do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

WorkForce WF-7610DWF - specjalista od wydruków A3

0

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wielofunkcyjnych, które obsługują wydruk dokumentów wielkoformatowych. Jednym z nich jest Epson WorkForce WF-7610DWF, który łączy w sobie standardową drukarkę A4 ze specjalistycznym urządzeniem. Oprócz druku w formacie A3 wyposażony został w wiele innych  użytecznych funkcji. 

Obniż koszty eksploatacji z wiecznymi kartridżami do Epson WorkForce WF-7610DWF

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?

Epson WorkForce WF-7610DWFto urządzenie wielofunkcyjne 4w1, którego największym atutem oprócz opcji skanowania, faksu oraz kopiowania, jest możliwość drukowania dokumentów i fotografii w szerokim zakresie formatów, w tym formacie A3. Ale duży format to nie jedyne udogodnienia, które czekają nas podczas użytkowania tego modelu. Nie dość, że mamy możliwość wydruku w wielkim formacie, to jeszcze możemy to robić w automatycznym trybie dwustronnym (!). Drukarka została również wyposażona w automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy, a także w tylny podajnik na papiery specjalne, który umożliwia drukowanie na papierach o niestandardowej gramaturze oraz kopertach i etykietach.Epson WorkForce WF-7610DWF, jak przystało na drukarkę do zadań specjalnych, wyposażony został również w złącza Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Ethernet, a także funkcję wydruku dokumentów z urządzeń mobilnych tj. smartfonów i tabletów. Drukować zresztą możemy praktycznie z każdego miejsca na świecie (o ile jest tam Internet). Mamy możliwość wysłania dokumentów - e-mailem bezpośrednio do drukarki, a także przechowywania skanów dokumentów w usługach w chmurze. Na koniec warto wspomnieć o dużym ekranie dotykowym o przekątnej 10,9 cm, który znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia i sprawia, że obsługa staje się prosta i intuicyjna.

Epson WorkForce WF-7610DWF

Szybkość drukowania

Epson zapewnia, że model WorkForce WF-7610DWF jest w stanie drukować z prędkością 18 stron na minutę w mono i 10 stron/min. w kolorze w formacie A4. Jednak rzeczywiste prędkości osiągane przez drukarkę są nieco mniejsze i oscylują w granicach około 14.3 str./min. w opcji monochromatycznej (mierzone podczas druku 20-stronicowego dokumentu testowego). Szybkość druku w trybie dwustronnym wynosi 7,9 stron na minutę.

Dokument tekstowy z kolorową grafiką wydrukowany został z prędkością 4.9 stron/min. , natomiast wydruk zdjęcia 15 x 10 cm trwał od 57 sekund i 1 min 36 sekund, w zależności od źródła i ustawień obrazu.

Z systemem CISS do Epson WorkForce WF-7610DWF obniżysz koszty druku nawet o 95%

Wydruki z Epsona charakteryzują się dobrą jakością obrazu — drukarka dobrze odzwierciedla kolory, daje naturalne odcienie skóry na portretach i krajobrazach. Czarny tekst jest wyraźny i ostry bez większych nierówności na krawędziach czcionek.

<Koszty eksploatacji

Ten model jest przykładem na to, że dobra jakość drukowania nie musi się łączyć z dużymi kosztami eksploatacji. A wszystko za sprawą wydajnych wkładów XXL, które możemy zainstalować w drukarce. Wkłady znacznie wydłużają czas drukowania, a w przypadku wkładu z atramentem czarnym pozwalają na wydruk aż 2200 stron A4. Koszt wydruku na oryginalnym czarnym tuszu to 7,75 gr/str. A4, a w przypadku druku kolorowego to - 35 groszy za stronę.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Z pomocą tej wielkoformatowej drukarki możemy również wykonywać wysokiej jakości skany zdjęć i dokumentów 1200 DPI x 2400 DPI (poziomo x pionowo) w kilku popularnych formatach (BMP, JPEG, TIFF oraz PDF) oraz skanować do chmury. Z poziomu urządzenia możemy również wysyłać faksy czarno-białe i kolorowe. Faks wyposażony jest w przydatną funkcję szybkiego wybierania, w której możemy zapisać 200 nazw i numerów.

Podsumowanie

Epson WorkForce WF-7610DWF to idealny wybór dla każdej małej firmy, która musi drukować na papierze o formacie większym niż A4. Za tym wyborem przemawia nie tylko stosunkowo niska cena urządzenia (w porównaniu do dostępnych funkcji), ale również rozsądne koszty eksploatacji, szczególnie w porównaniu z drukarką laserową. Na plus zaliczyć można również rozbudowane funkcje mobilne oraz możliwość wydruku A3 w trybie dwustronnym.

PLUSY

MINUSY
  • WiFi, Ethernet
  • drukowanie z urządzeń mobilnych
  • dobra prędkość druku dwustronnego dla klasy
  • pełne funkcje faksu
  • drukowanie bezpośrednio z USB
  • druk dwustronny w formacie A3
  • automatyczny druk dwustronny,
  • tylny podajnik na nośniki specjalne
  • brak faksowania do e-maila
  • brak skanowania do e-maila i skanowania dwustronnego

Wpisy powiązane:

- Epson WorkForce Pro WF-5690DWF - wydajna biznesowa drukarka 4w1

- Epson WorkForce Pro WP-4015DW - Szybka i tania w eksploatacji

- Epson WorkForce Pro WF-5620DWF - wydajna biznesowa drukarka

- Epson WorkForce WF-3620 - Recenzja (test)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl