do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Canon PIXMA iX6850 - kompaktowa fotograficzna drukarka

0

Canon PIXMA iX6850 to wysokiej jakości kompaktowy model drukarki A3 przeznaczony dla użytkowników domowych oraz małych firm i biur. Dlaczego warto kupić tę stosunkowo niewielkich rozmiarów drukarkę fotograficzną?

Canon PIXMA iX6850  ma design typowy dla wszystkich modeli z serii PIXMA. Obudowa urządzenia wykonana została z wysokiej jakości błyszczącego czarnego plastiku. Całość wygląda bardzo solidnie, a jedyną wadą jest to, że na obudowie szybko odciskają się nasze palce. Oprócz designu, zaletą tego modelu są również stosunkowo niewielkie rozmiary. Canon PIXMA iX6850 ma wymiary zaledwie 58.4x31x15.9cm i waży 8.1kg.
Co wyróżnia model spośród innych drukarek?

Jednym z najistotniejszych walorów tej drukarki jest to, że daje nam możliwość drukowania w dużym formacie A3. A to korzyść, którą przede wszystkim odczują właściciele firm oraz fotografowie. Dzięki wydrukom A3 teraz będą mogli przygotowywać różnego rodzaju materiały marketingowe (plakaty, biuletyny) bez konieczności zlecania tego firmie zewnętrznej. Również fotografowie z pewnością docenią fakt, że swoje prace będą mogli teraz wydrukować na papierze większego formatu.

Canon Pixma IX6850

Drukarka wyposażona jest w łączność Ethernet, Wi-Fi lub można ją podłączyć bezpośrednio do komputera przez USB. Za jej pomocą możemy również drukować mobilnie, dzięki takim usługom jak Apple AirPrint i Google Cloud Print. Bez problemu wydrukujemy również dokumenty i obrazy z tabletów i smartfonów opartych na systemach iOS i Android.
Szybkość wydruku
W przypadku drukarki fotograficznej nie szybkość, ale jakość wydruku ma kluczowe znaczenie. Niemniej jednak na prędkość nie możemy narzekać. W trybie monochromatycznym szybkość drukowania oscyluje w granicach 14 stron na minutę, a w przypadku druku kolorowego - około 10 stron na minutę. Na wydruk standardowej fotografii o wymiarach 10 x 15 cm bez obramowania musimy czekać około 36 sekund. Wydruk dużego zdjęcia w formacie plakatowym A3+ z obramowaniem zajmuje około 2 minuty.

Wyprowadź oszczędne drukowanie na nowy poziom z wiecznymi kartridżami do Canon Pixma IX6850

Koszty eksploatacji
Drukarka wyposażona jest w pięć pojemników z tuszem, których wymiana jest łatwa i intuicyjna. Do druku fotografii przeznaczone są cztery atramenty barwnikowe: cyjan, magenta, żółty i czarny oraz pigmentowy czarny dla zwykłego druku papieru. Na drukarce specjalne diody LED pokazują czy zasobniki są prawidłowo umieszczone oraz informują o niskim poziomie danego tuszu. Atramenty można wymieniać oddzielnie, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie wymieniamy kompletu, tylko zasobnik, który uległ wyczerpaniu.
Zasobniki standardowe CMY wielkości pozwalają na wydrukowanie 331 stron dokumentu lub 127 zdjęć kolorowych. Tusz czarny pigmentowy daje 1645 stron dokumentu lub 384 zdjęć. Jak widać, nie jest to zbyt wiele. Na szczęście w przypadku tej drukarki możemy korzystać z alternatywnych pojemników XL, które pozwalają na podwojenie tej liczby. W przypadku atramentu pigmentowego możemy dokupić nawet kartridż XXL, który umożliwia wydruk do 1000 stron dokumentów lub 7685 zdjęć. Przy tych parametrach koszt wydruku na tuszach XL wynosi około 34 groszy w kolorze, a w przypadku wydruku czarno-białego - 9 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Wraz z zakupem drukarki dostajemy również dostęp do darmowej biblioteki materiałów graficznych. Aplikacja CREATIVE PARK PREMIUM umożliwia tworzenie różnego typu materiałów poligraficznych jak ulotki, wizytówki, zaproszenia, papeterie, ramki do zdjęć itp.. Użytkownicy biznesowi z pewnością docenią łatwość tworzenia dokumentów biurowych za pomocą serwis Solution Templates, z którego również możemy korzystać przy pracy z drukarką CANONA.

Podsumowanie
CANON PIXMA iX6850 to drukarka fotograficzna, która daje możliwość wydruku wysokiej jakości materiałów biznesowych oraz dokumentów i fotografii w formacie A3. Jej zaletą są bez wątpienia: atrakcyjna cen, stosunkowo niewielkie gabaryty, oraz dokonała jakość wydruku zdjęć i tekstu. Brakuje natomiast możliwości drukowania automatycznego w trybie duplex, co w tym przypadku wpłynęłoby na komfort pracy. Nie ma również możliwości wydruku bezpośrednio z USB, co w przypadku drukarki fotograficznej jest sporym mankamentem. Stosunkowo niskie koszty eksploatacji oraz piękne kolorowe wydruki wynagradzają jednak te braki.

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • kompaktowe rozmiary i niewielka waga
  • drukuje w formatach od 15 x 10 cm do A3 +
  • tusze XL i XXL
  •  nie ma automatycznego druku dwustronnego

Wpisy powiązane:

- Canon Pixma PRO-10 - Domowe Laboratorium Fotograficzne;

- Canon Pixma MG7750 - Drukarka Fotograficzne Wysokiej Jakości

- Canon Pixma MG6850 - Szybka Drukarka wysokiej jakości

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl