MINUSY
  • duża wydajność tuszy
  • tanie drukowanie
  • szybkość drukowania
  • intuicyjna obsługa i prosta instalacja
  • w zestawie pojemniki w całości wypełnione tuszem

 

 

  • brak WI-FI i Ethernet
  • mały wyświetlacz, słabo widoczny
  • brak w zestawie USB
  • brak automatycznego druku dwustronnego

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl