do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon MAXIFY MB2150 - ekonomiczna drukarka do domowego biura

0

Nowe urządzenie wielofunkcyjne z serii Maxify z pewnością przypadnie do gustu pracownikom małych biur. Model MB2150 nie tylko szybko i ekonomicznie drukuje, ale również oferuje szeroką gamę funkcji sieciowych.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
MAXIFY MB2150 to następca modelu MAXIFY MB2050 i podobnie jak poprzednik powstał z myślą o wykorzystaniu w małych, domowych biurach. Urządzenie wykorzystać możemy nie tylko do drukowania. Z jego pomocą również zeskanujemy i skopiujemy dokumenty i grafiki oraz wyślemy je faksem do klienta. Tym, co z pewnością mile zaskoczy nabywców tego urządzenia, są rozbudowane funkcje sieciowe. Model obsługuje sieć WiFi oraz umożliwia drukowanie z chmury. Zeskanowane i zapisane dokumenty możemy również wysyłać do popularnych usług takich jak m.in. Google Drive, Dropbox, Evernote, OneNote czy OneDrive. Poza tym z urządzeniem możemy łączyć się bezprzewodowo i drukować dokumenty bezpośrednio z tabletu czy smartfona.
Bardzo przydatny jest automatyczny podajnik papieru, a także możliwość drukowania oraz skanowania dwustronnego. MAXIFY MB2150 umożliwia również automatyczne wyłączenie drukarki poza godzinami pracy oraz pokazuje nam, ile do tej pory zużyliśmy papieru. A dostęp do tych wszystkich funkcji mamy przy pomocy kolorowego,  dużego i wygodnego ekranu TFT o przekątnej 6,2 cm (2,5 cala).

 Canon Maxify MB2150

Szybkość druku
Urządzenie Canon serii MAXIFY MB2150 moze pochwalić się szybkością wydruku, której pozazdrościłaby nie jednak laserowa drukarka. Czas wydruku pierwszej strony wynosi ok. 6 sekund,  a potem wydruki idą " jak burza". W przypadku dokumentów monochromatycznych jesteśmy w stanie uzyskać nawet 19 wydruków na minutę,  a w kolorze — do 13 obrazów.
Drukarka, oprócz szybkości, zachwyca również jakością, kolorystyką i wyrazistością wydruków. A to już zasługa specjalnych tuszy pigmentowych DRHD (od angielskiego Dual Resistance High Density Ink), których formuła została specjalnie przygotowana w laboratoriach Canona z myślą o drukarkach z serii MAXIFY. Tusze  oprócz znakomitego odwzorowania kolorów cechują się jeszcze niezwykłą odpornością na ścieranie oraz działanie markerów.

Wieczne kartridże do Canon Maxify MB2150 - oszczędź 90% kosztów druku

Koszty eksploatacji
W tym modelu oszczędność była priorytetem, jak przyznaje producent. Z tego powodu zadbał m.in. o to, aby pojemniki z tuszem mogły być wymieniane oddzielnie, a nie w komplecie. Kolejnym elementem obniżającym koszty jest możliwość korzystania z wydajnym zbiorników z atramentem XL. W ten sposób na czarnym tuszu możemy wydrukować ok. 1200 stron. A na kolorowym średnio 900 stron. A to oznacza, że  koszt wydruku na wykładach oryginalnych oscyluje w granicach 9 groszy za stronę a w przypadku druku kolorowego - ok. 21 groszy za stronę.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Za pomocą MAXIFY MB2150 możemy skanować obrazy w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi. Skaner wyposażony jest w dodatkowe funkcje, które umożliwiają m.in. skanowanie do wiadomości e-mail, folderu sieciowego oraz pamięci USB. Kopie dokumentów możemy otrzymywać w jakości standardowej lub wysokiej. Kopie czarno-białe otrzymujemy po blisko 4 sekundach a kolorowe po ok. 6 sekundach.
Kopiarka wyposażona jest w standardowe funkcje takie jak możliwość skalowania w przedziale 25%-400% czy kopiowania kilku dokumentów na jednym arkuszu. Ci użytkownicy, którzy jeszcze korzystają z faksu (a powoli odchodzi to chyba do lamusa) ucieszą się z pewnością z rozbudowanych parametrów tej funkcji  takich jak: pamięć faksu, która pomieści 250 stron czy szybkie wybieranie kodowe zapamiętujące 100 lokalizacji.

Podsumowanie
Rozbudowane,  szybko i dobrze drukujące urządzenie 4 w 1 Canona odpowiada w 100% na potrzeby małego domowego biura. Mnogość funkcji sieciowych sprawia, że korzystanie z drukarki staje się prawdziwą przyjemnością. Tym, co jednak przekonuje do zakupu tego modelu, są przede wszystkim stosunkowo niskie koszty eksploatacji, które przez użytkowników domowych z pewnością brane są pod uwagę i sprawiają, że korzystanie z drukarki nie tylko jest wygodne, ale również tanie.

Druk jeszcze nigdy nie był tak tani jak z CISS do Canon Maxify MB2150

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • szybkość wydruków
  • automatyczny druk dwustronny
  • WiFi
  • tusze DRHD
  •  niskie koszty druku, tylko przy wkładach XL

Wpisy Powiązane:

- Canon Maxify MB2050 - Znakomite wydruki w domowym biurze

- Canon Maxify MB5050 - Szybkie urządzenie 4w1 do małego biura

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl