do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Epson WorkForce Pro WP-4015DN - szybki druk i tania eksploatacja

0

Drukarka, która zaprojektowana została z myślą o wykorzystaniu w wymagającym środowisku biurowym. Oferuje szybki druk, niskie koszty eksploatacyjne i opcję drukowania dwustronnego w standardzie.
Elegancja tkwi w prostocie — tak w skrócie można opisać wygląd Epson WorkForce Pro WP-4015DN. Biała drukarka średniej wielkości w wytrzymałej obudowie, która zmieści się na pulpicie biurka. Swoim wyglądem przypomina drukarkę laserową, ale nią nie jest. Za to jakość wydruku, koszty i szybkość, z jaką pracuje, czyni z niej atrakcyjną alternatywę do biurowych “laserówek”

Dowiedz się jak oszczędzać jeszcze więcej z Wiecznymi kartridżami do Epson WP-4015DN

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?

Drukarka zaprojektowane została z myślą o intensywnym wykorzystaniu w biurze, dlatego wyposażono ją w kilka przydatnych cech, które nie tylko minimalizują koszty, ale również znacznie przyspieszają wykonywanie pilnych zadań. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są niskie koszty druku. Jak podkreśla producent, na jednym komplecie pojemników jesteśmy w stanie wydrukować nawet do 3400 stron. Gwarantują to niezwykle wydajne wkłady XXL. Przy pomocy tego  modelu mamy również możliwość drukowania automatycznego w trybie dwustronnym, co znacznie redukuje czas wykonania zadania.

Epson WorkForce Pro WF-4015DN

Epson WorkForce Pro WP-4015DN wyposażony został również w duże podajniki na papier (250 arkuszy w standardzie). Dzięki temu po załadowaniu drukarki możemy spokojnie zająć się nowymi zadaniami, a nie ciągłym pilnowaniem i uzupełnianiem podajników.
Na koniec rzecz ważna, ale często niedoceniania, czyli zużycie energii. Drukarka charakteryzuje się bardzo  niskim - w porównaniu do innych, konkurencyjnych drukarek,  w tym laserowych -  zużyciem energii (nawet do 80% mniej). A to oznacza, że model jest nie tylko ekonomicznym, ale również bardzo ekologicznym rozwiązaniem dla biura.

Szybkość wydruku

W tej kwestii Epson WorkForce Pro WP-4015DN  wybija się ponad przeciętność i  nie daje nam zbyt długo czekać na wydruk strony. Maksymalna prędkość wydruku oscyluje w granicach 16 str./min. przy druku monochromatycznym i 11 str./min. w przypadku wydruku w kolorze. W jednym z testów na wydruk 5 stronicowego dokumentu tekstowego czekano niespełna 34 sekundy. W przypadku druku dokumentów tekstowych to całkiem niezły wynik, który z powodzeniem może konkurować z drukarkami laserowymi. Znacznie mniej sprawniej Epson WorkForce Pro WP-4015DN radzi sobie z wydrukami grafiki i zdjęć. Czas oczekiwania na wydruk fotografii w formacie A4 to ok. 3 minuty.

CISS do Epson WorkForce Pro WP-4015DN zbija koszty wydruku poniżej 1 grosza za stronę

Koszty eksploatacji

W przypadku tego modelu najbardziej optymalną opcją jest zakup wysokowydajnych pojemników XXL. Jak podaje producent przy korzystaniu z tego rozwiązania jesteśmy w stanie wydrukować nawet od 3400 dokumentów miesięcznie. Koszt zakupu takiego kompletu oryginalnych pojemników XXL to dość spory wydatek (ok. 930-950 zł), który przewyższa wartość urządzenia, ale w ostatecznym rozrachunku — opłaca się.  Koszt wydruku w czerni przy wkładzie oryginalnym to 6,33 gr/str. A4 a w przypadku koloru - 27,53 gr/str. A4. Wydruk na zamiennikach daje  już spore oszczędności — wkład czarny to 2 grosze, a wkład kolorowy 8,85 groszy za stronę A4.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Jak przystało na model przeznaczony do pracy w biurze,  nie zabrakło oczywiście opcji łączności sieciowej LAN. Drukarka posiada interfejs Ethernet, który umożliwia podłączenie jej do lokalnej sieci biurowej. W wyposażeniu mamy również usługę drukowania mobilnego i drukowania w chmurze. Możemy zatem w prosty sposób drukować dokumenty z urządzeń mobilnych oraz drukować pliki z wirtualnego dysku.

Podsumowanie

Znakomita i tania w eksploatacji drukarka, która z powodzeniem może zostać wykorzystana w średnich, a nawet dużych biurach. Zaletą, oprócz niskich kosztów wydruku,  jest prędkość oraz dobra jakość oferowanych wydruków. Na plus tego modelu zaliczyć można również moduł łączności z siecią LAN oraz możliwość druku z urządzeń mobilnych oraz z chmury. Szkoda, że w tak zaawansowanym urządzeniu zabrakło łączności bezprzewodowej WiFi, a także możliwości bezpośredniego wydruku z kart pamięci. Za to jest automatyczny druk dwustronny, który w warunkach biurowych jest cenną funkcją.

PLUSY

MINUSY
  • szybkość wydruku
  • wysoka jakość wydruku tekstu i grafiki
  • niskie koszty eksploatacji
  • automatyczny druk dwustronny
  • drukowanie z urządzeń mobilnych i z chmury
  • brak WiFi
  • średnia jakość wydruku fotografii (widać ziarno)
  • brak opcji drukowania bez marginesów
  • brak możliwości bezpośredniego wydruku z kart pamięci.

Wpisy powizane:

Epson WorkForce Pro WF-5620DWF - wydajna biznesowa drukarka

Usługa Epson Connect – nie musisz mieć drukarki pod ręką

Epson WorkForce Pro WF- 5110DW - szybka i ekonomiczna „atramentówka”

Epson WorkForce WF-3620DWF - Recenzja (test)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl