do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Epson L1455: ekonomiczny wielozadaniowy "pomocnik" biurowy

0

Fotograficzna i ekonomiczna drukarka? Dla wielu z nas z pewnością te dwa pojęcia się wykluczają. Próby rozwiązania tego problemu podjął się EPSON, czego efektem są drukarki oparte na systemie ITS. System znacząco obniża koszty wydruku zdjęcia. Dlaczego? Odpowiemy na przykładzie modelu Epson L1455.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Domowe drukowanie zdjęcia nigdy nie było tanie. O tym wie każdy, kto przynajmniej raz w życiu postanowił wykonać pełny wydruk fotografii w opcji "wysoka jakość". Po wydruku kilkunastu fotografii w pojemniku z tuszem kolorowym można było zobaczyć dno, a my musieliśmy kupować nowe kartridże. W modelu Epson L1455 kartridży kupować nie trzeba, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w tzw. system ITS czyli zintegrowany system stałego zasilania w atrament. A to oznacza, że tusze nie są wymieniane tylko… dolewane. Kupujemy je w specjalnych buteleczkach, z których przelewamy atrament do zbiorników w drukarce. Taki prosty zabieg znacznie obniża koszty eksploatacji, o czym powiemy w dalszej części tego tekstu.
Oprócz dolewanych pojemników z tuszem model posiada jeszcze inne funkcje warte uwagi. Zaawansowany kombajn biurowy wyposażony został w rozbudowane funkcje sieciowe. Za jego pomocą możemy łączyć się przez kabel lub WiFi. Urządzenie daje również możliwość wydruków z urządzeń przenośnych oraz tabletów i smartfonów. Drukarka również ma funkcję druku dwustronnego (duplex) w formacie A3 i A4, co poprawia komfort pracy i dodatkowo obniża koszty wydruku. Pracę przyspiesza i ułatwia automatyczny podajnik papieru, który jest w stanie pomieścić do 30 arkuszy.

Epson L1455

Szybkość wydruku
W kwestii prędkości druku nie możemy narzekać. Urządzenie niezwykle sprawnie radzi sobie z wydrukiem wszelkiego typu dokumentów. Wg specyfikacji w ciągu minuty jest w stanie wydrukować do 18 dokumentów monochromatycznych oraz 10 stron dokumentów kolorowych (wg normy ISO/IEC 24734). W przypadku drukowania dwustronnego dokumentów w formacie A4 prędkości te wynoszą odpowiednio:  8,7 str. A4/min monochromatyczny oraz 6 str. A4/min — kolor.
Wysoka jakość oryginalnych tuszów sprawia, że wydruki szybko wysychają i są odporne na powstawanie smug.

Koszty eksploatacji
Jak wspomnieliśmy wcześniej,  w przypadku tego urządzenia wielofunkcyjnego koszty wydruku znaczenie obniża system ITS. Dolewanie atramentów zamiast ich wymieniania pozwala na oszczędzenie nawet o 90% kosztów wydruku. Oszczędzać możemy nie tylko tusz, ale również papier, dzięki automatycznego trybowi dwustronnemu. W ten sposób model L1455 jest w stanie wydrukować nawet 10 500 stron z dwóch początkowych zestawów oryginalnych, które dostajemy wraz z zakupem urządzenia.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Epson L1455 to nie tylko drukarka, ale również zaawansowany skaner, kopiarka oraz faks. Urządzenie pozwala nam na skanowanie obrazów w rozdzielczości 1200 dpi x 2.400 dpi a wszystkie pliki możemy zapisywać w czterech formatach: BMP, JPEG, TIFF oraz PDF. Epson L1455  jest w stanie dostarczyć nam maksymalnie 99 kopii jednego dokumentu za jednym razem. Dość rozbudowana,w porównaniu do urządzeń konkurencji, jest funkcja faksu. Faks posiada wiele przydatnych funkcji takich jak faksowanie za pomocą komputera, automatyczne ponowne wybieranie numeru czy książka adresowa. Możemy również zaprogramować opóźnione wysyłanie lub ten sam faks wysłać do wielu odbiorców. Faks posiada również opcję szybkiego wybierania numerów, w której możemy zapisać do 200 numerów i adresów.

Podsumowanie
Jedną z najistotniejszych zalet tego biurowego urządzenia wielofunkcyjnego jest znaczne obniżenie kosztów eksploatacji tuszu oraz papieru. Innowacyjny system stałego zasilania w atrament w tym przypadku naprawdę działa i sprawia, że drukując nawet dokumenty ze zdjęciami czy grafiką nie obawiamy się drenażu naszego portfela. Oczywiście tusz się zużywa, ale koszty jego zakupu są znacznie niższe. Zaletą jest również automatyczny druk dwustronny w formacie A3, automatyczny podajnik papieru oraz rozbudowane funkcje sieciowe wraz z drukowaniem z tabletów i smartfonów. Te wszystkie walory sprawiają, że Epson L1455 będzie świetnym i tanim pomocnikiem w każdym biurze.

PLUSY

MINUSY
  • automatyczny podajnik papieru
  • automatyczny druk dwustronny
  • drukuje w formacie A3 +
  • system stałego zasilania w atrament 
 
  • średnie prędkości druku

Wpisy powiązane:

- Kup ode mnie drukarkę za tyle ile ona powinna kosztować a będę sprzedawał Ci tusze w realnej cenie

- Dura Bright Ultra Ink - Nowe rozwiązanie firmy Epson

- Epson Precission Core - technologia druku następnej generacji

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl