do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Canon Pixma MG-7750 - drukuj fotografie wysokiej jakości

0

Jeżeli często drukujesz rodzinne fotografie i zależy ci na wysokiej jakości, rozważ zakup modelu Canon Pixma MG-7750. To urządzenie wielofunkcyjne dedykowane użytkownikom domowym, które oprócz znakomitej jakości fotografii,  zaoferuje ci jeszcze wiele innych przydatnych funkcji. Co w sobie kryje?

Chcesz oszczędzać nawet 90% kosztów druku na Canon Pixma MG7750 - Kup wieczne kartridże!

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?
Canon Pixma MG-7750 to kompaktowe urządzenie o minimalistycznym, ale eleganckim designie, które oprócz funkcji drukowania zostało wyposażone w możliwość skanowania oraz kopiowania zdjęć i dokumentów. Obudowa drukarki została wykonana z połyskującego plastiku. Takie rozwiązanie stanowi jednocześnie wadę, jak i zaletę. Zaletą jest bez wątpienia estetyka — drukarka na biurku prezentuje się efektownie, minusem — fakt, że na tego typu materiale szybko widoczne są odciski palców i kurz.
Canon już zdążył na przyzwyczaić do wysokiej jakości wydruków oferowanych przez swoje urządzenia. W tym przypadku nie jest inaczej. Właśne dlatego w drukarce znajduje się 6, a nie 4 kartridży (jak to ma miejsce w większości drukarek dostępnych na rynku). Dołożono tutaj kolor szary, który ma wpływ na jakość zdjęć oraz pigmentową czerń, która wpływa na jakość drukowanych dokumentów. Oczywiście każdy z tych pojemników wymieniany może być osobno, co ma pozytywny wpływ na koszty eksploatacji urządzenia.

Canon Pixma MG7750

Model Canon Pixma MG-7750 wyposażony został w szereg funkcji, które sprawiają, że korzystanie z drukarki staje się czystą przyjemnością. Urządzenie posiada moduł łączności Ethernet, Wi-Fi i funkcję PIXMA Cloud Link, za pomocą których możemy drukować z i skanować do chmury lub urządzeń mobilnych. W modelu została również zainstalowana technologia NFC za pomocą aplikacji PIXMA Touch & Print, która umożliwia szybkie połączenie i wymianę danych między drukarką a np. tabletem czy smartfonem. Model w dużej mierze został zaprojektowany z myślą o miłośnikach domowego drukowania fotografii. Z tego powodu model z przodu ma dwie tace na papier: dolną na A4 (125 arkuszy) i górną specjalnie na papier fotograficzny (zmieści 20 arkuszy papieru fotograficznego). Poza tym urządzenie daje możliwość bezpośredniego wydruku z kompatybilnych aparatów, a także nadruk na CD/ DVD. Na koniec warto zwrócić uwagę na duży, dotykowy i kolorowy ekran o przekątnej 8,8 cm, który sprawia, że nawigowanie i praca z drukarką jest intuicyjna i prosta.

Szybkość druku
Specyfikacje podawane przez producenta robią wrażenie. Wg danych na wydruk zdjęcia 10 × 15 cm bez marginesów model Canon Pixma MG-7750 potrzebuje około 21 sekund. Prędkość druku w przypadku dokumentów czarno — białych wynosi odpowiednio 15 str./min, a w kolorze 10 str./min.
Wydruki są ostre i czytelne a fotografie wiernie oddają kolory. Nie ma wątpliwości, że Canon jest nadal liderem w segmencie jakości wydruku.

Koszty eksploatacji
Jak wspomnieliśmy wcześniej, model wyposażony jest w 6 zasobników, które można wymieniać osobno. W celu poprawy wydajności Canon umożliwił korzystanie w tym modelu z wkładów XL, które dają identyczną wydajność przy porównywalnych nakładach finansowych. Koszt wydruku w czerni (wkład oryginalny) oscyluje w granicach 11 gr/str. A4 , a w przypadku wydruku w kolorze na zestawie tuszów Canon - to 10 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Canon Pixma MG-7750 daje również możliwość skanowania oraz kopiowania dokumentów. Skaner CIS skanuje w rozdzielczości do 2400x4800 dpi i działa względnie szybko. Na zeskanowanie obrazów o 300dpi w rozmiarze A4 urządzenie potrzebuje ok. 14 sekund. Ponadto mamy możliwość bezpośredniego wysyłania utworzonego pliku do skrzynki e-mail, komputera lub konta w chmurze. Szybkość kopiowania nieco rozczarowuje. Urządzenie w testach potrzebowało około 10 sekund na skopiowanie czarno- białego dokumentu A4 i 19 sekund na skan dokumentu A4 w kolorze. Plusem jest natomiast bardzo dobra jakość otrzymanych kopii, które nie odbiegają kolorystyką od oryginału.

Podsumowanie
Canon Pixma MG-7750 to kompaktowy model wyposażony w rozbudowane funkcje, które z pewnością przypadną do gustu użytkownikom domowym. Nie ulega wątpliwości, że drukarka została w dużej mierze zaprojektowana z myślą o druku fotografii, jednak pozostałe parametry stoją również na wysokim poziomie. Na plus można zaliczyć m.in. możliwość bezpośredniego wydruku z aparatów czy osobny podajnik na papier fotograficzny. Wielbicielom technologii mobilnych przypadnie do gustu z pewnością możliwość drukowania/skanowania z/do chmury oraz opcja drukowania z mobilnych urządzeń.

PLUSY

MINUSY
  • nieskazitelna jakość obrazu
  • prosta  i intuicyjna obsługa
  • dobra jakość kopii
  • port Ethernet, WIfi oraz NFC 
  • czytnik kart pamięci
  • duży poziom hałasu
  • obudowa nieodporna na odciski palców

Wpisy Powiązane:

Canon Pixma MG-5750 - Spec od drukowania z dostępem do chmury

Canon Pixma MG-5650: Specjalista od druku zdjęć

Canon Pixma G: Drukarki z CISS w wydaniu Canona

Canon Maxify MB5050 - szybkie urządzenie 4w1 do małego biura 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl