do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Brother DCP- T500W - wygodna i tania w eksploatacji

0

Ekonomiczny i bardzo wydajny model Brother DCP- T500W z systemem pojemników do samodzielnego napełniania tuszem  jest znakomitym wyborem dla użytkowników domowych i właścicieli małych biur. Dlaczego?

Brother DCP- T500W to wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone do druku z funkcjami kopiowania oraz skanowania. Charakteryzuje się estetycznym designem - kompaktowością i niewielkimi rozmiarami. Oprócz atutów w postaci swoich gabarytów ma jeszcze kilka zalet, które wyróżniają go spośród innych urządzeń 3w1 w tej półce cenowej dostępnych na rynku.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o jakiej należy wspomnieć, jest system pojemników do samodzielnego napełniania tuszem. W tym rozwiązaniu nie musimy kupować całych zasobników, a jedynie uzupełniamy ich pojemność. Dzięki temu znacznie obniżamy koszty wydruku, ponieważ butelki z tuszem są wydajne i dostępne w atrakcyjnych cenach. Z technicznych rzeczy warto wspomnieć również o opatentowanym przez firmę systemie samoczyszczącej się głowicy. Dzięki tej technologii głowica chroniona jest przed wysuszeniem, co znacznie przedłuża żywotność i wydajność urządzenia.Brother DCP-T500W

 

Zaletą modelu jest również to, że wyposażony został w łączność bezprzewodową. A to oznacza, że bez korzystania z komputera możemy bezpośrednio drukować z takich urządzeń mobilnych jak: iPhone, iPad oraz tabletów i smartfonów korzystających z systemów Android czy Windows Phone.

Szybkość wydruku

Według norm podanych przez producenta model Brother DCP- T500W może wydrukować do 11 stron monochromatycznych i 6 stron kolorowych na minutę. W praktyce te szybkości są jednak nieco mniejsze. Na wydruk pierwszej strony w trybie roboczym trzeba czekać 16 sekund. Prędkość wydruku w teście wynosiła odpowiednio: 14,3 ppm w trybie roboczym, 10 ppm w trybie normalnym. To szybkości całkowicie zadowalające w obu testowanych trybach. W przypadku druku zdjęć (co z pewnością zainteresuje użytkowników domowych) prędkości są już mniej imponujące. Wydruk fotografii w formacie A4 zajmuje 5 minut 27 sekund, co jest wynikiem mało imponującym, jeśli porównamy to z drukarkami konkurencji. Wątpliwości budzi również sama jakość wydruku i odwzorowania kolorów. Wydruk niektórych fotografii ma ciężki żółty i czerwony odcień, który nieco psuje jakość zdjęć.

Koszty eksploatacji

W tym zakresie Brother DCP- T500W ma się czym pochwalić. A wszystko za sprawą systemu napełniania pojemników, o którym wspomnieliśmy na początku tego tekstu. Wg norm producenta jedna butelka z czarnym tuszem pozwala na wydruk do 6 tysięcy stron. A w modelu DCP-T500W sprzedawanym w komplecie z dwoma pojemnikami z czarnym atramentem, umożliwia wydruk aż do 12 tysięcy stron (!). Każda z butelek z kolorowym tuszem starcza do 5 tysięcy stron. Przy tych parametrach koszt wydruku w czerni wynosi około 0,53 gr/str. A4, a koszty wydruku kolorowego - 1,94 gr/str. A4, co jest znakomitym wynikiem. Drukowanie z modelem DCP- T500W jest nie tylko wygodne, ale i bardzo ekonomiczne.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

DCP- T500W wyposażony jest w płaski skaner CIS, który może skanować w rozdzielczości dochodzącej do 1200 x 2400dpi. Sama jakość skanu jest zadowalająca. Przechwytuje wszystkie drobne szczegóły, a także bardzo dobrze i wiernie oddaje kolory.

Według danych producenta, szybkość skanu oscyluje w granicach 3.37 sekundy przy skanie monochromatycznym i 4.27 sekundy przy skanie kolorowym - 100 dpi. W teście skan monochromatyczny strony A4 z rozdzielczością 200 dpi trwał zaledwie 9,8 sekundy, podczas gdy skanowanie w kolorze z rozdzielczością 600 dpi trwało już nieco ponad 2 minuty (dokładnie 2 minuty i 1 sekundę).

A co z kopiowaniem? Pierwsza kopia pojawia się po ok. 27 sekundach, a kopiowanie kolejnych trwało 11 sekund. Kopia kolorowa pojawiła się po 44 sekundach, a kolejne kopie - 28 sekund każda, osiągając maksymalną prędkość 2,1 ppm. A to oznacza, że urządzenie w miarę szybko kopiuje dokumenty monochromatyczne, w przypadku kopiowania dokumentów kolorowych jest dość powolne.

Warto podkreślić, że ten model działa stosunkowo cicho podczas większości operacji. Może też równocześnie drukować i skanować, co jest dość ciekawym i rozwiązaniem, które nie jest często spotykane w konkurencyjnych urządzeniach wielofunkcyjnych.

Podsumowanie:

Brother DCP - T500W jest sprytnie zaprojektowanym,  ekonomicznym urządzeniem wielofunkcyjnym z obsługą drukowania bezprzewodowego. Początkowy koszt inwestycji jest co prawda wysoki, ale ponieważ oferuje większą liczbę wydruków monochromatycznych i kolorowych, w dłuższej perspektywie okazuje się bardzo ekonomiczny.

Wpisy Powiązane:

Brother DCP-T700W - z systemem do samodzielnego napełniania tuszy

Seria urządzeń Brother Inkbenefit Plus

PLUSY

MINUSY
  • dobra jakość druku i szybkość
  • Wi-Fi
  • cztery niezależne zbiorniki z atramentem do wielokrotnego napełniania
  • bardzo ekonomiczne koszty drukowania
  • dodatkowa butelka z tuszem czarnym w zestawie startowym  

 

  • kiepskie odwzorowanie kolorów przy drukowaniu zdjęć

  • brak czytnika kart do druku bezpośredniego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl