do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Epson L565 - wydruk strony za grosz

0

Epson L565 to wielofunkcyjne urządzenie, które spełnia marzenie o tanim i szybkim drukowaniu. Ta oszczędna drukarka sprawdzi się w wymagających warunkach biurowych.

Podczas zakupu urządzenia wielofunkcyjnego do małego biura lub domu zwracamy uwagę na wiele parametrów. Jednym z najważniejszych są tzw. koszty eksploatacji. Innymi słowy, ile będzie nas kosztowało utrzymanie drukarki po zakupie. Nie ulega wątpliwości, że to dla wielu osób i właścicieli firm kluczowy parametr. Wszyscy szukają urządzenia, które pracowałoby niezawodnie, a do tego było tanie w użytkowaniu. Naprzeciw wszystkim tym,  którym zależy na maksymalnym ograniczeniu kosztów wyszedł Epsin, oferując drukarki z innowacyjnym systemem ITS (Ink Tank System), dzięki któremu udało się zmniejszyć koszty wydruku do minimum. Jedną z tych druakrek jest Epson L565

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
W Epsonie L565 warty uwagi jest przede wszystkim system napełniania tuszy, to najistotniejsza właściwość tego urządzenia. Nie bez powodu napisaliśmy — napełnienie, a nie dokupienie. Do L565 nie dokupujemy nowych zasobników po wyczerpaniu atramentu, ale dolewany go po prostu do pojemnika. Prosta zasada, która powoduje, że w ten sposób koszty wydruku jednej strony ulegają znacznemu obniżeniu, ale o tym napiszemy w dalszej części artykułu.
Poza tym L565 został wyposażony w funkcje, bez których nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania w małym lub średnim biurze. Jest zatem łączność Wi-Fi z funkcją Epson Connect, która daje możliwość wydruków bezpośrednich ze smartfonów oraz tabletów. Za pomocą tego modelu możemy również drukować zdjęcia i dokumenty bezpośrednio z urządzeń mobilnych dzięki zgodności z technologią Apple AirPrint5 i Google Cloud Print.

Poznaj ile możesz oszczędzić tuszami Barva do drukarek serii Epson L

Korzystanie z tej wielofunkcyjnej drukarki sprawia wiele przyjemności. Głównie dlatego, że nie mamy przy niej za wiele do roboty. Model został wyposażony w automatyczny podajnik papierów, w którym zmieści się 30 arkuszy. Dzięki temu możemy szybko kopiować, skanować i drukować dokumenty. A cała obsługa urządzenia możliwa jest przez panel sterowania z ekranem dotykowym o przekątnej 10,9 cm. Intuicyjne menu oraz kolorowy wyświetlacz sprawia, że nie ma problemu z odnalezieniem każdej funkcji. Robimy to bez kłopotu i szybko.
Epson L565

Szybkość wydruku
Po minucie można otrzymać ok. 9 stron zadrukowanych dokumentów monochromatycznych oraz około 4,5 stron w kolorze. A to oznacza, że Epson L565 nie jest sprinterem w  kwestii druku. Niemniej jednak to parametry wystarczające na potrzeby małego biura.

Koszty eksploatacji
Innowacyjny system ITS, gwarantuje — jak zapewnia producent - znaczną redukcję kosztów obsługi urządzenia. Nawet do 90% w przypadku codziennych wydruków. I nie są to puste słowa, bo praktyka pokazuje, że dolewanie tuszów rzeczywiście wpływa na zawartość naszego portfela, w tym pozytywnym sensie. Na startowych pojemnikach dołączonych do opakowania możemy wydrukować do 12 000 stron w czerni i do 6500 stron w kolorze. A to oznacza, że korzystając z oryginalnych buteleczek z tuszem EPSONA, wydrukujemy stronę czarno-białą za 0,64 gr.,  a w kolorową  za 1,81 gr.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Model L565 to również dobrej jakości skaner, za pomocą którego możemy uzyskać cyfrowe odbitki o rozdzielczości 1200 DPI x 2400 DPI w formatach BMP, JPEG, TIFF oraz PDF. Wykonanie skanu jest błyskawiczne. Średnio przy rozdzielczości 300 dpi skan uzyskamy po 6 sekundach. Urządzenie przyda się również w przypadku, gdy chcemy powielić dokument w kilkunastu egzemplarzach. Kopiarka może za jednym razem wykonać 99 kopii jednego dokumentu. Faks nie jest zbyt rozbudowany, ale na potrzeby biurowe wystarczy. A z jego pomocą możemy faksować do wielu odbiorców jednocześnie oraz korzystać z funkcji szybkiego wybierania. 

Podsumowanie
L656 to znakomicie rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują ekonomicznej drukarki biurowej. Koszt druku, który oscyluje w granicach 1 i 2 groszy robi wrażenie i sprawia, że pod tym kątem niewiele drukarek jest stanie go pobić. L565 to nie tylko tani druk, ale również dobra jakość wydruku. Minusem jest bez wątpienia brak automatycznego druku dwustronnego, co w przypadku modelu „do biura” jest poważnym mankamentem. 

PLUSY

MINUSY

 

  • bardzo niskie koszty wydruku i pobór energii
  • podajnik dokumentów ADF
  • intuicyjna obsługa 

  • brak automatycznego druku dwustronnego
  • brak bezpośrednich wydruków z USB, kart pamięci

Wpisy powiązane:

- Epson L1455: Ekonomiczny wielofunkcyjny "Pomocnik" Biurowy

- Epson PrecissionCore - Technologia druku następnej generacji

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl