do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Brother DCP-J552DW, czyli solidność i ekonomia

0

Brother DCP-J552

Brother DCP-J552DW to urządzenie wielofunkcyjne, które powstało z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz właścicielach małych firm. Dlaczego do domowego biura warto wybrać właśnie ten model?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Brother DCP-J552DW to solidny i stosunkowo niedrogi wielofunkcyjny “kombajn”, który wyposażony został w kilka przydanych funkcji. Na uwagę zwraca możliwość automatycznego druku dwustronnego, a także wybudowany moduł komunikacji bezprzewodowej. Dzięki tej ostatniej funkcji mamy możliwość drukowania dokumentów z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety z systemami iOS, Android oraz Windows Phone 7. Jeżeli chodzi o samo drukowanie, nie sposób pominąć kwestii pojemników z tuszem. Model DCP -J552 wyposażony został w indywidualny system zasobników (C, M, Y, K). Z tego powodu po zużyciu jednego z kolorów nie musimy wymieniać wszystkich pojemników, ale tylko ten, który uległ wyczerpaniu, co znacząco obniża koszty eksploatacji urządzenia. Ostatnią rzeczą wartą podkreślenia jest fakt, że obsługa urządzenia odbywa się za pomocą dużego dotykowego,  kolorowego wyświetlacza LCD o przekątnej 6.8 cm z inteligentnym panelem. To sprawia, że użytkowanie tego modelu jest nie tylko wygodne i proste, ale również bardzo intuicyjne.

DCP-J552 od Brother

Szybkość druku

Brother DCP-J552DW drukuje szybko i to w dobrej jakości, co jest niewątpliwą zaletą tego modelu. W specyfikacji producent podaje, że prędkość wydruku czarno-białego wynosi 33 strony na minutę, a w przypadku druku kolorowego - 27 na minutę, co daje nam parametry porównywalne do szybkości drukarki laserowej. Oczywiście to wielkości maksymalne. Jak to wygląda w praktyce? Okazuje się, że w testach domowych drukarka również wypada bardzo korzystnie pod względem szybkości, chociaż odbywa się to nieco kosztem jakości wydruku. Na wydruk pierwszej strony A4 tekstu z trybu stand-by  musimy czekać ok. 20 sekund. Nieco gorzej ta specyfikacja przedstawia się w przypadku druku kolorowego i zdjęć. Urządzenie na wydruk zdjęcia w wielkości 10x15 pc potrzebuje ok. 2 minut, co jednak zrekompensowane zostaje wysoką jakością wydruku.

Koszty eksploatacji

Wspomnianą już zaletą tego modelu jest osobny system pojemników z tuszem, który ogranicza znacząco koszty eksploatacji. W przypadku używania dedykowanych i zalecanych dla tego modelu oryginalnych zasobników,  wydatki przedstawiają się na dość przyzwoitym poziomie. Przy średniej cenie oryginalnego pojemnika czarno — białego wynoszącej 60 złotych, koszt jednej strony A4 oscyluje wokół 0,09 złotego, co daje w efekcie 704 stron wydruku. W przypadku zasobników kolorowych, które można kupić w cenie 108 złotych, koszt wydruku wynosi ok. 0,68 co pozwoli nam na wydrukowanie ok. 160 stron w kolorze.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Model wyposażony jest w plaski typ skanera, który umożliwia skanowanie w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi. Skany mogą być wysyłane do pliku, wiadomości e-mail, obrazów, a także do karty pamięci. Moduł skanera działa zadowalająco szybko - nawet 3.37 sekundy dla mono i 4.27 sekundy przypadku dokumentów kolorowych. Niestety sama jakość ostatecznego skanu już nie powala na kolana. Jednak do domowego użytku czy do skanowania dokumentów biurowych  jest w zupełności wystarczająca.

Wyświetlacz Brother DCP-J552

Kopiować możemy na formatach A4, A5, zdjęcia (15 × 10) oraz Letter. Dostępna jest też możliwość powiększenia lub pomniejszania w zakresie 25-400%. Możemy również zmienić jakość wydruku, format oraz usunąć tło. Urządzenie układa i sortuje do 99 stron.

Podsumowanie

Wielofunkcyjne urządzenie, które oferuje możliwość kopiowania, skanowania oraz wydruku dokumentów na dobrym poziomie. Zaletą tego modelu jest zwłaszcza szybkość wydruków, które charakteryzują się dobrą jakością oraz ekonomicznością. Plusem urządzenia bez wątpienia jest również wygodny,  kolorowy ekran dotykowy. Model, które świetnie sprawdzi się w małym biurze. 

PLUSY

MINUSY
  • szybkie drukowanie
  • automatyczne drukowanie dwustronne
  • tania eksploatacja
  • łączność bezprzewodowa
  • intuicyjna obsługa/ kolorowy ekran dotykowy
  • prostota obsługi
  • przeciętna jakość wydruku kolorowych fotografii
  • brak druku bezpośredniego przez e- mail
  • stosunkowo głośna praca
  • brak kabla USB w zestawie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl