do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Brother MFC-J200 - bardzo ekonomiczna drukarka domowa

0

Brother MFC-J200to urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz opcji drukowania umożliwia również skanowanie, kopiowanie oraz wysyłkę faksu.

Odkryj nowy wymiar oszczędności z wiecznymi kartridżami do Brother MFC-J200


Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?
W pierwszej kolejności warte podkreślenia są niezwykle niskie koszty wydruku, które czynią model bardzo atrakcyjnym, zwłaszcza dla użytkowników domowych. Jak podaje producent, wysokowydajne wykłady pozwalają na druk do 5-ciu razy więcej niż w standardowej opcji. Model drukuje również dokumenty w wysokiej rozdzielczości (do 6000x1200dpi), co przekłada się wymiernie na jakość wydruku tekstów oraz grafiki. Ten „kombajn”, przeznaczony przede wszystkim do użytku domowego oraz wykorzystania w małym biurze, został wyposażony w interfejs sieci bezprzewodowej. Za pomocą Brother MFC-J200 możemy również drukować z i skanować z tabletów i smartfonów. Umożliwiają to aplikacje Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Urządzenie posiada  dwa podajniki papieru. Pierwszy z nich zlokalizowany na dole MFC-J200 mieści 100 arkuszy drugi — automatyczny podajnik kopiarki/skanera o pojemności 20 arkuszy A4. Podajniki, intuicyjny panel sterowania, oraz wyświetlacz LCD zwiększają wyraźnie komfort użytkowania.

Brother MFC-J200

Szybkość wydruku
Zgodnie ze specyfikacją producenta urządzenie może wydrukować do 27 dokumentów monochromatycznych na minutę oraz 10 stron w kolorze. W niezależnych testach te parametry  wypadły nieco gorzej. Wydruk 10-stronicowego dokumentu z grafiką i tekstem zajął drukarce 164 sekund, co daje niecałe 4 strony na minutę w opcji standardowej. Na wydruk zdjęcia na papierze fotograficznym w najlepszej jakości trzeba było czekać aż 312 sekund, czyli ponad 5 minut. Jednak w tym przypadku warto czekać, ponieważ jakość jaką  po tym czasie dostajemy jest w pełni satysfakcjonująca.

Z CISS do Brother MFC-J200 będziesz oszczędzał nawet 90% kosztów druku

Koszty eksploatacji
Jak już wspomnieliśmy wcześniej,  wkłady atramentowe zastosowane w modelu Brother MFC-J200 to  kartridże o zwiększonej pojemności charakteryzujące się wysoką wydajnością. Na tych tuszach, jak podaje producent,  możemy wydrukować do 2400 stron czarno-białych i 1300 kolorowych. Sugerując się tymi danymi,  koszt wydruku jednej strony tekstu A4 przy pokryciu 5% będzie kosztował nas niewiele ponad 1 grosz, a wydruk na wkładach kolorowych około 8 groszy. Jak widać w porównaniu z innymi modelami z tej półki cenowej drukarka MFC-J200 wypada nad wyraz korzystnie.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Za pomocą MFC-J200 możemy skanować dokumenty w rozdzielczości do 1200x2400 dpi a sama jakość skanów jest satysfakcjonująca. Zeskanowane dokumenty charakteryzują się dobrą ostrością a  tekst jest czytelny i wyraźny, bez poszarpanych krawędzi. Niestety skany generowane są tylko w formacie PDF. Jedną z przydatnych funkcji jest możliwość skanowania do e-maila. Kopiować możemy z szybkością do 11 kopii/min. w przypadku dokumentów monochromatycznych oraz 6 kopii na minutę w przypadku dokumentów kolorowych. Podczas kopiowania możemy skalować dokumenty w zakresie 25-400%. Z modelu MFC-J200 możemy wysyłać również faksy, ale ta funkcja nie jest zbytnio rozbudowana. Po pierwsze faksujemy tylko dokumenty w opcji czarno- białej,  po drugie nie ma możliwości faksowania do e- maila i innych funkcji, które ułatwiały wysyłkę dokumentów.
Podsumowanie
MFC-J200 to proste urządzenie wielofunkcyjne, którego największą zaletą są niskie koszty eksploatacji oraz  niskie zużycie energii. Przy tym jest bardzo prosty w obsłudze, co czyni ten model bardzo przyjaznym w użytkowaniu. Na plus zaliczyć możemy również automatyczny podajnik papieru oraz łączność bezprzewodową. Na minus brak automatycznego drukowania oraz stosunkowo niską prędkość druku, odbiegającą znacznie od podanej w specyfikacji technicznej. Niemniej jednak pomimo tych wad model MFC-J200 jest ciekawą i atrakcyjną propozycją dla wszystkich użytkowników domowych oraz właścicieli małych firm.

PLUSY

MINUSY
  • niskie koszty eksploatacji
  • automatyczny podajnik papieru
  • WiFi
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • brak automatycznego druku dwustronnego
  • niższe od podawanych szybkości druku

Wpisy powiązane:

- Brother DCP-J100 - 3w1 z superwydajnymi pojemnikami

- Brother DCP-J552DW, czyli solidność i ekonomia

- Brother DCP-J105 - tanie w eksploatacji kompaktowe urządzenie 3w1

- Brother DCP-J152 - kompaktowa i oszczędna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl