do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce Pro WF-6590DTWFC - wymaga jedynie niewielkiej obsługi

0

Mnogość przydatnych funkcji, profesjonalne wydruki oraz niskie koszty eksploatacji sprawiają, że WorkForce Pro WF-6590DTWFC doskonale sprawdzi się w małym biurze. Dlaczego warto postawić na to zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne? WorkForce Pro WF-6590DTWFC to urządzenie AiO o masywnej budowie, ale jednocześnie nowoczesnym i miłym dla oka designem.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Urządzenie projektowane było głównie z myślą o pracy biurowej. Z tego powodu wyposażone zostało w opcje, które przyspieszają i usprawniają wykonywanie najistotniejszych funkcji podczas pracy. Model posiada opcję drukowania dwustronnego, jak również automatyczny podajnik papieru, w którym zmieścić się może aż 80 kartek. W sumie wszystkie pojemniki na papier w tym modelu są w stanie pomieścić do 1581 stron. W ten sposób nie tylko oszczędzamy papier, ale również zwolnieni jesteśmy z jego obsługi i przy druku dużej liczby dokumentów w nie musimy odrywać się od pracy, by doładować drukarkę. Po zaprogramowaniu zadań drukarka sama będzie wykonywać swoją pracę, bez naszego udziału.
Na uwagę zasługują rozbudowane funkcje łączności. Za pośrednictwem WorkForce Pro WF-6590DTWFC możemy drukować i skanować bezprzewodowo z tabletów oraz smartfonów — urządzeń z systemem Android, dzięki technologii zbliżeniowej NFC. Przydatną funkcją jest również drukowanie z e- maila. 

Epson WorkForce Pro WF-6590DTWFC

Urządzenie wyposażone zostało również w zaawansowane oprogramowanie do zarządzania Epson Device Admin, z którego pomocą w pracy w łatwy sposób zdalnie możemy sterować posiadanymi urządzeniami.

Szybkość wydruku
Drukowanie w modelu WORKFORCE PRO WF‑6590DTWFC zostało oparte oczywiście na technologii PrecisionCore™. A to oznacza, że wydruki będą szybkie a sama jakość wydruku najwyższej jakości. Gwarantuje to aż 800 dysz do tuszu kolorowego i czarnego, które umieszczone są w głowicy. O szybkość pracy maszyny możemy być spokojni. Pierwszą stronę otrzymujemy po 7 sekundach, a kolejne z częstotliwością niespełna 3 sekund. Jak łatwo obliczyć drukarka w ciągu minuty jest w stanie dostarczyć nam 24 stron dokumentów czarno-białych lub kolorowych. W przypadku druku dwustronnego prędkość oscyluje w granicach 11 stron na minutę.

Koszty eksploatacji
Epson zapewnia, że korzystając z WORKFORCE PRO WF‑6590DTWFC jesteśmy w stanie obniżyć koszt druku jednej strony nawet o 50% w porównaniu do konkurencyjnych modeli laserowych. Na korzyść tego modelu przemawia fakt, że podczas użytkowania oszczędzamy nie tylko tusz, ale również papier (automatyczny druk dwustronny) oraz energię. Atramenty DURABrite Pro firmy Epson w opcji XXL pozwalają na wydruk nawet 7000 stron w kolorze i 10 000 stron w czerni. A to oznacza, że za wydruk dokumentu czarno-białego zapłacimy około 5 groszy, a za pełne wydruki kolorowe średnio 26 groszy.


Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
WORKFORCE PRO WF‑6590DTWFC to nie tylko druk, ale również funkcje skanowania, kopiowania oraz faksowania. Kopie cyfrowe dokumentów uzyskujemy w maksymalnej rozdzielczości 1200 DPI x 2400 DPI i możemy je zapisywać w formatach JPEG, TIFF oraz PDF.  Skaner wyposażony jest w automatyczny podajnik dokumentów, który przyspiesza znacznie cały proces skanowania. W efekcie skanowanie dokumentów o rozdzielczości 300 dpi zajmuje około 5 sekund w czerni oraz 7 sekund w kolorze. Faksy możemy nadawać zarówno w opcji czarno- białej, jak i kolorowej. Ułatwieniem jest pojemna pamięć, w której możemy zapisać do 200 numerów oraz danych adresowych. Poza tym możemy faksować za pomocą komputera i z faksu na e-maila. A w przypadku kłopotów z połączeniem skorzystać opcji "automatyczne ponowne wybieranie."Podsumowanie
WorkForce Pro WF-6590DTWFC pokaźnych rozmiarów urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się w wymagających warunkach biurowych. W wielu przypadkach będzie przydatnym asystentem, który dzięki opcjom takim  jak automatyczny druk dwustronny, czy automatyczny podajnik papieru odciąży w wykonywaniu biurowych obowiązków. Praca z WORKFORCE PRO WF‑6590DTWFC wymaga jedynie niewielkiej obsługi, co przekłada się na poprawę wydajności pracy. I najważniejsze - urządzenie jest tanie i nie pobiera zbyt dużo energii a także nie marnotrawi naszego papieru i tuszu.

PLUSY

MINUSY

 

  • niski koszt wydruku strony.
  • spora  pojemność  podajników
  • automatycznych druk dwustronny
  • Wi-Fi Direct oraz NFC.

  • jakość druku nie jest wystarczająco dobra do drukowania dokumentów takich jak np.  broszury marketingowe

Wpisy powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-5190 - Ekonomiczna Atramentówka

- Epson WorkForce Pro WP-4015DN - Szybki druk i łatwa eksploatacja

- Epson WorkForce Pro WF-5690DWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl