do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

HP OfficeJet Pro 276dw - tani w eksploatacji kombajn biurowy

0

HP Officejet Pro276dw to atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje szybkość i obsługę papieru porównywalną do drukarek laserowych. Posiada również bardziej zaawansowane funkcje m.in.  opcję automatycznego druku dwustronnego. Co jeszcze kryje w sobie ten wielofunkcyjny kombajn?
Co wyróżnia model spośród innych urządzeń 4w1?
Jak przystało na biurowy kombajny, model Pro276dw został wyposażony w rozbudowane funkcje sieciowe. To wielozadaniowe urządzenie może pracować zarówno w sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej. Sporym usprawnieniem jest możliwość bezpośredniego wydruku bez sieci czy routera z urządzeń przenośnych oraz drukowanie z urządzeń mobilnych - smartfonów i tabletów z niemal każdego miejsca za pomocą funkcji HP ePrint. Urządzenie zostało wyposażone w wiele funkcji, które sprawiają, że praca biurowa jest szybka i bardziej komfortowa. Jedną z nich jest  m.in. opcja automatycznego druku dwustronnego. Za pomocą Pro276dw możemy również drukować bezpośrednio z przenośnej pamięci USB, co również przyczynia się do poprawy komfortu pracy oraz zwiększa o 50% oszczędności papieru. A wszystkie te funkcje obsługujemy za pośrednictwem prostego w nawigacji panelu sterowania oraz dużego, kolorowego wyświetlacza dotykowego CGD o przekątnej 10,92 cm.

HP Officejet Pro 276dw

Szybkość drukowania
Model HP Officejet Pro276dw oferuje przyzwoite, chociaż nie imponujące,  parametry w zakresie prędkości druku. Urządzenie w trybie roboczym jest w stanie wydrukować do 20 stron dokumentów monochromatycznych lub 15 stron kolorowych. W konkretnych testach ta prędkość oczywiście jest nieco niższa.
W jednym z nich maksymalna prędkość druku 20- stronicowego dokumentu czarno-białego wyniosła 9,1 stron na minutę, a 5- stronicowy dokument został wydrukowany w 8,1 str./min. Przy teście 20- stronicowego dokumentu w wersji duplex otrzymano wynik 5,5 stron na minutę. Jak widać, szybkości nie powalają na kolana, ale urządzeń wielofunkcyjnych nie kupujmy tylko i wyłącznie dla szybkości wydruku, o czym za chwilę.


Koszty eksploatacji
Model HP Officejet Pro276dw może nie jest sprinterem w drukowaniu, za to jego eksploatacja jest stosunkowo tania i nie dotyczy to tylko i wyłącznie kosztów samych tuszy. W przypadku tego modelu małe jest również zużycie energii, które nawet jest do 50% niższe niż w drukarkach laserowych. Z tym urządzeniem mniej wydajemy również na papier — dzięki omawianej wcześniej funkcji automatycznego drukowania dwustronnego.
Na koniec same tusze, które nie drenują kieszeni. Koszt wydruku w czerni na wkładach oryginalnych to niespełna 7 groszy, a jeżeli zdecydujemy się na zasobniki zamienne to nawet 2 grosze. W przypadku druku kolorowego za stronę zapłacimy 13 groszy oraz na zamiennikach - 8 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Za pośrednictwem HP Officejet Pro276dw możemy również skanować, kopiować oraz faksować dokumenty. Model wyposażony jest w skaner, którym możemy uzyskiwać cyfrowe obrazy o rozdzielczości do 4800 × 4800 dpi. Skanujemy do różnych formatów takich jak: bitmapa (.bmp),
JPEG (.jpg), PDF (.pdf), PNG (.png), Rich Text (.rtf) czy TIFF (.tif).  Skaner umożliwia również zapisywanie obrazów do e- mila oraz wysyłanie do chmury. Urządzenie tworzy kopie dokumentów stosunkowo szybko. Szybkość kopiowania w trybie roboczym wynosi do 25 kopii/min. czarno- białych i 20 kopii/min. kolorowych. Za pomocą naszego wielozadaniowego kombajnu możemy również wysyłać czarno-białe i kolorowe faksy. Jedną z przydatniejszych funkcji jest faksowanie do e-maila.
Podsumowanie
Officejet Pro 276dw to solidna, dobrze wykonana drukarka, posiadająca szereg funkcji, które przydadzą się nam się w pracy biurowej. Zaletą bez wątpienia są wydruki w trybie duplex oraz pojemne podajniki papieru. Model cechuje się przyzwoitymi parametrami druku, skanowania oraz kopiowania. Minusem jest to, że zdarzają mu się 3-sekundowe przestoje podczas drukowania. Z tego powodu wynikają również niższe prędkości druku. Wniosek? Jeśli nie chcemy mieć drukarki sprinterki i zależy nam na niskich kosztach eksploatacji,  to model, nad którym warto się zastanowić. Nie drenuje kieszeni i daje ładne wydruki.

PLUSY

MINUSY
  • wkłady o dużej pojemności
  • stylowy wygląd
  • automatyczny druk dwustonny
  • 3 - sekundowe przerwy  po wydrukowaniu każdej strony
  • przeciętne  prędkości druku

Wpisy powiązane:

- HP Officejet Pro 8740 - Atramentówka szybka jak laserówka

- HP Officejet 7500A - Idealny do małego biura

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl