do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon MAXIFY iB4150 - wydajna i energooszczędna drukarka do małego biura

0

Szybka i oszczędna drukarka biura, która daje nam znakomitej jakości wydruki. Mowa oczywiście o nowej propozycji Canona, czyli modelu Canon MAXIFY iB4150. Drukarce, która jest optymalnym rozwiązaniem dla małych biur.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Drukarka, która zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu wydajności pracy, „uzbrojona” została w rozwiązania, które mają tę wydajność gwarantować. Wśród nich znajduje się między innymi podajnik na papier, w którym możemy umieścić 500 arkuszy papieru. Dzięki temu nie będziemy odrywać się od pracy i tracić cenny czas, by „doładować"  papier, co znacznie przyspieszy wykonywanie zadań drukowania. Tym, co wymiernie  oszczędza zarówno energię, jak i czas jest automatyczny podajnik papieru. Urządzenie  potrafi również drukować w trybie dwustronnym, co z kolei zmniejsza straty papieru w małym biurze.

Canon Maxify iB4150

Model został wyposażony również w zaawansowane funkcje sieciowe, bez których trudno sobie wyobrazić wydajną   pracę w jakimkolwiek biurze. Drukować możemy z każdego miejsca,  w każdym czasie. Model obsługuje aplikacje Google Cloud Print, Apple AirPrint (iOS), Mopria i Canon PRINT, które pozwalają na błyskawiczne drukowanie z urządzeń przenośnych. Za pomocą tej drukarki możemy również łączyć się z usługami w chmurze. Jeżeli posiadacie swoje konta w  takich serwisach jak Google Drive, Dropbox, Evernote, OneNote czy OneDrive, teraz możecie bez pośrednictwa  komputera,  drukować obrazy czy dokumenty. Drukować z urządzeń przenośnych możemy również bez połączenia z internetem. Drukarka posiada wbudowany tryb punktu dostępu, który umożliwia połączenia bezpośrednio między np. laptopem i drukarką.

Wieczne kartridże do Canon Maxify iB4150 oszczędzaj ponad 90% na kosztach druku

Szybkość wydruku
Jeżeli chodzi o prędkość wydruku, nie ma na co narzekać. Nowy model Canona drukuje szybko i robi to przy zachowaniu wysokich standardów, czego zresztą  po tej marce można było się spodziewać. Pierwszą stronę czarno-białą możemy uzyskać już po 6 sekundach (jeśli drukarka jest ustawiona w trybie gotowości), a kolorową po 7 sekundach. Kolejne wydruki model Canon MAXIFY iB4150 „wypluwa” z zaskakując szybkością, która dochodzi nawet do 24 stron czarno- białych na minutę i 15,5 stron na minutę w trybie kolorowym.
Znakomita jakość wydruku oraz żywe kolory gwarantują atramenty DRHD (Dual Resistant High Density) oraz zastosowanie znanej nam już opatentowanej przez Canona technologii FINE.

Koszty eksploatacji
Drukarka posiada cztery wymienne zbiorniki z atramentem (czarny, błękitny, amarantowy, żółty). Każdy z nich możemy wymienić osobno, co znacznie obniża koszty. Zamiast kompletu kupujemy tylko jeden tusz - ten, który uległ wyczerpaniu. Z pozostałych możemy nadal korzystać. Drukarka, jak wspomnieliśmy wcześniej, zaprojektowana została z myślą o wydajności, i to widoczne jest najbardziej w liczbie stron, jakie możemy wydrukować na jednym komplecie tuszy. W przypadku tuszu czarnego to 2500 stron, a uśredniona wydajność zbiorników z kolorowym atramentem (CMY) wynosi do 1500 stron. To daje mniej więcej 5 groszy za wydruk czarno-biały oraz 13 groszy za wydruki kolorowe. Cenę za wydruk możemy jeszcze obniżyć, kupując wysokowydajne zbiorniki z atramentem XL. Ponadto drukarka podczas pracy pobiera mało mocy - mamy mniejszy rachunek za prąd.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Drukarka wyposażona została ponadto w funkcje, które pozwalają  na monitorowanie prac urządzenia. Bez problemu możemy ją zintegrować z działającą siecią biurową za pomocą protokołu SNMP. A wówczas mamy wgląd do wielu funkcji związanych z konserwacją oraz monitorowaniem pracy.  Na bieżąco możemy śledzić m.in. stan poziomu atramentu, stan błędów czy licznik stron. Daje nam to wyobrażenie dotyczące efektywności i wydajności urządzenia, a ponad pozwala szybko reagować w przypadku awarii.

Sprawdź naszą ofertę CISS do Canon Maxify iB4150

Podsumowanie
Szybka, wydajna i świetnie prezentująca się drukarka atramentowa, która swoim wyglądam i parametrami przypomina drukarkę laserową. Posiada wiele przydatnych funkcji (automatyczny podajnik papieru, drukowanie duplex, pojemny zasobnik papieru), bez których trudno wyobrazić sobie sprawne i oszczędne drukowanie. Zaletą tej drukarki jest przede wszystkim szybka praca, niskie koszty druku oraz energooszczędność. Tania i wydajna- sprawdzi się znakomicie w każdy małym biurze.

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • szybkość wydruków
  • automatyczny druk dwustronny
  • niski pobór mocy
  • tusze DRHD
  •  b. niskie koszty druku, tylko przy wkładach XL

Wpisy powiązane:

- Canon Maxify MB5150 - Tani i wielofunkcyjny "pracownik biurowy"

- Canon Maxify MB2150 - Ekonomiczna drukarka do domowego biura

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl