do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jak zainstalować i skonfigurować HP Print Service Plugin?

0

HP Print Service Plugin to aplikacja dedykowana dla urządzeń z systemem android umożliwiająca zdalne drukowanie. Aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez opisywaną wtyczkę należy przeprowadzić jej właściwą konfigurację. Jeśli masz wszelkie wątpliwości związane z procesem konfiguracji wtyczki HP Print Service Plugin to zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

Krok pierwszy – pobieramy aplikację

Aby pobrać HP Print Service Plugin należy skorzystać z oficjalnego serwisu Sklep Play. Aplikacja pozostaje w pełni darmowa, zajmuje miejsce około 12mb i jest w języku angielskim. Jeśli nie posiadasz pakietu danych internetowych w telefonie skorzystaj z sieci Wi-Fi lub. Pobrana aplikacja zostanie automatyczna zainstalowana o czym zostaniesz poinformowany w paski powiadomień. Wtyczka dedykowana jest dla wszystkich użytkowników systemu Android w wersji 4.4 lub nowszej. Uwaga, po zainstalowaniu aplikacji po pewnym czasie mogą pojawić się aktualizacje, które warto regularne pobierać. HP Print Service Plugin umożliwia drukowanie między innymi z aplikacji: Gmail, Yahoo Mail, Chrome i Dysk Google oraz Galeria zdjęć.

Krok drugi – uruchamiamy HP Print Service Plugin

Skorzystanie z aplikacji możliwie jest dopiero po jej właściwym skonfigurowaniu, które przebiega bardzo szybko. Aby uaktywnić aplikację należy ją otworzyć i skorzystać z opcji zlokalizowanej w górnej części aplikacji, aby uaktywnić proces wyszukiwania drukarki. Jeśli nasza drukarka została pomyślnie zlokalizowana należy wybrać z poziomu telefonu/tabletu plik, który zamierzamy wydrukować. Przy pierwszej próbie drukowania aplikacja poprosi nas o wskazanie modelu drukarki, z której pomocą ma zostać wydrukowany plik. Drukarkę wystarczy wybrać tylko raz, przy następnych próbach drukowania urządzenie zostanie zapamiętane przez aplikacje. Przed wydrukowaniem otrzymamy możliwość ustalenia ilości kopii, a także możemy skorzystać z innych ustawień. Jeśli wszystkie parametry drukowania zostały ustalone stuknij w przycisk Print, aby sfinalizować zadanie drukowania.

 Wpisy powiązane:

- HP Print Service Plugin - Aplikacja do druku mobilnego

- Jak skonfigurować usługę HP ePrint?

- Usługi Zarządzania Drukiem HP Partner

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl