do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

HP DeskJet 3000 - niewielka i praktyczna drukarka do domu

0

HP DeskJet 3000 to niewielka drukarka, która zaprojektowana została z myślą o wykorzystaniu w warunkach domowych. Pomimo niewielkich rozmiarów wyposażona została w funkcje, które (podobnie jak przystępna cena) z pewnością ucieszą wielu użytkowników.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Na początek warto powiedzieć kilka słów o samym wyglądzie drukarki. HP OfficeJet 3000 to urządzenie kompaktowe, zajmuje niewiele miejsca na biurku i świetnie się na nim prezentuje. Ten model wizualnie sprawia bardzo dobre wrażenie. Czarna polerowana obudowa o delikatnie zakrzywionych krawędziach, wygląda bardzo estetycznie. Ale nowoczesny design to nie jedyne atuty, jakimi może pochwalić się model HP DeskJet 3000.

Oczywiście za taką cenę nie można było spodziewać się “fajerwerków”, mimo to urządzenie zaskakuje na plus. W drukarce została wybudowana łączność bezprzewodowa, a to oznacza, że nie musimy w domu lawirować między szeregiem kabli. Wydrukujemy dokumenty z każdego miejsca naszego mieszkania i do tego z każdego komputera czy notebooka. Obsługa WiFi została uproszczona do minimum. Aby połączyć się z siecią bezprzewodową musimy tylko nacisnąć przycisk na obudowie. Do tego możemy cały czas kontrolować siłę sygnału za pomocą specjalnego wskaźnika.
HP Deskjet 3000
Kolejną zaletą jest prosta i intuicyjna obsługa drukarki. Podczas instalacji nie musimy przekopywać się przez książkę z instrukcją — cały proces instalacyjny przeprowadzamy intuicyjnie i szybko. Łatwa jest również obsługa urządzenia. System menu HP DeskJet 3000 jest bardzo dobrze przemyślany, z kompletem trzech przycisków z boku ekranu, które odnoszą się do wyświetlanych na ekranie LCD opcji.

Szybkość druku
HP DeskJet 3000 w specyfikacjach podaje prędkości 5.5 str./min. i 4 str./min. dla wydruków czarnych i kolorowych w normalnym trybie drukowania. Prędkość może dojść nawet do 16 str./min i 12 str./min.w trybie roboczym. Praktyczne testy weryfikują jednak te prędkości. W jednym z testów pięć stron druku czarnego tekstu zostało wydrukowane z prędkością 5,3 str./min., czyli dość blisko podanych parametrów. Inaczej sytuacja miała się jednak już z wydrukiem kolorowym. W przypadku wydruku pięciu stron z grafiką szybkość spadła do 2.4 str./min.
W trybie roboczym te same dokumenty zostały wydrukowane z prędkością 7.3 str./min., co jest wynikiem znacznie odbiegającym od parametrów podanych przez producenta.

Koszty eksploatacji
Na zestawie tuszy oryginalnych jesteśmy w stanie wydrukować do 480 str. A4 w opcji czarno-białej oraz w 330 str. A4 w kolorze. A to oznacza, że wydruk jednej strony na tuszu oryginalnym kosztować nas będzie około 23 groszy a strony w kolorze 34 groszy. To wyniki,  które nie plasują tej drukarki w gronie najbardziej oszczędnych tanich drukarek na rynku. Rozwiązaniem w tym przypadku byłoby skorzystanie z tuszy zamiennych, które redukują koszty o połowę.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych

Przycisk szybkiego szablonu daje dostęp do miniaturowego pakietu biurowego (Quick Forms), który pozwala na drukowanie kalendarzy, list kontrolnych, papieru milimetrowego, nutowego, a nawet siatek do gry w sudoku, w kółko i krzyżyk, czy labirynt bez potrzeby włączania komputera. Jest wątpliwe, czy ta ostatnia funkcja (labirynt) ma jakiegokolwiek realne praktyczne zastosowanie, ale nadal jest to interesujący dodatek, którego nie znajdziesz w innych konkurencyjnych modelach jednofunkcyjnych.

Podsumowanie
Model HP DeskJet 3000 to mała  i prosta drukarka, która posiada kilka zalet oraz mankamentów. Wśród zalet bez wątpienia należy wymienić WiFi, które jest miłym zaskoczeniem jak na model z tej półki cenowej. Interesująca jest też funkcja szablonów, która stanowi praktyczny i rozrywkowy dodatek. Razi niestety dość mały podajnik papierów, do którego możemy zmieścić tylko 60 arkuszy papieru. Brakuje również funkcji druku w trybie dwustronnym. Poza tym koszty zużycia tuszu również nie należą do najniższych. Niemniej jednak HP 3000 jest przyjazną, intuicyjną i mało wymagającą drukarką, która sprawdzi się w drukowaniu domowym o małym natężeniu.

PLUSY

MINUSY
  • prosta konfiguracja bezprzewodowa
  • opcje gotowych szablonów
  • dobra prędkość druku dla  tej klasy
 
  • mały podajnik papieru

Wpisy powiązane:

- Technologia HP PageWide - Co należy o niej wiedzieć?

- Usługi Zarządzania drukiem HP Partner

- Jak skonfigurować usługę HP ePrint

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl