do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 - design i ekonomia

0

Nowoczesny wygląd, kompaktowe rozmiary oraz znakomita jakość druku. To cechy, które z pewnością przypadną do gustu właścicielom małych firm, dla których dedykowany jest model HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729
Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 3w1?

Po pierwsze design. Rzadko o tym piszemy, ale w tym przypadku naprawdę warto. HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 zdecydowanie wyróżnia się wśród konkurencji pod względem wyglądu. Zwarta konstrukcja w kształcie łodzi z zaokrąglonymi narożnikami i płaską górą wygląda bardzo efektownie. Niebieski akcent, który biegnie wokół rogu klapy, dodaje nowoczesności i elegancji. Odejście od standardowej pudełkowatej bryły to pierwsze miłe zaskoczenie. A co jeszcze warte jest uwagi w tym modelu?
Zaawansowane funkcje łączności. Za pomocą tej drukarki bez problemu możemy drukować dokumenty i zdjęcia ze smartfonów i tabletów. Konfiguracja jest prosta i szybka. Smartfony i tablety możemy podłączyć bezpośrednio do drukarki, bez konieczności łączenia się z siecią.
HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 to również znakomitej jakości wydruki, które nie odbiegają znacząco do wydruków, jakie otrzymujemy na urządzeniach laserowych. Mamy możliwość drukować zarówno z marginesami, jak i bez marginesów. Jeżeli będziemy drukować tylko i wyłącznie na atramentach oryginalnych, nie musimy obawiać się o trwałość wydruków fotografii. Zdjęcia są odporne na wodę, rozmazywanie i blaknięcie. Nie musimy martwić się o to, że po kilku latach kolory stracą na intensywności. 

HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729

Szybkość wydruku
HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 nie zachwyca parametrami w zakresie szybkości druku. W trybie monochromatycznym drukarka w ciągu minuty dostarczy nam 7,5 stron zadrukowanych dokumentów. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy drukować znacznie szybciej w trybie roboczym. Wówczas otrzymamy nawet do 20 stron w ciągu minuty. Nieco wolniej drukarka pracuje przy wydruku w kolorze. Tutaj odpowiednio dostarcza nam 5,5 strony na minutę w trybie standardowym oraz 16 stron w trybie roboczym.
Nieco rozczarowuje czas rozruchu  drukarki. Jak podaje producent, na wydruk pierwszej strony musimy czekać “zaledwie” 15 sekund, a na dokument w kolorze - 18 sekund. Prędkości może nie imponują, ale HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 nie jest drukarką biznesową. Do wydruków w małym biurze lub w domu szybkości w zupełności są wystarczające.
Koszty eksploatacji
W drukarce znajdują się dwa wkłady atramentowe: czarny oraz trójkolorowy. Czarny wkład atramentowy HP 46 (cena około 45-47 złotych) pozwala na wydruk około 1500 stron. Wkład trójkolorowy (ok. 50 złotych) pozwala na wydrukowanie ok. 750 stron. Jak łatwo obliczyć, koszt druku jednej strony monochromatycznej wynosi około 3 gr., a kolorowej odpowiednio - 6 groszy. 


Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Model wyposażony został również w funkcje skanowania oraz kopiowania. HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729  jest w stanie skanować w formatach TIFF, JPEG, PNG, BMP oraz PDF. Skanowanie może mieć maksymalną głębię bitową 24 bitów (kolor) i rozdzielczość 1200 dpi. To parametry, które w zupełności nam wystarczą w codziennym użytkowaniu. Rozdzielczość 1200 dpi może być stosowana do wykonywania cyfrowych obrazów-dokumentów kolorowych lub zdjęć, w których zależy nam na zachowaniu szczegółów. Kopiarka działa w wersji dość okrojonej. Jednorazowo możemy wykonać tylko 9 kopii dokumentu, co jest wynikiem znacznie odbiegającym od tego, co oferuje konkurencja. Poza tym  wyposażona jest w możliwości skalowania dokumentu w zakresie  25%-200%, co również jest znacznym ograniczeniem - zazwyczaj tego typu urządzenia mają zakres dochodzący do 400%.

Podsumowanie
HP Deskjet Ink Advantage Ultra 4729 to niewielka drukarka biurowa, którą zaprojektowano do użytku domowego lub w małym biurze, przy czym te druga opcja jest mniej polecana. Model nie posiada funkcji, które zazwyczaj znajdują się w biurowych drukarkach. A zatem nie ma druku dwustronnego, nie ma automatycznego podajnika papieru, a niektóre funkcje jak np. kopiowanie zostały dość znacząco okrojone (np. max. drukowanie 9 kopii). Poza tym model nie powala na kolana prędkością  druku i ma niskie pojemności zasobników. Zaletami tego modelu są natomiast (oprócz wyglądu):  świetna jakość wydruków, niskie koszty oraz rozbudowane funkcje sieciowe. Błyszczące,  kolorowe wydruki charakteryzują się niesamowitą dokładnością i intensywnością kolorów. Te zalety w pewnym stopniu rekompensują brak innych funkcji, które znacznie ułatwiłyby i usprawniłyby korzystnie z drukarki.

PLUSY

MINUSY
  • niski koszt wydruku strony
  • drukowanie ze smartfonów i tabletów
  • design

 

  • brak funkcji duplex
  • brak drukowania z USB
  • średnie prędkości druku 

 

Wpisy powiązane:

- HP Deskjet 3000 - Niewielka i Praktyczna Drukarka do domu

- HP Officejet Pro8740 - Atramentówka szybka jak laserówka

- HP Pagewide Pro 452DW - Groźny konkurent dla laserówki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl