do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Brother MFC-J6520DW - drukowanie i kopiowanie w formacie A3

0

Jeśli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia do domu lub biura, które potrafi drukować oraz skanować dokumenty w formacie tabloidu (A3) warto, abyś przyjrzał się modelowi Brother MFC-J6520DW.

Oszczędzaj na kosztach druku z Wiecznymi Kartridżami do Brother MFC-J6520DW
Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Drukowanie w formacie A3 to funkcja, która nie często pojawia się w wielofunkcyjny drukarkach przeznaczonych o użytku domowego. W przypadku modelu Brother MFC-J6520DW projektanci poszli o krok dalej — urządzenie nie tylko drukuje w formacie tabloidu, ale robi to automatycznie w wersji duplex! Duży format uzyskamy też z kopiarki. W tej opcji dodano również możliwość kopiowania dwustronnego, co jest oszczędnym i przydatnym udogodnieniem. Drukarka wyposażona została w dwa podajniki papieru: standardowy podajnik mieszczący 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik, do którego możemy włożyć 35 kartek. Ci, którzy często i chętnie zamieszczają pliki na wirtualnych dyskach oraz portalach społecznościowych, z pewnością nie będą zawiedzeni możliwościami tej drukarki. Za jej pomocą mogą bowiem drukować z oraz skanować dokumenty i fotografie z popularnych serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Flickr, a także wirtualnych dysków typu Google Drive, czy Sky Drive. Model daje możliwość również bezpośrednich wydruków z tabletów oraz smartfonów.

Szybkość wydruku
Producent zapewnia, że model MFC-J6520DW jest w stanie drukować z prędkością 22 stron na minutę dla druku mono oraz 20 stron na minutę przy druku w kolorze. Parametry są bardzo imponujące, ale niestety niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, co potwierdzają testy drukarki. Prędkość wydruku 5-stronicowego dokumentu tekstowego w niezależnych testach wyniosła jedynie 8.1 str./min. w trybie normalnym. W trybie roboczym szybkość wzrosła do 9.4 str./min. Z kolei w przypadku dokumentu 20-stronicowego szybkość wyniosła znacznie więcej, bo 11.8 str./min., ale jak widać nadal było to jedynie niewiele ponad połowę deklarowanej szybkości. Prędkość wydruku spada wraz z pojawieniem się grafiki na drukowanej stronie. I tak 5-stronicowy tekst, w którym znajdowała się również kolorowa grafika, drukowany był z prędkością 6,5 str./min. Na wydruk zdjęcia 15 × 10 cm trzeba było czekać około 1 minuty 10 sekund, a wydruk fotografii A3 zajęło około 4 minuty. Pomimo tego, że wartości te znacznie odbiegają od tych podanych przez producenta, to obiektywnie patrząc są całkiem niezłe. W końcu mamy do czynienia z drukarką atramentową.
Oszczędzaj 90% kosztów druku z CISS do Brother MFC-J6520DW
Koszty eksploatacji
Koszty użytkowania drukarki obniżają wysokowydajne pojemniki na tusz, które można zainstalować w tym modelu. Dzięki nim jak podaje producent, można wydrukować do 2400 stron czarno-białych i 1200 kolorowych. Przy tych parametrach koszt wydruku w czerni na wkładzie oryginalnym oscyluje w granicach 5 groszy, a w kolorze ok. 25 groszy. Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z wkładów zamiennych, wydruk w biało- czarnym kosztować nas będzie 3 grosze za stronę a kolorowy 7 groszy za stronę.

Brother MFC-J6520DW
Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Brother MFC-J6520DW oprócz drukowania,  umożliwia również skanowanie i kopiowanie oraz wyposażony jest w funkcje faksu. Skanowane pliki mogą osiągać maksymalnie rozdzielczość do 2400x2400 dpi. Przydatną funkcją jest możliwość zapisywania obrazów do e- maila, a także skanowanie do chmury. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kopiarka wyposażona jest w funkcję kopiowania dwustronnego. Poza tym za jej pomocą można powielić dokumenty w formacie A3. Przed skopiowaniem możemy również dokonać skalowania od 25% do 400% lub wydrukować kilka stron na jednej kartce.

Podsumowanie
Brother MFC-J6520DW posiada kilka zalet,  obok których nie można przejść obojętnie.  W pierwszej kolejności jest to druk oraz kopiowanie w formacie A3, a także druk dwustronny (również do formatu A3). Te dość atrakcyjne opcje połączone są ze stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji. Minusem są mało rozbudowane funkcje w faksie (np. nie ma automatycznego powtarzania numeru czy faksowania w kolorze), ale to nie odbija się na ogólnej ocenie całego urządzenia. Brother MFC-J6520DW to elegancki i solidny model, który pewnością przyniesie wiele radości użytkownikom domowym.

PLUSY

MINUSY
  • drukowanie dwustronne automatyczne
  • kopiowanie dwustronne  
  • automatyczny podajnik papieru
  • pojemniki na atrament o dużej pojemności
  • WIFI
  • głośno pracujący podajnik papieru
  • jakość tekstu nieco poniżej przeciętnej

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl