do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon Pixma MG-5750 - spec od drukowania z dostępem do chmury

3

Urządzenie wielofunkcyjne Canon MG5750 to w tym momencie jeden z lepszych wyborów dla osób, które potrzebują drukarki, skanera i kopiarki o wysokich parametrach do wykorzystania w warunkach domowych lub małym biurze.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Oczywiście na pierwszym miejscu warto podkreślić znakomitą jakość wydruku, co już jest cechą charakterystyczną drukarek Canona. Niemniej jednak na tym lista zalet się nie kończy. Canon MG5750 to zgrabne, eleganckie urządzenie wielofunkcyjne, które charakteryzuje się dobrą wydajnością, łatwością obsługi oraz niezawodnością. Ten model all- in- one dodatkowo został wyposażony w funkcje drukowania z urządzeń mobilnych oraz opcje drukowania w chmurze. Z modelu Canon MG5750 można zatem bez problemu korzystać przy pomocy smartfona oraz tabletu. Z poziomu drukarki możemy również drukować z internetu oraz wysyłać zeskanowane pliki do chmury (platform takich jak Google Drive, OneDrive i Dropbox). Urządzenie daje również możliwość dodawania załączników i wysyłania skanów pocztą e-mail. I co najważniejsze — nie musimy posiadać do tego komputera. Wszystko zrobimy na dużym i kolorowym ekranie LCD o przekątnej 6.2 cm.

 Canon-Pixma-MG5750

Szybkość wydruku

Zanim przejdziemy do samej prędkości druku, warto powiedzieć kilka słów o jej jakości. A ten parametr w modelu MG5750 stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Najlepiej widoczne jest to na dokumentach roboczych (!) i (zwłaszcza) wydrukach kolorowych oraz zdjęciach. Tekst i grafika drukowane na zwykłym papierze są wyraźne i ostre,  a wydruki zdjęć porównywalne z atramentówkami ze średniej półki — wolne od ziarna i imponująco ostre.

Prędkość druku jest niezła, ale nie powala na kolana. Przy standardowym wydruku monochromatycznym urządzenie wypuszcza około 12,6 stron na minutę. W przypadku druku kolorowego liczba ta maleje do 9 stron na minutę. Na wydruk fotografii 10 × 15 cm bez marginesów musimy czekać około 41 sekund, co jest całkiem niezłym wynikiem, jeżeli chodzi o model w tej półce cenowej.

Koszty eksploatacji

Urządzenie pod względem kosztów eksploatacji plasuje się na średnim poziomie. W przypadku MG5750 koszt wydruku w czerni (wkład oryginalny) oscyluje w granicach 1.11 gr/str. A4, natomiast koszt wydruku w kolorze na oryginalnych tuszach wzrasta do 28.06 gr/str. A4. Zaletą modelu jest natomiast fakt, że w urządzeniu znajduje się 5 oddzielnych pojemników z tuszem, co ułatwia wymianę i pozwala zachować niskie koszty eksploatacyjne. Nie musimy wymieniać całego kompletu, ale tylko zasobnik, który uległ wyczerpaniu. Możemy również skorzystać z opcjonalnych atramentów XL o jeszcze większej wydajności.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Urządzenie wyposażone jest w płaski skaner CIS o rozdzielczości 1200 × 2400 dpi. Skaner jest wystarczająco szybki. W niskich rozdzielczościach do 300 punktów na cal do zeskanowania A4 potrzebuje zaledwie 19 sekund. Czas ten jednak się wydłuża w przypadku skanowania w większej rozdzielczości. Przykładowo, aby zeskanować pocztówkę 1200 dpi, potrzebuje aż 103 sekundy.

Za pomocą modelu możemy wykonać jednorazowo 99 kopii jednego dokumentu. Oprócz standardowej funkcji kopiowania dokumentów urządzenie ma również możliwość: kopiowania zdjęć, kopiowania bez marginesów, kopiowania dwustronnego, kopiowania 2 na 1 i 4 na 1 oraz kopiowania z usuwaniem ramki. Sama szybkość kopiarki jest zadowalająca. Wykonanie  czarnej kserokopii strony A4 zajęło mu zaledwie 13 sekund, a w kolorze liczba ta wzrosła do 30 sekund.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że MG5750 charakteryzuje się dobrą relacją jakości do ceny. Urządzenie jest niedrogie w zakupie, za co daje nam fantastyczną jakość wydruków, dobre prędkości,  łatwość obsługi i wiele dodatkowych funkcji sprawiających, że korzystanie z niego jest prawdziwą przyjemnością. Ten model znakomiciesprawdzi się w użytku domowym, dając świetne wydruki rodzinnych fotografii. Mnogość funkcji oraz przyzwoita wydajność powoduje, że można go również wykorzystać z powodzeniem w małym biurze.

PLUSY

MINUSY
  • fantastyczna jakość druku
  • druku bezprzewodowego
  • opcja automatycznego druku dwustronnego
  • opcja drukowania w chmurze

 

  • instaluje zbyt wiele programów w przypadku wybrania ustawień domyślnych
  • wystająca szufladka z papierem po zakończeniu pracy

Komentarze do wpisu (3)

6 grudnia 2016

Same problemy szais;

24 czerwca 2017

Może byś wymienił te problemy, bo bez tego twój komentarz jest gówno wart.

27 czerwca 2018

Szajs i jeszcze raz szajs. 300 arkuszy wydrukowała i się zużyła. Druk zamazany słaby a ustawia się za każdym razem z 5 minut.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl