do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Technologia druku na stali – nowe odkrycie Dongkuk Steel Mill

0

Branża drukarska za sprawą nowoczesnych technologii przezywa prawdziwą rewolucję, nowoczesne tusze, wielogabarytowe maszyny drukujące 3D, a nawet druk na niestandardowych nośnikach. Niespełna kilkanaście dni temu nowe rozwiązanie przedstawiła dalekowschodnia firma. Dongkuk Steel Mill jest południowokoreańskim producentem stali z siedzibą w Seulu. Firma z racji swojej dominującej pozycji na rynku aktywnie działa w innych sektorach i wciąż poszerza swoje horyzonty. Ostatnim osiągnięciem przedsiębiorstwa pozostaje zintegrowanie druku cyfrowego z zupełnie nowym nośnikiem jakim jest stalowy arkusz.

30 sierpnia zarząd firmy przedstawił światu nowatorską technologię, która jest efektem trzyletnich badań koreańskich ekspertów. Naukowcy opracowali specjalny rozpuszczalny atrament oraz urządzenie drukujące. Nowoopracowana technologia nanosi na arkusz kolorową powłokę, poprzez zmieszanie od czterech do siedmiu barw.

Schemat działania jest taki sam jak w klasycznej drukarce podłączonej do komputera. Obecnie technologia druku używa utwardzanych ultrafioletowo atramentów, które pozostają problematyczne, gdyż przyczyniają się do korozji blachy oraz zmiany kolorów. Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne barwniki charakteryzuje niska rozdzielczość druku, przez co precyzja nanoszenia nadruków drastycznie maleje.

Technologia Koreańczyków ma mieć zastosowanie głównie w branży przemysłowej np. do profesjonalnego wzornictwa drzwi przeciwpożarowych i innych przedmiotów użytkowych. W przyszłości Dongkuk Steel Mill pragnie wdrożyć technologię do gospodarstw domowych, a jej zastosowanie ma być możliwe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.

Wynaleziona technika druku niewątpliwie posiada spory potencjał, który odpowiednio wykorzystany może stanowić opłacalne rozwiązanie w produkcji przemysłowej. Na chwilę obecną technika wciąż pozostaje w fazie raczkującej, jednakże Dongkuk Steel Mill aktywnie inwestuje w nowe „dziecko”.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl