do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce Pro WF-5190 - ekonomiczna atramentówka

0

Czy możliwy jest powrót do czasów, w których drukarki laserowe były zbyt drogie dla większości ludzi, a nawet większości firm, a w biurach i domach królowały „atramentówki”? To możliwe, zwłaszcza gdy będziesz pracował z drukarką atramentową firmy EPSON - jednym z najbardziej ekonomicznych modeli, czyli Epson WorkForce Pro WF-5190.

Wyprowadź swoją drukarkę na nowy poziom oszczędności z wiecznymi kartridżami do Epson WF-5190

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Jedną z najistotniejszych zalet modelu WF-5190 jest szybkość wydruku, o czym szczegółowo opowiemy w dalszej części tego tekstu. Druk oparty na technologii PrecisionCore firmy Epson sprawia, że drukarki w nią wyposażone osiągają jedną z najlepszych paramterów drukowania dostępnych w tej klasie urządzeń. Dysze rozmieszczone gęściej niż konwencjonalne głowice drukujące dostarczają WF-5190 szybkość, przy której drukarki laserowe wyglądają na powolne.

Epson WorkForce Pro WF-5190
WF-5190, jak przystało na model przeznaczony do biura, oferuje korzystne parametry związane z pojemnością papieru. Z przodu znajduje się szuflada mogąca pomieścić do 250 arkuszy, a na tylnej tacy zmieści się 80 arkuszy. Ta pojemność jest wystarczająca dla większości mikro i małych biur. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, zawsze możesz zwiększyć pojemność do 580 arkuszy, dokupując drugi podajnik na 250 arkuszy. Jedną z najistotniejszych zalet tej drukarki jest  także funkcja automatycznego drukowania dwustronnego, która znacznie poprawia komfort pracy w biurze i przyspiesza drukowanie.
Poza tym drukarka oferuje również wsparcie drukowania mobilnego. Drukarka posiada wbudowaną łączność Ethernet i Wi-Fi. Może drukować dokumenty i pliki z urządzeń opartych na iOS, Android, Windows Phone oraz urządzeń Kindle Fire za pośrednictwem punktu dostępowego Wi-Fi. Jeżeli sieć jest podłączona do Internetu, można również drukować pliki znajdujące się w chmurze. A całość operacji wykonujemy przy pomocy dużego wyświetlacza LCD o przekątnej 5,6 cm.

Szybkość drukowania
Jak wspomnieliśmy wcześniej w tej kwestii EPSON ma się czym pochwalić. Na wydruk pierwszej strony musimy czekać zaledwie 7 sekund. Prędkość z jaką drukarka “wypluwa”poszczególne dokumenty czarno-białe i kolorowe dochodzi nawet do 30 sztuk na minutę. W przypadku druku dwustronnego parametry te wynoszą 11 stron na minutę.

Obniż koszty eksploatacji nawet o 90% z Systemem CISS do Epson WorkForce Pro WF-5190

Koszty eksploatacji
Jednym z kluczowych atutów WF-5190 są jego niskie koszty eksploatacji oraz pobór mocy. Sam producent przyznaje, że koszty drukowania w przeliczeniu na stronę potrafią być nawet o 50% niższe w zestawieniu do drukarek laserowych oferowanych przez konkurencję. Niskie koszty druku możliwe są dzięki zastosowaniu opcjonalnych wkładów atramentowych o dużej pojemności, które dają wydajność  do 4000 stron. A to oznacza, że koszt wydruku strony czarno-białej wynosi niecałe 6 groszy a wydruk strony kolorowej - 24 grosze.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Wśród kilku dodatkowych funkcji, w jakie jest wyposażona drukarka, zwraca uwagę podajnik na nośniki specjalne, dzięki któremu możemy cieszyć się wydrukami w różnych formatach i materiałach. Drukarka dba również o poufność danych udostępniając możliwość zabezpieczania dokumentów kodem PIN.

Podsumowanie
Epson WorkForce Pro WF-5190 to urządzenie imponujące niemal pod każdym względem. Z pewnością wielką zaletą tej drukarki są koszty wydruku strony, co czyni model WF-5190 bardzo ekonomicznym. Jednak zalet jest znacznie więcej. Przede wszystkim należą do nich: imponującą prędkość oraz znakomitej jakości finalny wydruk. Drukarka może pochwalić się również rozbudowanymi funkcjami sieciowymi oraz możliwością drukowania z urządzeń mobilnych. Plusem jest automatyczny druk dwustronny. Szkoda, że nie ma możliwości dokonywać bezpośrednich wydruków bezpośrednio z aparatów/kamer i kart pamięci. Reasumując Epson WorkForce Pro WF-5190 to model, który z powodzeniem konkuruje z kolorowymi drukarkami laserowymi,  zapewniając szybkość przy niskim koszcie druku jednej strony. Przyda się w każdym małym biurze lub domu. 

PLUSY

MINUSY
  • automatyczny druk dwustronny
  • niskie koszty eksploatacji
  • drukowanie z urządzeń mobilnych
  • przeciętna jakość druku grafiki

Wpisy powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-5690DWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

- Epson WorkForce Pro WF-4025DW - szybki druki i łatwa eksploatacja

- Epson WorkForce Pro WF-5620DWF - wydajna biznesowa drukarka

- Epson WorkForce Pro WF-5110DW - szybka i ekonomiczna "Atramentówka"

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl