do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce M200 - tania monochromatyczna do małego biura

0

Po raz pierwszy monochromatyczną drukarkę wyposażono w technologię stałego zasilania w atrament. Efekt? Niskie koszty eksploatacji oraz znakomitej jakości wydruki biznesowe. To czyni Epson WorkForce M200 idealnym modelem do małego biura.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Epson WorkForce M200 to model, który został zaprojektowany dla właścicieli małych firm, którzy drukarkę będą wykorzystywać tylko i wyłącznie do wydruku dokumentów tekstowych i którym nie zależy na tym, żeby wykresy, grafiki czy zdjęcia drukowane były w kolorze. Wszystkich, którzy potrzebują maszyny sprawnie działającej i taniej. A taki właśnie jest monochromatyczny model EPSONA - super tani. 
Pierwszym i najistotniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę w tym urządzeniu  jest system napełniania tuszy. M200 jako pierwsze tego typu urządzenie drukujące w opcji czarno- białej zostało wyposażone w system ITS (Ink Tank System), czyli technologię ciągłego zasilania w atrament. A to oznacza, że do M200 nie kupimy kartridży z tuszem czarnym. Zamiast tego możemy zaopatrzyć się w specjalną buteleczkę z atramentem, za pomocą której dolejemy tusz do zasobnika. Proste? Oczywiście, że tak. I do tego bardzo tanie, o czym powiemy poniżej.

Epson WorkForce M200
Poza tym drukarka posiada funkcje komunikacji z siecią i może być udostępniania w niewielkich grupach roboczych. Za pomocą tego modelu możemy również drukować mobilnie. Umożliwia to funkcja Epson iPrint3. Dzięki niej możemy na terenie biura drukować pliki i obrazy bezprzewodowo ze smartfonów i tabletów.
Sporym udogodnieniem jest wyposażenie tego modelu w automatyczny podajnik papieru, dzięki niemu drukowanie wykonywane jest sprawnie i szybko i  nie ma konieczności “asystowania” drukarce przy pracy.

Szybkość wydruku
Drukarka charakteryzuje się optymalnymi, jak na potrzeby małego biura i domu, parametrami drukowania. Na opcji roboczej możemy otrzymać nawet 34 stron na minutę, a w przypadku lepszej jakości wydruków  - około 15 stron na minutę. Druk jest szybki a jakość wydruku w pełni zadowalająca. Wydruki są odporne na działanie wody i światła oraz powstawanie smug.

Koszty eksploatacji
Drukarka jest tania w utrzymaniu. Takie było założenie i udało się to w 100%. System ITS sprawdza się w tym przypadku znakomicie. Tusz czarny wg danych producenta wystarczy na wydruku około 6000 stron, a to daje niespełna 1 grosz za każdą wydrukowaną stronę A4! Za pomocą tej drukarki możemy zatem drukować dużo i do tego w śmiesznie niskiej cenie.

 M200 Epson WorkForce napełnianie

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Epson WorkForce M200 to również dobrej jakości skaner oraz kopiarka. Urządzenie skanuje w rozdzielczości 1200 DPI x 2400 DPI. Skany oczywiście są tylko czarno-białe i możemy je zapisywać do jednego z obsługiwanych formatów, czyli BMP, JPEG, TIFF oraz PDF. Szkoda, że w modelu nie ma dostępnej funkcji skanowania do e-maila, która jest standardem w urządzeniach 3w1. Szybko działa za to  kopiarka, która jest w stanie dostarczyć nam w ciągu minuty nawet do 34 kopii danego dokumentu. Kopiowanie usprawnia zamontowany automatyczny podajnik dokumentów, który pomieści do 30 arkuszy.

Podsumowanie
Epson WorkForce M200 to urządzenie dla tych, którzy przy wyborze drukarki w pierwszej kolejności kierują się kosztami utrzymania. Bez wątpienia jest to znakomity wybór dla wszystkich osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze i małe firmy, które nie potrzebują drukarki dającej kolorowe dokumenty. Wbudowany system ITS sprawia, że koszt wydruku strony jest na bajecznie niskim poziomie. Wydruki za 1 grosz to atut, który jest nie do przebicia. Oczywiście w modelu wielu funkcji brakuje. Przydałby się automatyczny druk dwustronny czy skanowanie dwustronne, a także możliwość wydruków z USB. Ta braki wynagradza nam automatyczny podajnik papieru, które znacznie usprawnia pracę. Trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest to model tani w utrzymaniu. I to jest jego kluczowa zaleta.

PLUSY

MINUSY
  • bardzo niski koszt wydruku strony
  • system ITS
  • drukowanie ze smartfonów i tabletów
  • automatyczny podajnik dokumentów

 

  • brak opcji drukowania z chmury
  • brak trybu duplex

Wpisy Powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-8090 - ekonomiczne i ekologiczne drukowanie A3

- Epson WorkForce Pro WF-6590DTWFC - wymaga jedynie niewielkiej obsługi

- Epson WorkForce Pro WF-5690DWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl