do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce Pro WF-6590DWF - minimalna obsługa i niskie koszty

0

Wydajna i oszczędna drukarka, która dodatkowo posłuży nam jako skaner, kopiarka lub faks? Takie wielofunkcyjne urządzenie przyda się w każdym biurze. Epson WorkForce Pro WF-6590DWF, oprócz wszystkich tych funkcjonalności, gwarantuje nam jeszcze zaskakująco oszczędną eksploatację.

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Epson WorkForce Pro WF-6590DWF to wielofunkcyjny kombajn, który waży (bagatela) 31 kg i mierzy  51 x 52 x 51 cm. Jednak te rozmiary nie powinny zaskakiwać. W końcu model ten przeznaczony jest  do użytkowania w małym i średnim biurze.  To tłumaczy pokaźne gabaryty. Biznesową drukarkę wyposażono  ponadto w wiele zaawansowanych funkcji. Jakich?
Model Epson WorkForce Pro WF-6590DWF, jak przystało na profesjonalną drukarkę biznesową, posiada oczywiście opcje łączności bezprzewodowej. Mamy możliwość drukowania oraz skanowania dokumentów czy zdjęć z urządzeń z systemem Android za pomocą technologii zbliżeniowej NFC. Dokumenty przeznaczone do druku możemy również wysyłać bezpośrednio przez e-mail, co znacznie przyspiesza i ułatwia wykonywanie zadań biurowych. Ale na tym nie koniec. Dokumenty możemy drukować bezpośrednio z USB. Dodatkowo drukarka wyposażona została w bardzo przydatną funkcję automatycznego druku dwustronnego,  a za jej pomocą można również skanować i kopiować dwustronnie dokumenty.

Plusem są również duże pojemniki papieru, które mogą pomieścić docelowo nawet do 1581 stron. A to oznacza, że nie musimy już tracić czasu na uzupełnianie pojemnika. Prawdziwymi zaletami modelu WF-6590DWF, oprócz biznesowych funkcji,  są jednak bez wątpienia niskie koszty eksploatacji, zarówno w tuszach, jak i energii oraz prędkości wydruku, o których opowiemy poniżej. 

Wpson WorkForce WF-6590

Szybkość wydruku
Z parametrów dotyczących szybkości druku, możemy być zadowoleni. Drukarka, pracująca w technologii DURABrite™ Pro jest w stanie dostarczyć nam w ciągu minuty nawet 34 stron dokumentów monochromatycznych lub kolorowych (na trybie najszybszym). Pierwszą stronę uzyskamy już po 7 sekundach. W codziennym użytkowaniu, w normalnym wydruku możemy liczyć na prędkość oscylującą w granicach 24 stron kolorowych lub mono oraz 16 dokumentów na minutę przy druku w trybie dwustronnym.

Koszty eksploatacji
Drukowanie na modelu Epson WorkForce Pro WF 6590 jest stosunkowo tanie, biorąc pod uwagę wiele możliwości tego urządzenia. Po wyczerpaniu pojemników startowych możemy dokupić wkłady XL lub nawet XXL. W przypadku tych pierwszych koszt wydruku jednej strony oscyluje w granicach 5 groszy. Znacznie bardziej opłacalne jest kupienie zasobników XXL. Wg producenta umożliwiają wydrukowanie do 10 000 stron czarno-białych i 7000 stron kolorowych. A to oznacza, że za stronę zapłacimy około 4 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Epson WorkForce Pro WF-6590DWF to — jak przystało na kombajn biurowy — oprócz drukarki również wydajny skaner, faks oraz kopiarka. Za pomocą skanera jesteśmy w stanie uzyskać cyfrowe kopie w rozdzielczości 1200 × 2400 dpi. Skaner działa dość szybko. Obrazy czarno-białe w rozdzielczości 200 dpi dostaniemy w 5 sekund. Skan kolorowy zajmie nam przy tych samych parametrach 7 sekund. Pliki wyjściowe możemy uzyskiwać w trzech formatach (PDF, TIFF oraz JPG) i zapisywać do e-maila, na FTP lub do katalogu. Przy pomocy kopiarki w ciągu jednej minuty możemy uzyskać do 21 kolorowych i 22 czarno-białych kopii dokumentu. Dokumenty możemy oczywiście skalować w rozpiętości 25%-400%.

Z poziomu urządzenia możemy również wysyłać faksy czarno-białe i kolorowe. Funkcje faksu są dość rozbudowane. Faks posiada m.in. opcję szybkiego wybierania numerów faksu i pamięć stron, która pomieści do 550 stron/6MB

Podsumowanie
Epson WorkForce Pro WF-6590DWF to wydajna i tania w utrzymaniu maszyna, która znakomicie sprawdzi się w wymagających warunkach średniego biura. Zaletami tego urządzenia są bez wątpienia  przede wszystkim niskie koszty wydruku oraz szybkość pracy. To wszystko sprawia, że wielofunkcyjne urządzenie wyręczy nas w najważniejszych pracach biurowych.

PLUSY

MINUSY
  • niski koszt wydruku strony
  • technologia zbliżeniowa
  • szybkość druku, skanowania i kopiowania
  • duplex

 

  •  wysokie koszty zakupu pełnego zestawu tuszy

Wpisy powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-M5190DW - tanie drukowanie w czerni

- Epson WorkForce Pro WF-8090 - ekonomiczne i ekologiczne drukowanie A3

- Epson WorkForce Pro WP-4015DW - szybki druk i tania eksploatacja

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl