do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon Maxify MB2050 - znakomite wydruki w domowym biurze

0

Urządzenie wielofunkcyjne do domowych biur wyposażone w zaawansowane funkcje, których nie powstydziłaby się nie jedna biznesowa drukarka. A jeśli do tego jesteś wielbicielem wydruku wysokiej jakości grafik i fotografii, trafiłeś pod dobry adres. Oto nasz przegląd Canon Maxify MB2050.

Wieczne kartridże do Canon Maxify MB2050- oszczędź na kosztach drukowania

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Model powstał z myślą o wykorzystaniu w mniejszych biurach oraz jednoosobowych firmach. Z tego względu został wyposażony w wiele funkcji, jakie posiadać powinna każda drukarka biznesowa. Urządzenie zapewnia łączność bezprzewodową. Za pomocą aplikacji MAXIFY Cloud Link możemy bezpośrednio drukować z i skanować do usług w chmurze, takich jak m.in. Dropbox, OneDrive czy Google Drive. Jedyną rzeczą, jakiej tutaj brakuje, jest interfejs Ethernet, który w środowisku małego biura byłby opcją bardzo przydatną. Drukarka wyposażona została również w dwie rzeczy, które pozwalają na sporą oszczędność czasu, czyli automatyczny podajnik dokumentów oraz opcję drukowanie dwustronnego. Na koniec  wspomnijmy jeszcze o tuszach. Oryginalne tusze, na jakich drukuje Canon Maxify MB2050 oparte są na technologii Dual Resistant High Density. A to sprawia, że wydruki charakteryzują się intensywnymi, żywymi kolorami. A do tego są wyjątkowo trwałe — nie rozmazują się, nie blakną i są odporne na przetarcia.

Canon Maxify MB2050

Szybkość wydruku
Canon Maxify MB2050 drukuje dość szybko — oczywiście jak na drukarkę atramentową. Producent podaje, że urządzenie jest w stanie wydrukować maksymalnie 16 stron na minutę dla druku mono i 11 stron na minutę dla koloru. W testach udało się osiągnąć wynik 14 stron/ min. przy drukowaniu prostych dokumentów tekstowych w programie Microsoft Word. W przypadku dokumentów zawierających tekst i grafikę prędkość znacząco spada - do 8 str./min (druk z pliku PDF). Wydruk zdjęcia A4 na zwykłym papierze trwało zaledwie 18 sekund, co nie odbiło się znacząco na jakości wydruku. Czas wydruku wzrósł do pełnych dwóch minut przy użyciu papieru błyszczącego, co również jest całkiem dobrym wynikiem.

Uwolnij się od wysokich kosztów druku z CISS do Canon Maxify MB2050
Koszty eksploatacji
W Canonie zbiorniki z tuszem można wymieniać pojedynczo, co wymiernie obniża koszty eksploatacji. Po wyczerpaniu się zasobników startowych,  można zakupić specjalne wysokowydajne wkłady XL, które pozwalają znacząco wydłużyć czas drukowania. Na wkładach XL wydrukujemy nawet do 1200 (cz.b.) i 900 (kolor) stron A4. W przypadku druku na wkładach oryginalnych koszt druku monochromatycznego  oscyluje w granicach 9 gr/str. A4, a  wydruku w kolorze 21 gr/str.
Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Model został wyposażony w kolorowy skaner CIS o rozdzielczości 1200 × 1200 dpi. Za jego pomocą możemy skanować wiadomości do e-mail, folderu sieciowego, do chmury, a także do pamięci USB. Kopiujemy w jakości standardowej lub wysokiej z szybkością 15 obr./min. dla kopii monochromatycznych i 7 obr.min dla kopii kolorowych. Przy kopiowaniu możemy dokonać skalowania obrazu w przedziale 25%-400%, jak również skopiować po kilka stron na jednej kartce papieru. Na koniec warto również wspomnieć o opcji faksu. Ta funkcja najmniej jest wykorzystywana w codziennej pracy biurowej, ale niekiedy okazuje się bardzo przydatna. Model Canon Maxify MB2050 został wyposażony w kolorowy faks, którym jesteśmy w stanie wysyłać dokumenty monochromatyczne w 3 sekundy a kolorową grafikę w minutę.
Podsumowanie
MB2050 to dobre i stosunkowo niedrogie urządzenie wielofunkcyjne, które może okazać się bardzo użyteczne dla małych firm i osób pracujących w domu. Brak interfejsu Ethernet może zniechęcić niektórych potencjalnych użytkowników, ale to jeden z nielicznych mankamentów tego modelu. Pozostali z pewnością docenią szybkość, jakość wydruku (zwłaszcza grafik i fotografii) a przede wszystkim koszty eksploatacji. Świetne odwzorowanie kolorów oraz znakomity poziom wydruku sprawia, że MB2050 z powodzeniem może być wykorzystywany do drukowania od czasu do czasu zdjęć produktowych, ulotek i broszur marketingowych.

PLUSY

MINUSY
  • druk dwustronny
  • automatyczny podajnik papieru
  • wysoka jakość wydruku
  • WiFi
  • brak interfejsu Ethernet
  • funkcje skanowania do chmury i do wiadomości e-mail są dostępne tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów 

Wpisy powiązane:

- Canon Maxify MB5050 - szybkie urządzenie 4w1 do małego biura

- Canon Pixma MG7750 - Drukuj fotografie wysokiej jakości

- Canon Pixma MG5650: Specjalista od druku fotografii

- Canon Pixma MG-5750 - Sprzęt od druku z dostępem do Chmury

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl