do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Google Cloud Print - Mobilne drukowanie od Googla

0

Drukuj wszędzie i z każdego urządzenia” - tym oto hasłem firma Google reklamuje technologię Cloud Print. Rozwiązanie amerykańskiego giganta w branży IT, pozwala na połączenie dowolnej drukarki z Internetem. Dzięki sparowaniu naszego urządzenia drukującego z siecią możemy z dowolnego miejsca drukować dokumenty. Google Cloud Print współpracuje zarówno z tradycyjnymi komputerami oraz urządzeniami mobilnymi np. tablet lub smartfon.

Wygodne drukowanie bez zbędnej konfiguracji

Drukarki w pełni zgodne z Cloud Print oznaczane są hasłem „Google Clud Print Ready”. Co to oznacza
w praktyce? Urządzenia te są w pełni zgodne z technologią zdalnego drukowania, dzięki czemu nie wymagają one do poprawnego działania konfiguracji oraz komputera. Cloud Print Ready znajdziemy w najnowszych modelach czołowych producentów drukarek np. drukarki biznesowe dostarczane przez Samsunga. Oczywiście osoby posiadające sprzęt niezgodny z Cloud Print Ready również mogą skorzystać ze zdalnego drukowania. Wystarczy odpowiednio skonfigurowane urządzenie np. laptop z przeglądarką Chrome oraz aktywne konto Google. Warto zaznaczyć, iż Cloud Print współpracuje z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – Windows, MAC, Android oraz iOS. Korzystając z „konkurencyjnego” Apple’a bez trudu połączymy się z Google Cloud Print.

Google Cloud Print

Gwarancja bezpieczeństwa

Z pewnością każdy z nas drukował dokumenty, które zawierały osobiste dane lub ważne informacje. Czy wysyłając dokumenty do naszej drukarki możemy być pewni ich bezpieczeństwa? Jak najbardziej, Google Cloud Print korzysta z bezpiecznego połączenia HTTPS, dzięki któremu przesyłane pliki są w pełni bezpieczne. Ponadto dokumenty docierające do serwera nie zalegają w nim, lecz po wydrukowaniu zostają systematycznie usuwane. Każdy użytkownik korzystający ze zdalnego drukowania, może zarządzać historią drukowanych dokumentów. Wystarczy zajrzeć do opcji zarządzania i wybrać pliki oraz zadania, które chcemy usunąć.

Dziel się z rodziną lub znajomymi

Zintegrowaną drukarkę z usługą Google Cloud Print możemy udostępnić w kilka chwil wybranej przez
nas osobie. Ze zdalnego drukowania może skorzystać przyjaciel mieszkający kilkanaście kilometrów od nas, jak i pracownik biurowy znajdujący się kilka metrów od nas. Udostępnianie drukarki trwa kilka chwil i polega na tej samej zasadzie, co dzielenie się z dokumentami poprzez Google Drive. W każdym momencie możemy anulować udostępnianie naszej drukarki.

Przyszłość tkwi w chmurze

Obecnie coraz więcej dokumentów zamiast na tradycyjne dyski twarde trafia do chmury. Serwisy przechowujące pliki kuszą łatwym dostępem do plików z poziomu każdego urządzenia. Dopełnieniem wirtualnego dysku stanowi zdalne drukowanie. Posiadając aktywne konto Google mamy dostęp do wygodnego rozwiązania jakim jest Google Drive. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, warto zainteresować się usługą Cloud Print. Dlaczego? Z jej pomocą w kilka chwil zlecimy wydrukowanie dokumentu np. w drodze do pracy lub udostępniając znajomym zdjęcia z wakacji, które od razu zostaną wydrukowane.

Wpisy powiązane:

- Usługa Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką

- Canon Pixma Cloud: Nie potrzebujesz komputera, żeby drukować

- Jak drukować z iPhon'a lub iPad'a

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl