do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon Pixma MG5650: Specjalista od druku fotografii

0

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń?

Jedną z ciekawszych funkcji, jaką wprowadzono w modelu PIXMA MG560,  jest zgodność z technologią zbliżeniową NFC, która umożliwia bezprzewodową wymianę danych. A to oznacza, że drukowanie dokumentów z urządzeń mobilnych za pomocą tego modelu jest przyjemnością. Wszystko dzięki zainstalowanej aplikacji Touch & Print. Wystarczy, że zbliżymy swojego smartfona czy tablet do drukarki,  a proces drukowania rozpocznie się samoczynnie. Na uwagę zwraca również fakt, że PIXMA MG560 to model 5 atramentowy (PGBK, BK, C, M, Y), co wpływa na ekonomiczność wydruku. Dzięki wymiennym i oddzielnym wkładom użytkownik,  po wyczerpaniu się jednego z tuszów,  nie musi wymieniać kompletu zasobników. Tylko ten, który się wyczerpał. Firma Canon pomyślała również o naszych portfelach i umożliwiła ładowanie drukarki za pomocą opcjonalnych pojemników XL. Dzięki nim możemy wydrukować znacznie więcej stron za taką samą cenę. Oszczędność papieru zagwarantuje natomiast przydatna funkcja automatycznego druku dwustronnego, która również jest atutem modelu. Na koniec warto wspomnieć o wbudowanym module WI_Fi, wprowadzonej funkcji skanowania do poczty e-mail oraz wygodnym, dotykowym wyświetlaczu o przekątnej 2,5 cala (MG5650), który znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Canon Pixma MG 5650

Szybkość druku

Pod względem prędkości druku MG5650 nieco rozczarowuje. Wg specyfikacji producenta maksymalna prędkości druku w czerni wynosi 12 stron na minutę, a druku w kolorze -  8 stron na minutę. W praktyce przy normalnym wydruku tekstu A4 liczba stron jest znacznie mniejsza. Co ciekawe,  w przypadku MG5650 te niższe prędkości wydruku mają związek z atramentem. Drukarka zatrzymuje się regularnie, aby zapewnić wyschnięcie tuszu między każdą stroną. Pierwsza wydrukowana strona wychodzi po 25 sek. od startu i 13 sek. z trybu czuwania.

Zaletą urządzenia jest natomiast jakość wydruku fotografii. Model drukuje świetnej jakości zdjęcia, które charakteryzują się dobrym kontrastem i imponującą gammą.

W tej kwestii MG5650 przewyższa wiele drukarek w porównywalnej cenie dostępnych na rynku.

Wieczne kartridże do Canon Pixma MG5650 - niższe koszty druku nawet o 90%

Koszty eksploatacji

Szacowana wydajność druku wg norm producenta oscyluje w granicach 500 stron w przypadku druku czarno- białego oraz 605 stron A4 w przypadku druku kolorowego. Koszty wydruku jednej trony A4 przy takich parametrach wynoszą ok. 11 groszy w przypadku wkładu oryginalnego oraz niecałe 5 groszy w przy wykładzie XL. Jeżeli drukujemy na oryginalnych wkładach kolorowych, za stronę płacimy 39,85 gr/str. A4 (pokrycie 5%). Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z zamienników, koszt spada do 14,36 gr/str. A4 (pokrycie 5%).

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Model wyposażony jest w płaski typ skanera CIS, który skanuje w rozdzielczości 1200 × 2400. Skanowanie do komputera trwa 12 sek., co jest bardzo rozsądnym wynikiem, biorąc pod uwagę cenę tego modelu.

Za pomocą  urządzenia możemy kopiować zdjęcia i dokumenty wykorzystując wiele przydatnych opcji. Model wyposażony jest w funkcje kopiowania dwustronnego, a także umożliwia kopiowanie 2 na 1 i 4 na 1, kopiowanie z usuwaniem ramki, marginesami, jak i bez marginesów. MG5650 tworzy czarno-białą fotokopię w 10 sek., a kolorową w 14 sek. To parametry całkowicie zadowalające. Nieco gorzej przedstawia się jednak sama jakość kopii. O ile cieniowanie jest dobrze reprodukowane, to kopie tracą nieco na kontraście. Urządzenie daje możliwość kopiowania za jednym razem do 99 kartek.

Podsumowanie

Canon Pixma MG5650 to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy kompaktowe gabaryty, przyzwoitą cenę oraz wysoką jakość wydruku. Model MG5650,  jak na Canona przystało, wyróżnia się znakomitą jakością wydruku fotografii. Docenią to wszyscy, którzy od czasu do czasu drukują w domu swoje rodzinne fotografie. Atutem drukarki są również bez wątpienia funkcje mobilne oraz możliwość łączenia się z inteligentnymi urządzeniami w chmurze.

PLUSY

MINUSY
 • jakość wydruku zdjęć
 • duża pojemność kaset i stosunkowo tani druk
 • opcja druku dwustronnego
 • dobry skaner
 • stosunkowo niskie zużycie energii
 • mało intuicyjny panel kontrolny
 • brak czytniku kart
 • podajnik papieru można było zrobić w większej pojemności
 • nieintuicyjny układ menu
 • głośny druk
 • dokumenty długo się ładują

 Wpisy powiązane:

- Canon Pixma Cloud: Nie potrzebujesz komputera, żeby drukować.

- Szybkość drukowania: PPM a IPM. Na czym polega różnica?

- Canon ChromaLife100 - Nowe oblicze materiałów eksploatacyjnych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl