do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jak korzystać z Canon Pixma Cloud Link?

0

O usłudze Canon Cloud Link pisaliśmy już jakiś czas temu. Także w dziale z instrukcjami możecie Państwo znaleźć instrukję konfiguracji drukarki w danej usłudze od Canon’a. Dzisiaj opowiemy jak korzeystać z Canon Pixma Cloud Link.

Niewątpliwie zdalne drukowanie stanowi spore udogodnienie. W jaki sposób połączyć się z Canon Pixma Cloud Link? Wbrew pozorom konfiguracja przebiega w kilku prostych krokach, które przedstawimy w niniejszym artykule. Przed rozpoczęciem konfiguracji upewnijmy się czy łącze internetowe sprawnie funkcjonuje. Jeśli tak przejdźmy do właściwej konfiguracji.

  1. Aby skorzystać z usługi Canon Inkjet Cloud Printing Center musi pomyślnie odbyć proces rejestracji. Jeśli rejestracje mamy już za sobą wchodzi pod wskazany adres - http://cs.c-ij.com/. Możemy skorzystać zarówno z komputera jak i urządzenia mobilnego.
  2. Jeśli znajdujemy się pod wskazanym adresem ujrzymy okno logowania, w którym to wprowadzamy adres e-mail oraz hasło, podane podczas rejestracji. Wypełniając wskazane pola zwróćmy uwagę na wielkość liter, gdyż jest ona brana pod uwagę. Aby uniknąć żmudnego wpisywania hasła oraz adresu e-mail, możemy zaznaczyć opcję automatycznego logowania przez następne 2 tygodnie.
  3. Uwaga, pięciokrotne nieudane logowanie skutkuje zablokowaniem możliwości logowania poprzez następne 60 minut. Jeśli w czasie 60 minut od prawidłowego zalogowania nie wykonaliśmy żadnej aktywności wymagane jest ponowne zalogowanie. Ponadto unikajmy jednoczesnego zalogowania na kilku urządzeniach, gdyż usługa może funkcjonować w sposób nieprawidłowy.
  4. Pomyślne zalogowanie daje nam dostęp do różnych funkcji jak np. sprawdzanie stanu atramentu czy przypisywanie i zarzadzanie aplikacjami współpracującymi z drukarką. Możemy np. skorzystać z takich aplikacji jak: Facebook, Instagram czy skanowanie.

Canon Pixma Cloud Link jak działa

Jak drukować dokumenty?

Drukowanie pozostaje równie proste jak proces logowania. Drukowanie przedstawimy na przykładzie usługi Canon iMAGE GATEWAY. Uwaga, w zależności od wybranej aplikacji przebieg drukowania może mieć nieco inny charakter. W większości przypadków aplikacji wymagane jest wcześniejsze założenie konta oraz zarejestrowanie zdjęć. Najczęściej aplikacje oferują nam możliwość wydrukowania dokumentów w najpopularniejszych formatach np. jpg, pdf oraz rozszerzenia plików z pakietu MS Office.  W przypadku, gdy interesuje nas wydruk dokumentów o formacie jpg lub jpeg, możemy skorzystać z Canon iMAGE GATEWAY.

  1. Na ekranie wskazujemy interesującą nas aplikację oraz wprowadzamy niezbędne dane do logowania.
  2. Po pomyślnym zalogowaniu wybieram album, który chcemy wydrukować. Następnie wskazujemy konkretną fotografię.
  3. Przed ostatecznym wydrukowaniem musimy wskazać niezbędne parametry np. rozmiar papieru.
  4. Gdy wszystko jest już gotowe, pozostaje tylko skorzystać z opcji drukuj. Uwaga, jeśli dokument nie zostanie wydrukowany w ciągu 24 godzin, kasowany jest z listy.

Jak widzimy proces konfiguracji jak i zlecenie drukowania nie jest niczym trudnym. W razie wszelkich trudności z procesem rejestrowania lub drukowania, warto zaczerpnąć porady na forach internetowych, a także dokładnie przejrzeć instrukcję. Najczęściej za nieudaną przyczynę zalogowania odpowiada źle wpisane hasło lub problemy z Internetem. 

Wpisy Powiązane:

Canon Pixma Cloud: nie potrzebujesz komputera, żeby drukować

Jak zarejestrować się w Canon Pixma Cloud Link

Google Cloud Print - mobilne drukowanie od Google

Jak drukować z iPhone lub iPada

Usługa Epson Connect - nie musisz mieć drukarki pod ręką

Apple AirPrint - Funkcja druku z urządzeń mobilnych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl