do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Nieczyste zagranie HP? Rzesze wściekłych użytkowników zalewają skargami helpdesk HP

0

Producenci drukarek przyjmują chytrą taktykę – oferują drukarkę w niskiej cenie, jednakże kwoty oryginalnych tuszy bardzo szybko rekompensują „stratę” producenta na cenie drukarki. Prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie jest znana wszystkim firma HP. Nie minęło zbyt wiele czasu od pamiętnego starcia amerykańskiego giganta z polskimi firmami produkującymi zamienniki atramentów, a HP zaskakuje kolejnym kontrowersyjnym zachowaniem.

Drukarka za gorsze, tusz za krocie

Aby lepiej zobrazować aktualną politykę HP, warto przedstawić jak kwotowo wygląda relacja ceny drukarki do atramentów. Przykładowo popularny biurowy model drukarki HP Officejet Pro 8620 kosztuje około 1000 zł, dla przeciętnej osoby prowadzącej działalność jest to cena w pełni akceptowalna. W końcu drukarkę kupujemy z myślą o użyciu w celach biznesowych w ciągu następnych kilku latach. O wiele gorzej wygląda już cena wkładów z atramentem. Na przykład wymiana cena zestawu oryginalnych tuszy HP950/951XL wynosi 405 zł - to prawie połowa oryginalnej drukarki. Przy tym, ze takiego zestawu starcza na wydrukowanie około 3 ryz papieru. Użytkownicy chcący zaoszczędzić „kilka” złotych w firmowej kasie korzystają z popularnych usług regeneracji kaset, która oferuje to samo lecz w niższej cenie. Skorzystanie z usługi regeneracyjnej wiąże się najczęściej z uiszczeniem opłaty wynoszącej około 100 zł. Różnica jest kolosalna, prawda?

Uderzenie w lukratywny interes HP

Usługi regeneracyjne niewątpliwie uszczuplają zysk HP, zarząd amerykańskiego przedsiębiorstwa podjął walkę z niechcianym procederem. Z reguły większość producentów drukarek zamieszcza komunikat ostrzegawczy, który jest wyświetlany w momencie instalacji nieoryginalnego nośnika np. „stosowanie alternatywnych akcesoriów może uszkodzić drukarkę”. Firma HP stosuje o wiele bardziej dosadne metody. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, urządzenia HP wyświetlają komunikat jakoby nieoryginalne tusze zostały uszkodzone. Komunikat ten wyświetlany zgodnie z zaprogramowaną datą. Pełen komunikat brzmi – „Problem z kartridżem. Brak kasety lub uszkodzony kartridż. Wymień pojemnik z tuszem, aby kontynuować drukowanie”. Komunikat ten wystąpił u setek tysięcy użytkowników 13 września 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że błąd to część aktualizacji. Od tej pory użytkownicy mogą być zmuszeni korzystać z oryginalnych kaset lub dokonać instalacji starszej wersji oprogramowania.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl