do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jak drukować za pomocą Epson Connect

0

Epson Connect

Epson Connect to usługa zdalnego drukowania, dzięki której z łatwością wydrukujemy wskazany dokument będąc w domu, podróży lub biurze. Korzystanie z usługi Epson Connect jest bardzo proste i intuicyjne. W zależności od posiadanego modelu drukarki opcje wchodzące w skład usługi Epson Connect mogą się różnić. Aby wydrukować zdjęcie lub dokument tekstowy wystarczy odpowiednio skonfigurowana usługa, dostęp do Internetu lub urządzanie mobilne. Jak zatem drukować z wykorzystaniem usługi Epson Connect? Istnieją dwie możliwości, które omówimy w dalszej części wpisu.

Email print – drukowanie z wykorzystaniem adresu e-mail

Pliki tekstowe oraz graficzne z łatwością możemy wydrukować przesyłając je pocztą elektroniczną na przypisany do drukarki adres e-mail. Aby drukowanie z pomocą adresu e-mail było możliwie koniecznością jest posiadanie dostępu do sieci internetowej np. Wi-Fi czy Ethernet. Uwaga, przed wydrukiem należy się upewnić czy posiadana drukarka ma włączoną funkcję Epson Email Print. Pliki przesyłane przez pocztę elektroniczną mogą mieć wagę do 20mb i są przechowywane w pamięci urządzenia przez 72 godziny.

Epson Connect

Epson iPrint – drukuj z pomocą telefonu lub tabletu

iPrint to aplikacja przeznaczona dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjnym iOS i Android. Wtyczka ta umożliwia drukowanie stron internetowych, plików tekstowych oraz zdjęć bezpośrednio z poziomu smartfonu lub tabletu. Do prawidłowego funkcjonowania aplikacji niezbędne jest posiadanie dostępu do sieci WiFi. Oprogramowanie iPrint można znaleźć w serwisie App Store i Sklep Play. iPrint to wygodne rozwiązanie umożliwiające w prosty sposób wydrukować dokumenty, a także w precyzyjny sposób ustawić parametry drukowania czy zarządzać całym urządzeniem.

Konfiguracja Epson Connect i pozostałych usług zdalnego drukowania

Do właściwego funkcjonowania usługi Epson Connect konieczna jest odpowiednia konfiguracja. W tym celu należy zainstalować na komputerze najnowsze oprogramowanie do drukarki. W tym celu należy odwiedzić witrynę internetową Epson lub skorzystać z dołączonej płyty CD i wybrać plik „Epson Connect Printer Setup”. Alternatywnym rozwiązaniem pozostaje konfiguracja usługi poprzez stroną internetową drukarki otwartą na urządzeniu mobilnym.

Wpisy powiązane:

- Usługa Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką

- Jak dodać nową drukarkę do Canon Pixma Cloud Link

- Jak korzystać z Canon Pixma Cloud Link

- Jak drukować z iPhone lub iPada

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl