do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Usługa Epson Connect – nie musisz mieć drukarki pod ręką

0

Epson Connect jest usługą w zakresie bezprzewodowego drukowania z wykorzystaniem urządzeń mobilnych lub wirtualnego dysku. Dzięki omawianemu rozwiązaniu użytkownik wykorzysta cały potencjał, który drzemie w tablecie lub smartfonie oraz posiadanej drukarce. Jak działa technologia Epson Connect oraz jakie dodatkowe usługi pod nią się kryją?

Trzy technologie – pełna mobilność

Epson Connect umożliwia zdalne drukowanie dokumentów za pośrednictwem urządzeń mobilnych (Epson Email Print). Schemat działania pozostaje prosty i intuicyjny. Każdy model drukarki zgodny z omawianą usługą, posiada unikalny adres e-mail, na który użytkownik wysyła dokumenty np. pliki tekstowe lub zdjęcia przeznaczone do wydruku. Zdalne drukowanie możliwe jest również z poziomu komputera, w tym celu użytkownik korzysta z usługi Remote Print Drive. Przechowywanie zeskanowanych dokumentów bezpośrednio w chmurze możliwe jest dzięki technologii Scan-to-Cloud.

Epson Connect

iPrint Twój pomocnik podczas drukowania

Z pomocą aplikacji iPrint z łatwością usprawnisz takie czynności jak drukowanie wielu zdjęć lub zapisanych dokumentów, skanowanie i przesyłanie dokumentów za pośrednictwem dresu e-mail oraz uzyskasz dostęp do wirtualnego dysku. Usługa Epson Connect współpracuje z największymi wirtualnymi dyskami - Box, Dropbox, EverNote, GoogleDrive oraz Microsoft OneDrive. Co więcej z pomocą przedstawianej aplikacji zakupisz kończący się tusz. Podłączając kartę pamięci lub pendrive do drukarki, bez trudu przeniesiemy pożądany plik do pamięci urządzenia mobilnego. Aplikacja iPrint zadba o to, aby plik znalazł się w wybranym przez nas folderze.

Bezpieczne rozwiązanie dla firm

Niewątpliwym autem zdalnego drukowania jest aplikacja Email Print for Enterprise, dzięki której zachowamy poufność przesyłanych dokumentów. Aplikacja ta umożliwia drukowanie w dwóch trybach:

  • Push – jest to podstawowa funkcja drukowania. Dokument trafia do zapory firmy, a następnie koncentrowany jest w zadanie drukowania.
  • Pull – oferuje pełne bezpieczeństwo. Dokument wraz z poleceniem trafia na firmowy serwer, w którym jest przechowywane. W następnej kolejności użytkownik loguje się do interfejsu internetowego,
    aby ukończyć proces drukowania.

System zabezpieczeń Email Print for Enterprise z łatwością współpracuje z urządzeniami mobilnymi i drukarkami biznesowymi, ponadto nie wymaga skomplikowanej integracji z siecią IT. Usługa ta obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów z pakietu Microsoft Office, rozszerzenie jpg, png, pdf oraz tiff.

Ukłon w stronę użytkowników Apple’a

Epson Connect dostosowano również do urządzeń mobilnych firmy Apple, dzięki czemu bez trudu wydrukujemy dokumenty korzystając iPada, telefonu iPhone, iPoda i iToucha.     Aplikacja pozwala na wygodne drukowanie z różnych aplikacji takich jak: poczta, eksplorator zdjęć, przeglądarka Safari oraz iBooks. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, a dokument w kilka chwil zostanie wydrukowany. Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem Android zbędne jest korzystanie z okablowania, wystarczy sieć WiFi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl