do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson Expression Premium XP-810 - tańsze drukowanie z wiecznymi kartridżami

0

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Epson Expression Premium XP-810- już sama nazwa tego modelu sugeruje nam, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki. I jak na urządzenie z klasy premium przystało, drukarka Epsona oferuje szereg zaawansowanych opcji, których próżno szukać w tańszych urządzeniach. Niektóre z nich, takie jak: automatyczny druk dwustronny (duplex), kopiowanie dwustronne oraz automatyczny podajnik papierów (ADF), idealnie pasują do zastosowań biurowych. Inne, takie jak: wsparcie dla aparatów PictBridge i możliwość drukowania z kart pamięci oraz opcja druku na płytach CD/ DVD,  są bardziej odpowiednie do użytku domowego. W przypadku obu zastosowań nieoceniony jest dostęp do łączności bezprzewodowej WiFi, która pozwala na korzystanie z drukarki bez kabla. Urządzenie XP810 Epson obsługuje również technologię Epson Connect, dzięki której możemy drukować dokumenty bezpośrednio ze smartfonów oraz tabletów.
Tym jednak, co najbardziej cieszy w tym modelu, to znakomita jakość wydruku fotografii. A wszystko za sprawą 5 kartridży na tusz. Model obsługuje 5 pojemników na tusz.  Do standardowych Black, Cyan, Magenta, Yellow dołożony został czarny pigmentowy. Czarny atrament pigmentowy sprawia, że wydruk jest bardziej wyrazisty. Tymczasem czarny barwnikowy pozwali stworzyć wrażenie głębi na zdjęciach.
I na koniec wygoda użytkowania zagwarantowana przez duży kolorowy wyświetlacz. Nie może być bardziej komfortowo.

Dowiedz się ile możesz oszczędzić z wiecznymi kartridżami do Epson XP-810

Szybkość wydruku
Prędkość wydruku prezentuje się całkiem nieźle. Według specyfikacji, jaka została podana przez producenta, w ciągu jednej minuty możemy uzyskać nawet 14 stron wydruku czarno- białego. Maksymalna prędkość drukowania w kolorze to 11 str./min

Epson Expression Home XP-810
Koszty eksploatacji

W przypadku tego modelu zastosowano innowacyjną technologię opartą na tzw. nano kartridżach lub wiecznych kartridżach. To pojemniki, które umożliwiają samodzielne uzupełnianie atramentu za pomocą specjalnych otworów i strzykawki. Co to w praktyce oznacza? Kupujemy kartridże i wykorzystujemy je nieograniczoną ilość razy. Potem płacimy już tylko za sam tusz do drukarki. A to w znacznym stopniu obniża koszty druku. Przy zakupie tylko i wyłącznie samych atramentów cena, jaką płacimy za wydruk jednej strony,  obniża się do 4 groszy. Nie zapominajmy też o dwóch ważnych funkcjach, czyli opcji drukowania oraz kopiowanie dwustronnego, które pozwalają nam również oszczędzić papier.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Epson Expression Premium XP-810 jak przystało na urządzenie all -in- one oprócz druku oferuje również możliwość skanowania, kopiowania oraz dodatkowo faks. Przed kopiowaniem możemy m.in. automatycznie usunąć tło z tekstu, skorzystać z opcji dopasowania do strony oraz skalowania (25 - 400%). Możemy też wykonać kopię na płycie CD/DVD. Model został wyposażony również w wiele funkcji związanych ze skanowaniem. Skaner, dający obrazy w rozdzielczości maksymalnej 4800 dpi, zapisuje je w formacie PDF. Poza tym możemy również skanować do karty pamięci lub pamięci USB. Na koniec warto również wspomnieć o opcji faksu, która również jest dostępna w tym modelu. Faksować możemy dokumenty czarno-białe, jak i w kolorowe. Te pierwsze z szybkością nawet od 3 sekund.

Poznaj niesamowite oszczędności z CISS do Epson Expression Premium XP-810

Podsumowanie.
Niskie koszty eksploatacji połączone z wysoką jakością wydruków (zwłaszcza fotograficznych), to zalety, które z pewnością skuszą wielu użytkowników indywidualnych. Eksploatację obniża  technologia oparta na nano kartridżach, która jest niezwykle atrakcyjna cenowo. Tym, co z pewnością zadowoli właścicieli małych firm, będą funkcje, które usprawniają i przyspieszają użytkowanie drukarki. A do nich z pewnością należy duży, kolorowy wyświetlacz, jak również opcja automatycznego druku dwustronnego oraz automatyczny podajnik papierów.

PLUSY

MINUSY
  • drukowanie dwustronne automatyczne
  • kopiowanie dwustronne  
  • wysoka jakość druku
  • automatyczny podajnik papieru
  • nano-kartridże 
  • druk na płytach CD/DVD
  • Wi-Fi
  • głośno pracująca drukarka
  • tusze startowe szybko się wyczerpują

Wpisy powiązane:

- Epson Precissioncore - Technologia druku następnej generacji

- Micro Piezo (Technologia druku)

- Dura Bright Ultra Ink - Nowe rozwiązanie firmy Epson

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl