do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WORKFORCE PRO WF-M5190DW - tanie drukowanie w czerni

0

W przypadku druku dokumentów biurowych liczy się szybkość, niskie koszty oraz dobre, wyraziste wydruki — wszystkie te parametry spełnia monochromatyczna drukarka Epson WORKFORCE PRO WF-M5190DW.
Czy kupowanie drukarki drukującej tylko na czarno w dzisiejszych czasach ma sens? Tak, jeśli zależy nam na niskich kosztach eksploatacji, a ze względu na profil działalności firmy (a tym samym rodzaj drukowanych dokumentów) nie zależy nam na tym, aby dokumenty drukowane były w kolorze. Zresztą tak naprawdę wiele firm, nawet jeżeli posiada drukarki kolorowe, to nie korzysta z ich możliwości dość często. Powód? Redukcja kosztów i brak potrzeby druku w kolorze. Czy faktura lub umowa musi zawierać elementy kolorowe? Oczywiście, że nie.

Prawdziwą zaletą drukarek monochromatycznych są -  oprócz niskich kosztów eksploatacji -  również małe wymagania konserwacyjne. Z tego powodu warto pochylić się nad modelem WORKFORCE PRO WF-M5190DW, który oprócz tego, że drukuje tylko na czarno, posiada wiele innych przydatnych funkcji.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Drukarka posiada wszystkie opcje, które niezbędne są w sprawnej oraz szybkiej pracy biurowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim opcja automatycznego druku dwustronnego, która pozwala nam zaoszczędzić czas oraz papier. Drukarka wyposażona została również w obszerne pojemniki na papier. W urządzeniu docelowo możemy umieścić jednorazowo nawet 580 arkuszy papieru, co poprawia komfort pracy, ponieważ nie musimy  "ładować" drukarki za każdym razem, kiedy mamy w planach wydrukować znaczną liczbę dokumentów. Drukarka pracuje w sieci ethernet  i wireless, a to oznacza, że możemy drukować dokumenty w standardowym połączeniu poprzez kable USB oraz za pomocą sieci WiFi. Za pomocą funkcji Wi-Fi Direct™ drukujemy  też  z urządzeń przenośnych bez konieczności podłączania do routera. Przy wsparciu aplikacji Email Print for Enterprise5 mamy możliwość również wysyłać dokumenty bezpośrednio do drukarki. To znacznie ułatwia obieg dokumentów w biurze i sprawia, że wydruki wykonywane są szybko i bez komplikacji. Na koniec warto podkreślić szybkość i precyzję druku, o czym piszemy w dalszej części artykułu. Obsługę urządzenia ułatwia monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 5,6 cm.

Epson WorkForce Pro WF-M5190

Szybkość druku
Model WORKFORCE PRO WF-M5190DW wykorzystuje opatentowaną przez firmę Epson, technologię PrecisionCore, która daje nam gwarancję znakomitej jakości wydruków oraz niezwykłą prędkość. Szybkość, z jaką model WF-M5190DW “ wypluwa zadrukowane strony, naprawdę jest imponująca i pozwala na konkurowanie z modelami laserowymi. Model drukuje z szybkością dochodzącą nawet do 34 str./min, a  szybkość druku mierzona wg normy ISO wynosi 20 str./min. Jak widać, monochromatyczna drukarka jest prawdziwym sprinterem i możesz na nią liczyć wówczas, gdy potrzebujesz w krótkim czasie otrzymać dokumenty biznesowe.

Koszty eksploatacji
Drukarka, jak zachwala Epson, to model ekologiczny. Zużywa bardzo mało energii, jest przyjazna dla środowiska. Oprócz prądu możemy z nią zaoszczędzić również papier, drukując dokumenty dwustronnie w trybie automatycznym. Najważniejsze jest jednak wykorzystanie tuszu i w tej kwestii również model ma się czym pochwalić. Wg producenta na jednym kartridżu o dużej pojemności można wydrukować nawet do 10000 stron A4. A to oznacza, że wydruk jednej strony kosztuje nas niewiele ponad 3 grosze.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
W drukarce znajduje się również kilka innych funkcji niezbędnych w przypadku wykorzystania biznesowego. Należy do nich między innymi drukowanie poufne z wprowadzaniem kodu PIN. Dzięki tej funkcji w biurze możemy bezpiecznie przesyłać do druku poufne pliki bez zagrożenia, że zobaczy je ktoś do tego niepowołany.

Podsumowanie
Model WORKFORCE PRO WF-M5190DW jest dobrym przykładem na to, że dobra drukarka biznesowa nie musi być drukarką kolorową. Na korzyść tego modelu przemawiają przede wszystkim niskie koszty eksploatacji, znakomita jakość wydruków oraz szybkość, której nie powstydziłyby się żadna z laserowych drukarek. Drukarka monochromatyczna poza tym nie wymaga skomplikowanej konserwacji, co dodatkowo poprawia wyniki jej wydajności.

PLUSY

MINUSY
  • tanie  i szybkie wydruki
  • automatyczny druk dwustronny
  • niskie zużycie energii
  • brak bezpośrednich  wydruków z kart pamięci oraz USB
  • nie ma wydruku bez marginesów

Wpisy powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-6590DTWFC - wymaga jedynie niewielkiej obsługi

- Epson WorkForce Pro WF-5190 - ekonomiczna atramentówka

- Epson WorkForce Pro WF-5690DTWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl