do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Canon PIXMA MG2450 - idealny do domowego drukowania

0

Canon PIXMA MG2450

Model PIXMA MG2450 zaprojektowany został z myślą o  użytkownikach domowych. To niewielkie,  a przede wszystkim niedrogie urządzenie, które oprócz znakomitych parametrów druku,  posiada również możliwość kopiowania oraz skanowania. Dlaczego warto je kupić?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

MG2450 Ink to elegancki model all-in-one. Kompaktowy i zaprojektowany z pomysłem. Stylowa, miła dla oka obudowa i stosunkowo niewielkie gabaryty sprawiają, że świetnie wygląda na domowym biurku.  Najważniejszym atutem tego urządzenia jest jednak śmiesznie niska cena. W tym momencie można stać się jego posiadaczem, wydając jedynie 140 PLN. A to czyni ten model jednym z najtańszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku.

MG2450 Ink to przede wszystkim znakomita relacja jakości do ceny. Niska cena zakupu idzie w parze w dobrymi,  jak na tę półkę cenową,  parametrami. Co prawda, model pozbawiony jest zaawansowanych funkcji takich jak możliwość komunikacji bezprzewodowej, ale… za taką cenę trudno wymagać czegoś więcej. Canon przyzwyczaił nas już do wysokiego standardu druku i w tym przypadku nie jest inaczej. PIXMA MG2450 daje wydruki o wysokiej jakości (w rozdzielczości dochodzącej nawet do 4800 dpi), co daje znakomitą jakość fotograficzną. Stało się to za sprawą opracowanej przez Canona, nowatorskiej technologii kaset FINE wykorzystanej w tym modelu, o której opowiemy później.

W cechach wyróżniających warto wymienić jeszcze dwie kwestie. Pierwsza z nich dotyczy zamienników z tuszem. W drukarce można stosować zamienne wkłady XL, które pozwalają na zredukowanie kosztów druku nawet o 30%. Po drugie - tryb Quiet mode, który sprawia, że MG2450 w porównaniu z innymi atramentówkami wypada bardzo... cicho.

Szybkość druku.

Jak wspominaliśmy wcześniej,  wielkim atutem drukarki jest jakość wydruku, które wynika z zainstalowania w modelu systemu kaset FINE. W tym rozwiązaniu wielkość kropli atramentu to ok. 2 pl, a to w połączeniu z dużą rozdzielczością zdjęć, przekłada się na ogromną szczegółowość. Urządzenie drukuje z prędkością 8 obr./min w trybie monochromatycznym i 4 obr./min w trybie kolorowym. Prędkość nie powala na kolana, ale i tak jest przyzwoitym wynikiem, biorąc pod uwagę cenę urządzenia.

Koszty eksploatacji

Koszt wydruku - w przypadku oryginalnych wkładów oscyluje w granicach 19,08 gr/str,  a w przypadku druku kolorowego ok. 28,32 gr/str. A4. Do tej drukarki można dokupić zasobniki w wersji XL, dzięki którym koszt eksploatacji urządzenia obniża się nawet do 30%. Niemniej jednak zakup kompletu tuszy w wielu przypadkach jest równy cenie urządzenia. Warto w tym miejscu dodać, że PIXMA MG2450 została zaprojektowana do użytku domowego i  raczej do sporadycznego drukowania. Jej głównym atutem jest wysoka jakość wydruku.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych.

Za pomocą PIXMA MG2450 możemy również skanować i drukować. Model wyposażony jest w skaner płaski CIS, który skanuje w rozdzielczości do 600x1200 dpi. Urządzenie jest w stanie skopiować do 6 dokumentów monochromatycznych w ciągu jednej minuty, przy czym pierwsza kopia pojawia się po ok. 31 sek. Niestety liczba kopii, jaką można wykonać za jednym razem jest dość ograniczona i wynosi 21 dokumentów.

Jeżeli chodzi o zalety, to warto jeszcze wspomnieć, że wraz z urządzeniem dostajemy dostęp do internetowej usługi CREATIVE PARK PREMIUM,  która sprawia, że korzystanie z drukarki może być również niezłą zabawą. Za jej pomocą tej użytkownik może pobierać i drukować zdjęcia, ilustracje fotografów i artystów z całego świata. Jak również tworzyć na bazie szablonów profesjonalne pocztówki i kalendarze lub projekty 3D.

Podsumowanie

Elegancki, kompaktowy model Canona, który przede wszystkim stworzony został do domowych zastosowań. Łatwy i prosty w obsłudze dobrze wywiązuje się ze swoich zadań, jakimi są drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie. Ze względu na koszty eksploatacji dedykowany jest dla użytkowników, którzy drukują sporadycznie, ale zależy im na wysokiej jakości wydruków. Z tego ostatniego powodu ten model nie nadaje się do biura, ale za to da wiele radości wszystkim miłośnikom domowych wydruków fotografii.

PLUSY

MINUSY
  • atrakcyjna cena zakupu
  • kompaktowe wymiary
  • prostota i łatwość obsługi
  • wysoka jakość wydruku fotografii
  • dobra jakość skanu
  • stosunkowe duże koszty wymiany tuszu
  • przeciętna szybkość druku
  • brak kabla USB w zestawie
  • brak możliwości wydruku bezpośredniego  z USB, aparatów i kamer
  • brak połączenia Wi-fi

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl