do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Canon Pixma Pro-10 - domowe labolatorium fotograficzne

0

Drukarka Canon Pixma Pro-10 stworzona została przede wszystkim z myślą o drukowaniu fotografii. To model skierowany do profesjonalistów i entuzjastów drukowania zdjęć. Innymi słowy, wszystkich tych, którzy cenią piękne odbitki fotograficzne i lubią je drukować we własnym zakresie.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Drukarka Canon Pixma Pro-10 to model, który zaprojektowany został w jednym celu - ma drukować wysokiej jakości fotografie. Z tego powodu w modelu tak duży nacisk położono na technologię druku. Canon Pixma Pro-10 wyposażony został w 10 osobnych pojemników z atramentem pigmentowym, w tym przeźroczystym atramentem Chroma Optimizer, który daje gwarancję jednolitego połysku oraz wyraźnej czerni na fotografiach typu semi -glass. Wysoką jakość wydruku gwarantuje również głowica drukująca FINE, która wykorzystuje technologię kropli 4 pl. Czym różni się technologia wykorzystana w drukarce Canona od tradycyjnych rozwiązań? Przede wszystkim tym, że głowica zainstalowana w  Canon Pixma Pro-10 posiada większą niż standardowe głowice liczbę i gęstość dysz. A to sprawia, że nanosi na papier więcej tuszu niż drukarki pracujące w tradycyjnej technologii, co oczywiście przekłada się wymiernie na  poziom  wydruku. Zdjęcia wydrukowane za pomocą tego modelu, charakteryzują się zatem większą wyrazistością, odwzorowaniem kolorów oraz szczegółów.  Oprócz zaawansowanej technologii umożliwiającej wysokiej jakości wydruki, drukarka Canon Pixma Pro - 10 wyposażona została w takie udogodnienia jak: opcja łączności bezprzewodowej oraz możliwość drukowania obrazów z smartfonów oraz tabletów.

Tusze Canon Pixma Pro-10

Na koniec warto wspomnieć o tym, że za pomocą tej drukarki możemy drukować zdjęcia w formacie od 10 x 15 cm do A3, co z pewnością ucieszy miłośników wydruku zdjęć w wielkim formacie.

Szybkość wydruku
W przypadku tego modelu trudno jest określić przeciętny czas wydruku danego obrazu, ponieważ wszystko zależy od złożoności dokumentu, a także pokrycia strony oraz nośnika papieru, jaki zostanie użyty do wydruku. Orientacyjna szybkość wydruku dokumentów monochromatycznych oscyluje w granicach 9 stron A4/min., a w przypadku druku w kolorze - do 8 stron A4/min. Z drukowaniem fotografii model ten radzi sobie nad wyraz dobrze. Jak podaje sam producent, kolorowy lub czarno-biały obraz bez marginesów w formacie A3+ można wydrukować w czasie nie dłuższym niż 4 minuty, co jest znakomitym wynikiem.

Koszty eksploatacji
Jeżeli chodzi o same koszty eksploatacji, na plus należy zaliczyć systemie indywidualnych zasobników, co w przypadku tego typu drukarki ma kolosalne znaczenie. Nie musimy wymieniać wszystkich 10 kartridży, ale tylko ten, który uległ wyczerpaniu. Wydajność poszczególnych pojemników na tusz różni się znacząco między sobą  np. w przypadku wydruku zdjęcia 10 × 15 atrament czarny matowy wystarczy na ok 1640 wydruków,  a już szary tylko na 165. W przypadku wydruków A3 można otrzymać średnio od 50-to 80 zdjęć na każdym zasobniku.
Wydajność nie powala na kolana, jednak trzeba wziąć pod uwagęcharakter dokumentu, z jaki mamy do czynienia, czyli fotografię.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Wśród kilku wartych uwagi funkcji warto wymienić m.in możliwość wydruku fotografii bezpośrednio z aparatów oraz kamer. Jak również obsługę szerokiej gamy nośników, w tym, możliwość wydruku grafiki na płytach CD/DVD. Drukarka bardzo bogato wyposażona jest również w oprogramowanie ułatwiające pracę,  w tym Print Studio  Pro, które obsługuje drukowanie w aplikacjach fotograficznych oraz My Image Garden - wszechstronne oprogramowanie dla kreatywnych, umożliwiające porządkowanie i drukowanie zdjęć w kilku przydanych opcjach (np. posiada szablony graficzne do drukowania etykiet na płytach).

Podsumowanie
Świetna drukarka fotograficzna, drukujące znakomitej jakości obrazy. Z pewnością dzięki niej nie jeden zapała miłością do domowych wydruków fotograficznych. Oczywiście eksploatacja takiej drukarki nie należy do tanich. Wysyłanie wydruków do laboratorium będzie prawdopodobnie kosztować mniej i daje więcej możliwości, ale... Drukowanie samodzielne jest o wiele bardziej satysfakcjonujące. Może nawet daje lepsze rezultaty, zwłaszcza jeśli używasz drukarki jak Pro-10.

PLUSY

MINUSY
  • wydruk w formacie A3
  • technologia FINE
  • wydruk na płytach CD/DVD
  • wysoka jakość wydruku
  • WiFi
  • konieczność druku na oryginalnych  kardridżach

Wpisy powiązane:

Canon Maxify MB2050 - Znakomite wydruki w domowym Biurze

Canon Pixma MG-7750 - Drukuj fotografie wysokiej jakości

Canon Maxify MB5050 - Szybkie urządzenie 4w1 do małego biura

Canon Pixma MG5650 - Specjalista do druku fotografii.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl