do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Canon MAXIFY MB2750 - solidna alternatywa dla "laserówek"

2

Drukarka wielofunkcyjna do biura Canon Maxify MB2750 wyposażona została w szereg funkcji sieciowych. Do tego jest oszczędna i szybka. Dlaczego warto ją mieć w swoim domowym biurze?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Nowy model Canon Maxify MB2750 pojawił się w miejsce Maxify MB2350. W porównaniu z poprzednikiem działa o wiele szybciej, wyposażona została w nowe funkcje sieciowe i zużywa mniej energii. Obudowa modelu Canon Maxify MB2750 wygląda niemal identycznie jak obudowa starszego modelu. Producent utrzymuje kształt, który bardzo przypomina bryłę drukarek laserowych. Podobieństwo jest nie tylko w wyglądzie, ponieważ Canon Maxify MB2750 nie tylko z powodzeniem konkuruje z modelami laserowymi, ale również stanowi dla nich interesującą alternatywę.

Canon Maxify MB2750
Skoro już wspomnieliśmy o funkcjach sieciowych, to warto rozwinąć ten temat. Model Canon Maxify MB2750 wyposażony został w łączność Wi-Fi i Ethernet. Za jego pomocą możemy szybko drukować pliki z i skanować do urządzeń przenośnych. Sporym ułatwieniem jest również integracja urządzenia z chmurą. Jeśli posiadasz swoje konta w takich usługach jak Google Drive, Dropbox, Evernote, OneNote, OneDrive czy Concur, możesz teraz bez problemu drukować pliki tam zapisane, a także wysyłać za pomocą urządzenia zeskanowane pliki. W modelu wybudowany został również punkt dostępu, a to oznacza, że urządzenia przenośne mogą łączyć się z drukarkami bez użycia sieci Wi-Fi.

Oszczędzaj ponad 90% z wiecznymi kartridżami do Canon Maxify MB2750

Sporym ułatwieniem również są podajniki papieru o dużej pojemności. Do modelu jesteśmy w stanie “zapakować” 500 arkuszy a dodatkowo działa jeszcze automatyczny podajnik papieru, który zmieści kolejne 50 arkuszy. Na koniec warto wspomnieć o drukowaniu w funkcji duplex.

Wszystkie operacje możemy wykonać za pomocą łatwego w obsłudze ekranu dotykowego o przekątnej 7,5 cm (3 cala). Ekran szybko reaguje na nacisk palca i posiada jasno zorganizowane menu.

Szybkość wydruku.
Prędkość wydruku podana w specyfikacji robi wrażenie. Drukarka nie tylko wygląda jak laserówka, ale również drukuje z szybkością porównywalną do urządzenia laserowego. Na wydruk pierwszej strony czekamy tylko 6 sekund. W trybie monochromatycznym możemy uzyskać prędkość nawet do 24 stron na minutę, a w przypadków stron kolorowych -  do 15,5 str./min.
Nie tylko prędkość jest imponująca, na plus zaskakuje również sama jakość wydruków. W przypadku tego modelu zastosowano atramenty DRHD. Dzięki nim wydruki charakteryzują się intensywną czernią, żywymi kolorami i wyraźnym tekstem. A w dodatku są odporne na markery i tarcie.

CISS do Canon Maxify MB2750- to najlepsze rozwiązanie do oszczędnego druku w firmie

Koszty eksploatacji.
Urządzenie zaprojektowano z myślą o oszczędnej eksploatacji. Jednym z elementów, które wpływają na niskie koszty druku, jest możliwość indywidualnej wymiany zbiorników z kolorowym atramentem. Wymieniamy tylko zużyty zasobnik, a nie cały komplet. Do tego modelu możemy kupić wydajne wykłady XL, które znacznie obniżają  koszt wydruku strony. Na wkładach z czarnym atramentem możemy wydrukować nawet 1200 stron. Kolorowe dają wydajność na poziomie około 900 stron. Przy tych parametrach koszt wydruku jednej strony w kolorze oscyluje w granicach 21 groszy a za wydruk jednej strony czarno-białej tekstu zapłacimy ok. 9 grosz.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych.
Canon Maxify MB2750 to nie tylko drukarka, ale również skaner, kopiarka i faks. Za pomocą skanera otrzymujemy obrazy w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi. Model umożliwia również skanowanie do wiadomości e-mail, do folderu sieciowego, do chmury, a także do pamięci USB. Ułatwieniem jest powielanie dokumentów w trybie automatycznego kopiowania wielostronicowego. Mamy możliwość kopiować w jakości standardowej oraz wysokiej. Poza tym dokumenty możemy skalować (25-400%), a także drukować kilka stron na jednej kartce. Faksy wysyłamy również w mono lub w kolorze. Jeśli chodzi o funkcje faksu, to na uwagę zasługuje szybkie wybieranie kodowe, w którym możemy zapisać aż 100 pozycji.

Podsumowanie
Canon Maxify MB2750 to wszechstronne urządzenie, którego zaletą są imponujące parametry druku, a także pełna integracja z siecią. Osoby, które często i dużo drukują, z pewnością ucieszą się z pojemnych podajników papieru, a także niskich kosztów druku, które umożliwiają wkłady XL. Ten model jest świetną alternatywą dla urządzeń laserowych w małym i domowych biurze.

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • duża szybkość drukowania i skanowania
  • drukowanie duplex
  • intuicyjny wyświetlacz
  • WiFi
  • tusze DRHD
  •  niskie koszty druku, tylko przy wkładach XL
  • urządzenie wielkogabarytowe
  • nie drukuje bez marginesów

Wpisy powiązane:

- Canon Maxify MB2150 - Ekonomiczna drukarka do domowego biura

- Canon Maxify MB2050 - Znakomite wydruki w domowym biurze

- Canon Maxify MB5050 - szybkie urządzenie 4w1 do Małego Biura

Komentarze do wpisu (2)

20 kwietnia 2017

Urządzenie nie pozwala na wymianę tuszu! Musisz drukować do końca nawet jak masz wadliwy lub uszkodzony zbiornik z tuszem! Na infolinii Canona konsultant radośnie oznajmia, że były przypadki, że ktoś pomylił kolory i też musiał do końca wydrukować wszystko aby drukarka mu pozwoliła na zmianę pojemników. Masakra!!! Odradzam zakup!!!

20 kwietnia 2017

Panie Zenonie, Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza. Tak naprawdę blokada, która nie daję wymieniać tusz jest lekko zdejmowalna (włożona na zatrzaski) Są też sposoby takie jak przedstawione na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=QVLrSWHgkM8

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl