do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Epson WorkForce Pro WF- 5110DW - szybka i ekonomiczna „atramentówka”

0

Drukarka Epson WorkForce Pro WF- 5110DW jest kolejnym przykładem „atramentówki” , której parametry wydruku idą "łeb w łeb" z konkurencyjnymi urządzeniami laserowymi. Drukarka zapewnia wysoką jakość, szybkość i niższy koszt wydruku strony w porównaniu do kolorowych "laserówek” w tym samym przedziale cenowym. Co jeszcze kryje w sobie?

Epson WorkForce WF-5110

Co wyróżnia model spośród innych urządzeń?

Zalety modelu WorkForce Pro WF- 5110DW można wymienić jednym tchem. Pierwszą z nich są bez wątpienia: stosunkowo wysoka wydajność i niskie koszty eksploatacji, które idą w parze z prędkością druku porównywalną (a czasami lepszą) z konkurencyjnymi modelami laserowymi. I na koniec — niski pobór mocy. Wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenie jest idealne do wykorzystywania w biurze. 

Szybkość druku

Epson WF-5110 wykorzystuje technologię PrecisionCore firmy Epson, w której głowica drukująca ma dysze rozmieszczone nawet trzy razy gęściej niż konwencjonalne głowice w modelach konkurencji. W efekcie urządzenie drukuje w tempie, którego nie powstydziłaby się nie jedna drukarka laserowa. Pod względem szybkości druku Epson nie ustępuje zatem konkurencyjnym drukarkom laserowym. Według danych producenta maksymalna szybkość wydruku dochodzi do: 34 str./min w druku monochromatycznym i 30 str./min w kolorowym lub 20 str./min w druku ISO (mono/kolor). Prędkość drukowania dwustronnego to: 11 str. A4/min w druku monochromatycznym i 11 str. A4/min w kolorze. A w praktyce? Prędkość druku w niezależnym teście wyniosła 18,8 stron na minutę (ppm). Czas wydruku pierwszej strony w wersji czarno-białej wyniósł 11 sekund. Przy czym szybkość to nie jedyny atut drukarki. Urządzenie oferuje również możliwość automatycznego druku dwustronnego. Zadowalająca jest również sama jakość wydruku. Wydruk tekstu charakteryzuje się ostrymi bardzo czytelnymi znakami, nawet przy małych rozmiarach czcionek. Kolorowe wydruki są prawdziwym zaskoczeniem nawet na standardowym papierze biurowym, z fantastycznymi mocnymi kolorami. Podobnie jak w większości drukarek atramentowych, WF- 5110DW używa mniejszej ilości atramentu podczas drukowania dwustronnego, aby uniknąć rozmazania, ale efekty wydruku są tylko nieznacznie słabsze.

Podsumowując: Epson oferuje tanie, szybkie i doskonałe odbitki, które dodatkowo charakteryzują się dość niskimi kosztami eksploatacji, o czym za chwilę.

Koszty eksploatacji

Niezaprzeczalną zaletą modelu WF-5110 jest niski koszt wydruku strony, która — jak podaje sam producenta — są nawet 50% niższe w porównaniu do konkurencyjnych kolorowych drukarek laserowych. Duża pojemność pojemników atramentowych umożliwia wydruk nawet do 4000 stron bez wymiany tuszu.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Drukarka została wyposażona w funkcje, które pozwalają nie tylko na oszczędność czasu, ale również łatwą obsługę urządzenia. Do pierwszych z nich bez wątpienia należy obszerny podajnik papieru. Drukarka posiada główny podajnik, który mieści 250 arkuszy, wielofunkcyjny podajnik na 80 kartek oraz podajnik dodatkowy na kolejne 250 arkuszy. A to sprawia, że docelowo pojemność papieru to 580 arkuszy! Nie trzeba tracić czasu na jego uzupełnianie. Kolejnym wartym uwagi elementem jest wygodny i duży wyświetlacz LCD o przekątnej 5,6 cm, który znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Szuflada na papier Epson WF-5110

Warto wspomnieć również o  obsłudze drukowania mobilnego. Po podłączeniu drukarki do sieci można się połączyć (Epson Connect5) i wydrukować za pośrednictwem punktu dostępowego Wi-Fi z  urządzeń iOS, Android, Windows i urządzeń Kindle Fire. Można również drukować przez chmurę, przy założeniu, że sieć jest podłączona do Internetu. W przypadku korzystania z połączenia USB na pojedynczym komputerze nadal jesteśmy w stanie drukować z urządzenia mobilnego, podłączając bezpośrednio WF-5110 dzięki Wi-Fi Direct™.

Podsumowanie

Bez wątpienia model ma wiele zalet, z których największą są niskie koszty eksploatacji oraz szybka i ekonomiczna praca. Połączenie to sprawia, że WF-5110  jest atrakcyjnym wyborem. Idealna do stosowania w umiarkowanych warunkach w małym biurze lub warunkach ciężkich - w mikro biurze.

PLUSY

MINUSY
  • szybki druk
  • moduł druku dwustronnego
  • Wi-Fi i Wi- Fi Direct
  • niskie koszty eksploatacji
  • niskie zużycie mocy
  • duża pojemność podajników na papier

 

  • grafika kolorowa lekko się rozmazuje

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl