do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon Pixima Cloud: Nie potrzebujesz komputera, żeby drukować

0

Canon Pixma Cloud

Drukowanie z chmury w branży urządzeń drukujących zapoczątkowała firma HP. Swoją nowatorską technologię Amerykanie ochrzcili nazwa ePrint. Drukowanie plików z pominięciem komputera stanowiło interesujący patent dla pozostałych producentów drukarek. Widząc spory potencjał w rozwiązaniu zapoczątkowanym przez HP firma Canon wprowadziła serię drukarek obsługujących Pixma Cloud. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej usłudze Pixma Cloud.

Drukuj pliki skąd tylko chcesz

Pixma Cloud Link oferuje m.in. możliwość wydrukowania dokumentów z popularnych serwisów magazynujących pliki on-line jak: DropBox, GoogleDrive, OneDrive, a także Evernote. Wszystkie operacje związane z drukowaniem wykonujemy z poziomu wyświetlacza drukarki lub urządzenia mobilnego wyposażonego w uprzednio skonfigurowaną aplikację Canon PRINT. Aplikację dostosowano do urządzeń opartych na systemie Android lub iOS. Za jej pośrednictwem ustawimy parametry drukowania lub skanowania oraz sprawdzimy aktualny stan tuszu.

Jak skorzystać z usługi?

Aby skorzystać z usługi Pixma Cloud Link musimy posiadać aktywne konto na jednym z obsługiwanych portali, a także dostęp do Internetu. Cloud Link znajdziemy np. w najnowszej serii urządzeń o numerze: MG7700, MG6800, MG5700, MG3650 i MG2950. Wbudowany w drukarkach moduł Wi-Fi zapewni bezprzewodową obsługę sprzętu z poziomu komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego. Skorzystanie z usługi jest bardzo proste – wybrany plik zlokalizowany w chmurze trafia do pamięci drukarki, która następnie drukuje dokument. Dlaczego warto zainteresować się usługą Cloud Link? Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu. Drukowanie dokumentów możemy rozpocząć w drodze do pracy lub domu, dzięki czemu po dotarciu odbierzemy gotowy wydruk bez zbędnego oczekiwania.

Wygoda i oszczędność czasu

Dzięki omawianej technologii bezpośrednio z poziomu chmury wydrukujemy obrazy w formacie jpg, dokumenty PDF oraz pliki programu Word, Excel i PowerPoint. Co więcej wszystkie pliki możemy skanować i następnie przesyłać do chmury, a nawet załączać w wiadomości e-mail. Oczywiście firma Canon pomyślała o użytkownikach portali społecznościowych. Pixma Cloud Print współpracuje z serwisem Facebook, Twitter oraz Instagram, dzięki czemu w kilka sekund wydrukujemy wybrane zdjęcie. Bardziej wymagających użytkowników z pewnością usatysfakcjonuje możliwość zdalnego drukowania całych albumów za pośrednictwem serwisów CANON iMAGE GATEWAY, Flickr, Photobucket i Picasa. Najnowsze modele Pixma wyposażono w sztandarowe oprogramowanie Canona o nazwie My Image Garden. Program ten łączy wszystkie funkcje serii Pixma w jednym intuicyjnym interfejsie, dzięki czemu korzystanie m.in. z funkcji Cloud Link staje się jeszcze prostsze.

Profesjonalne pocztówki i zabawa grafiką

Niewątpliwą przewagą usługi Pixma Cloud jest możliwość zdalnego kreowania profesjonalnych kartek pocztowych, kalendarzy oraz wycinków 3D. Niniejsze działania są możliwe, dzięki współpracy z serwisem Creative Park w wersji bezpłatnej oraz premium, autorstwa firmy Canon. Rozwiązanie te pozwala na wydrukowanie interesujących nas grafik bezpośrednio z chmury. Creativ Park z pewnością zostanie doceniony przez rodziców oraz miłośników fotografii, którzy kochają kreatywne pocztówki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl