do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce Pro WF-5690DWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

0

Kolejny, wielozadaniowy kombajn od Epsona, który powstał z myślą o wymagających warunkach biurowych. Szybki, charakteryzujący się niskimi kosztami eksploatacji. Wyposażony w przydatne funkcje ułatwiające wykonywanie codziennych zadań biurowych. Co kryje w sobie?

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Wielofunkcyjne urządzenie, które zostało stworzone z myślą o pracy w wymagającym środowisku biurowym. Drukarka może pracować zarówno w sieci lokalnej, jak i bezprzewodowo (Interfejs Ethernet, Wi-Fi Direct, Bezprzewodowa sieć LAN IEEE), co znacznie ułatwia obieg dokumentów oraz pracę na kilku stanowiskach. Za jej pomocą możemy drukować dokumenty z chmury oraz z urządzeń mobilnych. Ponad to Epson WorkForce Pro WF-5690DWF może drukować automatycznie na obu stronach arkusza papieru, a także posiada 35 -stronicowy automatyczny podajnik dokumentów i tylny podajnik na nośniki specjalne. Innymi słowy, można zrobić dwustronną kopię lub faks z dwustronnego oryginału bez konieczności ręcznego podawania arkuszy. To, w szybkim biurowym rytmie pracy, funkcja nie do przecenienia. I na koniec opcja dla tych, którzy cenią sobie poufność danych - możliwość zaszyfrowania zadań wysyłanych do drukarki. Dokumentny możemy zabezpieczyć hasłem PIN i w ten sposób są one niewidoczne dla innych użytkowników podłączonych do sieci lokalnej.

Epson WorkForce Pro WF-5690DWF

Szybkość druku
Producent zapewnia, że za pomocą tego modelu jesteśmy w stanie drukować z szybkością dochodzącą do 20 stron na minutę zarówno dla druków w mono i kolorze. A w przypadku samego druku monochromatycznego prędkość dochodzi do  34 str./min. Jak drukarka sprawuje się podczas wykonywania codziennych zadań? W przypadku tego modelu prędkość osiągana w niezależnych testach jest nieco mniejsza niż w specyfikacji, ale nadal robi wrażenie. W jednym testów 25 -stronicowy dokument monochromatyczny wydrukowany został z prędkością 19 str./min. To oczywiście wynik bardzo dobry, biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z drukarką atramentową.

Prędkość wydruku spada wraz z pojawieniem się na wydrukach grafiki. I tak dokument kolorowy zawierający tekst oraz grafikę wydrukowany został z prędkością 13 str/min. Druk obustronny 10 kolorowych stron na pięciu kartkach trwał 99 sekund. Ogólnie można być zadowolonym z szybkości pracy drukarki, której tryb pracy można porównać z paramterami zdecydowanie droższych drukarek laserowych.

Koszty eksploatacji
Wielofunkcyjny kombajn Epsona to urządzenie cechujące się niskimi koszty eksploatacji, które w przeliczeniu na stronę są nawet o 50% niższe w porównaniu do konkurencyjnych kolorowych drukarek laserowych. A wszystko dlatego, że w tym modelu można zakładać specjalne wkłady atramentowe XXL o dużej wydajności. W ten sposób możemy wydrukować nawet do 4000 stron. Przy tych parametrach koszt wydruku jednej strony, na wkładach XXL, oscyluje w granicach 6 groszy, a strony kolorowej na wkładach XXL około 27 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Epson WorkForce Pro WF-5690DWF jak przystało na porządny „kombajn” biurowy wyposażony został w funkcje skanowania, kopiowania oraz faksowania. Za pomocą skanera możemy uzyskiwać pliki w rozdzielczości do 1200x2400 dpi. Można być zadowolonym zarówno z jakości jak i szybkości skanowania. Urządzenie skanuje stronę A4 (300 dpi) w 14 sekund i potrzebuje tylko 37 sekund do zeskanowania kolorowego zdjęcia (6x4")  w 1200dpi. Równie dobrze prezentują się prędkości kopiowania. Pojedyncze kserokopie stron Epson „wydaje” w 9 sekund (monochromatyczne) lub 14 sekund (w kolorze). Skanować możemy do folderu, a także do e-maila oraz na FTP w trzech formatach: jpg, PDF oraz tiff. W przypadku kopiowania możemy ustawić opcję skalowania w przedziale 25-400%.
W faksie sporym ułatwieniem jest opcja szybkiego wybierania nazw i numerów, w której możemy zapisać aż 200 pozycji.

Podsumowanie
Świetne urządzenie wielofunkcyjne, które znakomicie sprawdzi się w małym biurze o "silnym natężeniu ruchu” na plus można zaliczyć z pewnością niskie koszty eksploatacji (w przypadku korzystania z wkładów XXL), a także takie opcje jak automatyczny druk dwustronny czy wyposażenie urządzenia w automatyczny podajnik papieru. Urządzenie do działania zużywa niewiele energii, co odbija się pozytywnie nie tylko na kosztach eksploatacji, ale również na środowisku pracy.

 

PLUSY

MINUSY
  • niskie koszty eksploatacji
  • automatyczny podajnik papieru ( 80 arkuszy)
  • poufność danych -bkod PIN
  • tylny podajnik na nośniki specjalne
  • WiFi i Ethernet
  • opcja drukowania z USBwysoka 
  • wysoka cena urządzenia
  • brak skanowania dwustronnego
  • brak możliwość skanowania do chmury

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl