do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

HP OfficeJet Pro 8210 - profesjonalna jakość druku i wydajność

0

Od dobrej drukarki biurowej wymagamy szybkich i profesjonalnych wydruków  oraz oszczędnej eksploatacji. Wszystkie te cechy posiada drukarka HP OfficeJet Pro 8210, która z pewnością znajdzie się na wyposażeniu wielu małych i średnich biur.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
HP Officejet Pro 8210 to drukarka biznesowa, którą można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Funkcje i opcje, jakie otrzymujemy za tę cenę w pełni zadowolą wymagających użytkowników, a zwłaszcza pracowników biurowych. Do funkcji, które z pewnością ułatwią i przyspieszą pracę (a przy okazji zaoszczędzą nieco papieru biurowego) należy opcja druku dwustronnego. Sporym ułatwieniem jest również możliwość druku dokumentów doc., ppt. oraz PDF bezpośrednio z pamięci USB. Nie musimy tracić czasu na kopiowanie plików na komputer i wszystkie operacje związane z wydrukiem wykonamy za pośrednictwem sporego, kolorowego wyświetlacza o wielkości 5,08 cm (2 cale) oraz klawiatury numerycznej. Do HP Officejet Pro 8210 wbudowano również interfejs WiFi. Dzięki łączności bezprzewodowej za pośrednictwem Wi-Fi Direct® z każdego miejsca w biurze lub domu możemy drukować potrzebne pliki. Bez problemu drukujemy również pliki ze smartfonów oraz tabletów i nie jest nam niezbędny do tego dostęp do sieci firmowej.

HP Officejet Pro 8210 All-in-one
Prosta i łatwa jest również wymiana zasobników na tusz, do których mamy bezpośredni dostęp po otworzeniu górnej klapy drukarki. Urządzenie pracuje na czterech wkładach drukujących (czarny, błękitny, purpurowy, żółty) i każdy z nich można wymieniać oddzielnie, co oczywiście przyczynia się do oszczędnej eksploatacji drukarki. Nie musimy wymieniać całego kompletu, ale tylko ten pojemnik, który się wyczerpał. Wszystko to sprawia, że  praca na drukarce jest  intuicyjna i prosta.

Sprawdź naszą ofertę systemów CISS do drukarek HP Officejet

Szybkość druku.
Na wydruk pierwszej strony dokumentu czarno-białego, pozostawiona w trybie gotowości drukarka potrzebuje około 9 sekund.  Na kolorowy dokument trzeba czekać niewiele więcej, bo ok. 11 sekund. Ogólnie prędkość wydruku jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Dokumenty w trybie roboczym drukowane są z szybkością dochodzącą do 34 stron na minutę, w trybie standardowym około 22 stron na minutę. Kolorowe dokumenty uzyskujemy po około 3 sekundach w trybie standardowym. Drukarka daje wyraźne, dobre jakościowo wydruki, które spełniają wszelkie wymogi druku biurowego. Bez problemu możemy na nich drukować dokumenty zawierające wykresy, grafiki i małe czcionki. Nie musimy obawiać się o to, że czcionka ulegnie rozmazaniu pod wpływem wody czy zakreślaczy oraz że wyblaknie.
Chcesz oszczędzać na kosztach druku bez pogorszenia jakości, spróbuj nasze wieczne kartridże do HP
Koszty eksploatacji.
Przy pomocy tego modelu drukarki możemy drukować oszczędnie pod warunkiem, że wykorzystywać będziemy oryginalne wkłady atramentowe HP typu XL. Jak podaje producent, zastosowanie tego typu wkładów pozwala na trzykrotne obniżenie koszów eksploatacji. Przy wkładach XL średni koszt wydruku strony wynosi około 27 groszy. Przy czym wydruk strony czarno-białej oscyluje w granicach 6 groszy za stronę a w kolorze około 27 groszy.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych.
Interesującą funkcją przeznaczoną głównie do biura jest możliwość instalacji w drukarce aplikacji HP Web Jetadmin. Za pomocą tej aplikacji  możemy w ławy sposób zarządzać wydrukami z jednego miejsca w biurze. Dzięki temu możemy zarządzać urządzeniami peryferyjnymi i optymalizować wydajność drukowania. Opcji konfiguracji  HP Web Jetadmin  posiada bardzo wiele a do najistotniejszych i najczęściej używanych należą takie jak: tworzenie kolejek druku, konfigurowanie opcji drukarki czy usuwanie problemów z drukarkami.

Podsumowanie.

HP Officejet Pro 8210 to drukarka o rozbudowanych parametrach i funkcjach,  która jednocześnie jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla użytkownika. Zaletą drukarki jest wbudowana opcja druku dwustronnego oraz  dostęp do mobilnych funkcji drukowania, które znacznie usprawniają pracę  biurze. Stosunkowo niskie koszty eksploatacji i znakomitej jakości druk dokumentów, sprawia, że drukarka jest optymalnym rozwiązaniem dla małego biura.

PLUSY

MINUSY
  • wysoka jakość wydruków
  • szybkość wydruków
  • tusze XL
  • druk bezpośrednio  z USB
  • automatyczny druk dwustronny
  • WiFi
  •  niskie koszty druku, tylko przy wkładach XL

Wpisy Powiązane:

- HP Officejet Pro 8740 - Atramentówka szybka jak laserówka

- HP Officejet 7612 - łatwa w eksploatacji drukarka A3

- HP Officejet 7500A - idealny do małego biura

- HP Officejet Pro 8600 Plus - Recenzja (Test)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl