do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

HP PageWide 352dw - szybki druk w dobrej cenie

0

Statyczna głowica drukująca zajmująca całą szerokość strony umożliwiła drukarkom Hewlett-Packard zdobycie rekordu świata w drukowaniu i wpis do Księgi Guinnessa. Ta technologia szybkiego druku jest teraz w zasięgu każdego z nas. Wszystko za sprawą serii drukarek PageWide HP, do której należy m.in. model HP PageWide 352dw, o którym dziś opowiemy kilka słów.
Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Na pierwszym miejscu warta odnotowania jest wspomniana szybkość druku, która jest charakterystyczna dla wszystkich drukarek z serii PageWide. Statyczna głowica drukująca działa cuda i pozwala osiągać prędkości przewyższające znacznie druk laserowy. A to robi wrażenie. To właśnie drukarki atramentowe HP z głowicą statyczną (HP Officejet Pro X576dw) znalazły się w Księdze Rekordów Guinnessa, z osiągami ponad 70 stron na minutę. Model HP PageWide 352dw nie drukuje tak szybko, ale prędkość jego druku również jest imponująca, o czym powiemy za chwilę.
Co jeszcze interesującego można powiedzieć o tym modelu? Przede wszystkim ma spore gabaryty. Drukarka jest masywna i ciężka -  waży ponad 16 kg. Na biurku zajmuje mniej więcej tyle, co dwa sklejone arkusze A3. Wniosek? Musisz kupić duże biurko. Poza gabarytami uwagę zwracają przede wszystkim funkcje sieciowe, w które wyposażona jest drukarka. Urządzenie może pracować w opcji bezprzewodowej oraz za pomocą połączenia przez USB.  Model 352dw oferuje również szereg opcji drukowania (ePrint, AirPrint, Cloud Print i NFC). A to oznacza, że za pomocą tej drukarki możemy bez problemu drukować z urządzeń przenośnych, mobilnych w tym smartfonów oraz tabletów. A technologia NFC sprawia, że nie potrzebny nam jest do tego internet. Drukujemy za pomocą technologii zbliżeniowej, co jest szybkie i praktyczne.

Szybkość druku
Jak wspomnieliśmy wcześniej, technologia PageWide sprawia, że szybkość tej atramentowej drukarki porównywalna jest do szybkości laserówek, a nawet je przewyższa. Drukarka w trybie gotowości "wypluwa" pierwszą stronę czarno-białą po 7 sekundach, a kolorową po 7,5 sekundy. W trybie roboczym może wydrukować nawet do 45 stron dokumentów czarno-białych i kolorowych. Jeśli preferujemy druk w trybie standardowym,  również nie będziemy zawiedzeni. Oba typy dokumentów drukowane są z prędkością 2 sekund, czyli 30 dokumentów na minutę.
Koszty eksploatacji.
Szybkość i profesjonalnej jakości wydruki nie odbijają się na kosztach eksploatacji. A to oznacza, że koszty w porównaniu z jakością, jaką uzyskujemy za tę cenę, nie są wygórowane. Na tuszu czarno-białym możemy wydrukować około 3500 stron, na kolorowych średnio 3000 stron. To całkiem niezły wynik. A jak to się przekłada na cenę za jedną stronę wydruku?
Przy zastosowaniu standardowych tuszy HP, cena za wydruk strony czarno- białej wynosi około 10 groszy a kolorowej — około 44 grosze. Drukarka, pomimo dużych gabarytów,  nie pobiera dużo mocy, co również nie jest bez znaczenia. I sprawi, że finalnie w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy.
Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Na uwagę zasługuje również rozbudowany podajnik papieru. Drukarka posiada podajnik o standardowej pojemności papieru na 500 arkuszy oraz dodatkowy, uniwersalny podajnik na 50 arkuszy, a także opcjonalny podajnik o pojemności 500 arkuszy. A to oznacza, że jednorazowo możemy umieścić w drukarce około 1050 arkuszy. HP PageWide 352dw ma również  dość pojemny odbiornik papieru na 300 arkuszy (wydrukiem do dół). Wszystko to sprawia, że praca z  drukarką jest bardzo komfortowa. 
Podsumowanie
HP PageWide 352dw to przyzwoita i wszechstronna drukarka dająca doskonałą szybkość druku, rozbudowane  funkcje sieciowe oraz ponadprzeciętne możliwości drukowania. Oczywiście, to nie jest foto-drukarka, ale jej możliwości znacznie wykraczają poza potrzeby średniego i małego biura. Dzięki niej otrzymamy profesjonalne wydruki biznesowe  i -  co najważniejsze -  otrzymamy je bardzo szybko, po stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

PLUSY

MINUSY
  • szybkość drukowania
  • duża pojemność podajników wejściowych i wyjściowych
  • spore gabaryty
  • nie ma kabla USB w zestawie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl