do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Jak drukować w Google Cloud Print?

0

Usługa Google Cloud Print pozostaje kompatybilna z większością nowoczesnych drukarek (logo „Google Cloud Print Ready”), laptopów, urządzeń mobilnych opartych na systemie Android oraz Chromebookach. W zależności od posiadanego sprzętu elektronicznego zdalne drukowanie może nieco się różnić. Aby skorzystać z funkcji Google Cloud Print należy założyć konto w serwisie Google oraz wybrać jedną z poniżej prezentowanych aplikacji. Oczywiście możliwości jest wiele, w niniejszym artykule przedstawimy 4 najpopularniejsze rozwiązania.

Przeglądarka Chrome – uniwersalne rozwiązanie

Przeglądarka internetowa Google Chrome współpracuje z wszystkimi urządzeniami, dzięki czemu drukowanie nie przysparza żadnych problemów. W trakcie sesji w każdej chwili możemy skorzystać z wygodnego skrótu Crel+P lub wybrać z menu zakładki opcję „drukuj z pomocą usługi Google Cloud Print”, aby wydrukować zawartość dowolnie otwartego okna. Przed przystąpieniem do drukowania możemy określić następujące parametry: zakres drukowanych stron, ilość kopi, układ drukowania (pionowo lub poziomo), kolor (druk czarnobiały lub kolorowy), drukowanie dwustronne, jakość wydruku oraz szerokość marginesów.

Google Cloud Print

Drukuj z urządzenia mobilnego – Aplikacja Google Cloud Print Beta

Cloud Print Beta to aplikacja przystosowana do urządzeń mobilnych działających z systemem Android. Z pomocą omawianej wtyczki możemy zarządzać drukarką oraz udostępniać ją znajomym. Co więcej dzięki Google Cloud Print Beta wydrukujemy wiadomość e-mail, spis kontaktów oraz wiadomości sms. Aplikacja współpracuje z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi oraz wirtualnymi dyskami np. facebook, dropbox czy google drive. Podobnie jak w przypadku przeglądarki Chrome tak i tutaj mamy możliwość drukowania wyświetlanej strony internetowej. Aplikacja dostępna jest za pośrednictwem usługi Sklep Play. Uwaga, dostępna jest nowa wersja aplikacji pod nazwą Cloud Print, która dostępna jest w Androidzie KitKat.

Korzystanie z Google Cloud Print na urządzeniu z iOS

Użytkownicy popularnego „jabłka” mogą skorzystać z aplikacji PrintCentral Pro, która obsługuje drukowanie w kilku usługach, w tym rozwiązanie firmy Google. Aplikacja umożliwia skorzystanie z podobnych funkcji co Google Cloud Print np. drukowanie stron internetowych, wiadomości e-mail, dzielenie się plikami z przyjaciółmi czy przenoszeniem dokumentów pomiędzy urządzeniem mobilnym a komputerem. Wtyczkę możemy pobrać z witryny Apple w cenie 7,99$. Obecnie jest to najbardziej zaawansowana aplikacja umożliwiająca zdalne drukowanie na systemie iOS.

Drukuj z dowolnego urządzenia mobilnego – Google apps

Z aplikacji Gmail oraz Dokumentów Google można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej na dowolnym urządzeniu mobilnym. Google apps na komórkę oferuje możliwość wydrukowania wiadomości e-mail, dokument tekstowy, arkusz kalkulacyjny oraz wszelkie pliki dostępne w ramach usługi Dokumenty Google. Przeglądając strony internetowe możemy również natrafić na przycisk „drukuj z Google Cloud Print”, dzięki któremu wyedukujemy stronę bez wychodzenia z przeglądarki.

Wpisy powiązane:

- Google Cloud Print - Mobilne drukowanie od Googla

- Programy Zarządzania Drukiem (Managed Print Software) - Co to jest?

- Apple AirPrint - Funkcja Druku z urządzeń mobilnych

- Usługa Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką

- Canon Pixma Cloud: Nie potrzebujesz komputera, ze drukować

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl