do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Jak zarejestrować się w Epson Connect?

0

Zainteresowałeś się tematyką zdalnego drukowania oraz rozważasz nabycie drukarki firmy Epson? Jeśli tak, warto zawczasu poznać przebieg rejestracji, aby jak najszybciej rozpocząć korzystanie z tej wygodnej usługi. W naszym mini poradniku przedstawimy jak prawidłowo zarejestrować się za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.

Rejestracja z pomocą komputera – jak to wygląda?

Komputer to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na rejestrację, gdyż z pomocą klawiatury oraz myszki rejestracja staje się dużo prostsza. Rejestracja drukarki przebiega w następujących krokach:

  • Włączamy zakupioną drukarkę oraz pobieramy na komputer aplikację Epson Connect Printer Setup.
  • W kroku następnym wybieramy z menu pobranego programu automatyczne wyszukanie drukarki i poprzez kliknięcie przycisku Next przechodzimy dalej.
  • Z dostępnych opcji wskazujemy Printer Registration i postępujemy zgodnie z poleceniami. Aby przejść dalej musimy zaakceptować umowę licencyjną – wybieramy Agree.
  • Po zaakceptowaniu warunków licencyjnych wkładamy do kasetki drukarki papier. Następnie postępujemy według instrukcji wyświetlanymi na ekranie komputera np. wypełnienie danych. Po wypełnieniu wszystkich pól potwierdzamy nasze dane wybierając przycisk Finish. Jeśli wszystkie korki wykonaliśmy prawidłowo uzyskamy wydruk zawierający wszystkie ustawienia drukarki. Sprawdźmy również pocztę e-mail, gdyż powinna tam znajdować się powiadomienie odnośnie aktywowanej usługi.

Uwaga, z usługi Epson Connect można korzystać posiadając więcej niż jedną drukarkę. Przebieg rejestracji nowej drukarki przebiega w identycznych krokach, jednakże pamiętajmy o zaznaczeniu opcji I already have an account, gdy ukaże siępole rejestracji konta użytkownika.

Rejestracja z pomocą urządzeń mobilnych – przebieg instalacji

Przed przystąpieniem do procesu rejestracji należy włączyć komputer oraz podłączyć drukarkę do sieci. Następnie należy skorzystać z dołączonego podręcznika konfiguracji – część „Rozpocznij tutaj”.

  • Włączamy drukarkę oraz otwieramy plik Web Config drukarki przy pomocy przeglądarki internetowej.
  • W przeglądarce internetowej wpisujemy: http:// (bez < >).
  • Następnie na ekranie urządzenia mobilnego wskazujemy opcję Epson Connect Services, aby uzyskać ekran rejestracji drukarki. Kolejno wybieramy opcję Register.
  • Aby przejść dalej należy zapoznać się z warunkami licencyjnymi oraz je zaakceptować. W tym celu wybieramy Epson Connect Member Service Terms and Conditions. Zatwierdzenie warunków odbywa się poprzez stuknięcie opcji Accept. Po zatwierdzeniu wybieramy klawisz Next, który rozpocznie rejestrację w usłudze Epson Connect.
  • Do kasetki drukarki wkładamy papier i wybieramy opcję OK. Na ekranie urządzenia mobilnego wprowadzamy dane naszego konta i stukamy w okienko Finish.

Po zakończeniu rejestracji podobnie jak w przypadku rejestracji poprzez komputer zostanie wydrukowana strona z ustawieniami, a na adres e-mail otrzymamy wiadomość odnośnie rejestracji.

Wpisy powiązane:

- Usługa Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką

- Jak drukować za pomocą Epson Connect

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl