do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Brother DCP-T700W - z systemem do samodzielnego napełniania tuszu

0

DCP-T700W to bardzo oszczędna kolorowa drukarka, której główną zaletą jest wysokiej jakości, szybki i tani druk. Z tego powodu urządzenie znakomicie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i jako element wyposażenia małego biura.

Lekkie, kompaktowe urządzenie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku, za to jego możliwości z pewnością zadowolą nawet wymagającego użytkownika. Co kryje w sobie i dlaczego warto kupić model DCP-T700W?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Cechą, która wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1 z tej półki cenowej, jest innowacyjny system napełnienia tuszu. DCP-T700W został wyposażony w system pojemników do samodzielnego napełniania. A to oznacza, że po wyczerpaniu się jednego z pojemników nie wymieniamy go na nowy, ale jedynie uzupełniamy nowym atramentem. Koszt każdej z oryginalnych buteleczek z tuszem jest znacznie mniejszy niż cena nowych kartridży. Z tego powodu takie rozwiązanie znacząco wpływa na koszty związane z eksploatacją drukarki. Słowem — wydruki są tańsze a sama wydajność urządzenia znacznie wyższa. Tani i dobrej jakości druk to nie jedyna zaleta tego modelu. W urządzeniu został wbudowany interfejs sieci bezprzewodowej, dzięki czemu możemy bez korzystania z komputera skanować "do" i drukować "z" urządzeń, takich jak iPhone, iPad oraz tabletów i smartfonów opartych na systemach Android czy Windows Phone. Ostatnią zaletą modelu jest prostota i intuicyjność obsługi. Jednolinowy wyświetlacz LCD i czytelne przyciski sprawiają, że użytkowanie urządzenia nie przysparza bólu głowy. Korzystamy z niego intuicyjnie, co w przypadku tylu funkcji nie zawsze jest takie oczywiste.

 Brother DCP-T700W

Szybkość wydruku

W tym względzie DCP-T700W nie ma się czego wstydzić a w większości parametrów znacznie wyprzedza swoją konkurencję.

Z Brother DCP-T700W mamy możliwość drukowania w trzech trybach: szybkim, normalnym oraz najlepszym. Średni czas wydruku tekstu na trybie szybkim to 12 sekund,  a normalnym 15 sekund. W przypadku druku kolorowych obrazów: 21 sekund i 31 sekund. Jeżeli chcemy koniecznie drukować w trybie najlepszym, musimy uzbroić się jednak w cierpliwość. Prędkość wydruku zarówno tekstu, jak i obrazów w najlepszej jakości znacząco odbiega od poprzednich parametrów. Na wydruk tekstu w najlepszej jakości trzeba czekać prawie dwie minuty, a na kolorowy obraz - 2 minuty i 35 sekund. Sama jakość zdjęć,  pomimo najlepszego trybu,  jest nieco gorsza niż w porównywalnych modelach Canona lub Epsona.

Koszty eksploatacji

Jak wspomnieliśmy już na początku tego artykułu, drukarka charakteryzuje się znakomitymi parametrami pod względem wydajności druku. W dużej mierze dzięki rozwiązaniu, które pozwala nam na dolewanie tuszu. Oryginalne tusze wg danych producenta wystarczą na wydruk 6000 stron (czarny) oraz 5000 stron (kolorowy). A to oznacza, że w przypadku zakupu kompletu tuszy (ok. 120-130 zł) wydruk jednej strony będzie kosztował 1-2 grosze.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Model wyposażony jest w płaski skaner CIS, który umożliwia skanowanie w rozdzielczości do 1200 x 2400dpi. Skanować możemy do obrazu, pliku na komputerze lub bezpośrednio do e-mail. Czas skanowania pliku uzależniony jest oczywiście od wybranej rozdzielczości. W przypadku 100dpi wynosi odpowiednio 3.37 sek. w druku monochromatycznym i 4.27 sek. w druku kolorowym.

W przypadku kopiowania mamy możliwość ustawienia liczby kopii, jakość druku, jak również skalowania (w zakresie 25-400%). Możemy również wydrukować kilka stron na jednym arkuszu (2 na 1, 4 na 1). Urządzenie maksymalnie jest w stanie skopiować ok. 5 dokumentów monochromatycznych na minutę oraz 3 strony w kolorze.

Podsumowanie

Kompaktowe urządzenie, którego największą (ale nie jedyną zaletą) są bardzo niskie koszty eksploatacji. Dzięki zastosowaniu systemu z dolewanym tuszem koszt wydruku jednej strony oscyluje w granicach 1-2 groszy, co plasuje ten model w czołówce najwydajniejszych drukarek atramentowych w swojej klasie. Zaletą urządzenia jest również sama jakość wydruków połączona z szybkością wydruku. Nie zapominajmy również o łączności bezprzewodowej, która uprawni i ułatwi korzystanie z urządzenia. Brakuje w nim automatycznego druku dwustronnego i nieco szybkości w trybie najlepszym. Niemniej jednak,  pomimo tych drobnych mankamentów model jest znakomitym wyborem dla użytkowników domowych, a zwłaszcza dla małego biura.

PLUSY

MINUSY
  • niskie koszty eksploatacji
  • innowacyjny system wymiany (dolewania) tuszu
  • łączność bezprzewodowa
  • dobra jakość wydruków
  • automatyczny podajnik dokumentów
  • łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia

 

  • brak opcji automatycznego druku dwustronnego
  • długi czas druku w najwyższej jakości

 Wpisy powiązane:

Seria urządzeń Brother Inkbenefit Plus

Brother DCP-T500W - Wygodna i tania w eksploatacji

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl