do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Brother MFC-J5320DW - drukuje format A3

0

Jeżeli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia do biura, to model Brother MFC-J5320DW z pewnością spełni wszystkie twoje potrzeby. Zaprojektowany został z myślą o wykorzystaniu w wymagających warunkach biurowych. Czy i dlaczego warto na niego postawić?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Brother MFC-J5320DW to wielofunkcyjny „kombajn”, za pomocą którego możemy drukować, skanować, kopiować oraz faksować dokumenty. To urządzenie drukujące szybko i ekonomicznie, o czym powiemy w dalszej części artykułu. Oprócz tego zostało wyposażone w wiele zaawansowanych i przydatnych funkcji, które mają za zadanie nie tylko usprawnić, ale również uprościć życie przeciętnego pracownika biurowego. Cechą wyróżniającą modelu MFC-J5320DW jest przede wszystkim to, że oferuje możliwość druku w formacie A3, a to znacznie rozszerza pole manewru oraz możliwości wykorzystania tej zaawansowanej drukarki. Nie jesteś już ograniczony do formatu A4, ale możesz pokusić się o wydruki większe. Za pomocą tej drukarki bez problemu zatem możesz przygotować plakat czy biuletyn. Oprócz formatu A3 MFC-J5320DW oferuje również funkcję automatycznego druku dwustronnego.

Brother MFC-J5320

Urządzenie obsługuje łączność bezprzewodową Ethernet oraz obsługuje technologię Wi-Fi Direct™. Za jej pomocą bez pośrednictwa komputera możemy drukować dokumenty z urządzeń mobilnych, jak również drukować i skanować z/do chmury.

Dodatkowo wyposażony jest w funkcjonalny automatyczny podajnik dokumentów, który mieści do 35 arkuszy, dzięki któremu możemy szybko wydrukować, zeskanować lub faksować określoną liczbę dokumentów. I na koniec warto wspomnieć o dużym kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 6,8 cm, który usprawnia obsługę urządzenia.

Szybkość wydruku

Urządzenie charakteryzuje się przyzwoitą szybkością i wydajnością druku. Wg specyfikacji producenta  MFC- J5320DW może maksymalnie wydrukować do 22 stron na minutę w czerni i 20 stron na minutę w kolorze. W praktyce te prędkości nieco odbijają od normy. W jednym z testów prędkość w wersji roboczej wynosi dokładnie 12ppm,  a 5 -stronicowy dokument zawierający dodatkowo kolorową grafikę został wydrukowany z prędkością 5.5ppm. Na wydruk 20 stronicowego dokumentu tekstowego w opcji duplex drukarka potrzebowała 3 minuty 23 sekund, co daje prędkość 5,9 stron na minutę, a wydruk strony z tekstem i grafiką A3 trwało 41s.

Jeżeli chodzi o samą jakość wydruku, to jest ona na poziomie zadowalającym, chociaż druk z piezoelektrycznych drukarek atramentowych nie jest tak ostry i czysty jak z głowic termicznych. Odbitki kolorowe są bardzo dobre, z płynnymi przejściami kolorów i dużą ilością szczegółów, nawet w ciemnych miejscach obrazu.

Koszty eksploatacji

Ekonomiczność i wydajność to prawdziwy atut tego modelu. Dobrą wiadomością jest to, że
Brother MFC-J5320DW pozwala na zastąpienie standardowych wkładów zamiennikami XL. W tej wydajniejszej i tańszej opcji drukarka wydrukuje 2400 czarno — białych stron lub 1200 stron w każdym kolorze. W opcji XL koszt wydruku monochromatycznego (przy cenie zamiennika 55 zł) to ok. 4 groszy, a koszt wydruku kolorowej strony to ok. 15 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Urządzenie wyposażone jest w skaner umożliwiający skanowanie plików do rozdzielczości do 1200 × 2400 dpi w dwóch formatach:  jpg oraz pdf. Skany możemy wysyłać bezpośrednio na e-maila oraz do chmury.

Szybkość kopiowania oscyluje w granicach 12ipm (mono) i 9ipm (kolor). Jednorazowo skopiujemy do 99 sztuk danego dokumentu. W opcjach mamy możliwość ustawienia skalowania 25% do 400% oraz wydruku kilku kartek na jednej stronie. I na koniec warto również wspomnieć o funkcji faksu, która w warunkach biurowych jest przydatnym udogodnieniem.

Podsumowanie

Oszczędne w eksploatacji, stosunkowo szybkie i oferujące wysokiej jakości wydruki urządzenie będzie bardzo użytecznym elementem wyposażenia biura. Tym, co bez wątpienia wyróżnia go spośród innych modeli w tej półki cenowej,  jest funkcja wydruku formatu A3, której późno szukać u konkurencji. Na plus drukarki można zaliczyć łatwą i przyjazną obsługę oraz kilka przydatnych funkcji takich jak dwustronny druk czy automatyczny podajnik papieru. I przede wszystkim cena, która w stosunku do oferowanych udogodnień jest naprawdę atrakcyjna

PLUSY

MINUSY
  • automatyczny podajnik papieru
  • druk w formacie A3
  • opcja druku bezprzewodowego
  • automatyczny druk dwustronny
  • w stosunku do ceny -przeciętna jakość druku
  • głośna praca
  • brak czytnika kart pamięci

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl