do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jak drukować z iPhone lub iPada

2

Jak drukować z iPad'a?

Tablety i smartphony autorstwa firmy Apple to są wielofunkcyjne urządzenia za pomoc którtch sprawdzimy pocztę E-mail, skontaktujemy się ze znajomymi, przejrzymy Internet oraz…wydrukujemy dokumenty. Aby skorzystać z dobrodziejstwa mobilnego drukowania potrzebujemy iPad’a lub iPhone'a oraz drukarki połączonej z siecią WiFi. Aby wydrukować dokumenty z pomocą urządzeń Apple'a mamy trzy rozwiązania. W niniejszym artykule omówimy każde z nich.

Skorzystaj z aplikacji AirPrint

Drukowanie dokumentów za pośrednictwem iPad’a oraz iPhon'a jest możliwe między innymi dzięki funkcji AirPrint. Technologia ta pozwala na łatwe i przyjemne drukowanie zdjęć oraz dokumentów bez instalowania sterowników oraz stosowania uciążliwego okablowania. Drukowanie z pomocą funkcji AirPrint przebiega w kilku prostych krokach.

Aplle AirPrint

 1. Podłączamy naszą drukarkę do tej samej sieci bezprzewodowej co iPhone lub iPad’a. Przed próbą połączenia się drukarki z tabletem lub telefonem powinniśmy się upewnić czy poprawnie wprowadziliśmy hasło oraz nazwę sieci.
 2. Jeśli nasze urządzenia zostały prawidłowo podłączone do sieci WiFi, z poziomu urządzenia mobilnego wybieramy dokument, który chcemy wydrukować. Pliki możemy drukować z takich aplikacji wpieranych przez AirPrint jak: poczta, eksplorator zdjęć, przeglądarka Safari oraz iBooks.
 3. Gdy wybierzemy pożądany plik, naciskamy na przycisk akcji, który znajduje się w górnej części paska menu. Przycisk ten ma charakterystyczną ikonkę w kształcie prostokąta i pionowej strzałki. Możemy również sprecyzować ustawienia klikając na ikonkę klucza.
 4. W ostatnim kroku wybieramy drukarkę, z której chcemy skorzystać, a także określamy liczbę kopii wydruku. Pozostaje już tylko zaznaczyć opcję drukuj!

HP ePrint dla drukarek, nie współpracujących z Ait Print

W przypadku, gdy korzystasz z drukarki firmy HP, która obsługuje drukowanie bezprzewodowe, jednakże nie wspiera technologii AirPrint, możesz skorzystać z aplikacji HP ePrint dedykowanej dla Twojego iPad’a. Pierwszym krokiem, który musimy podjąć to zainstalowanie sterowników drukarki oraz wybranie odpowiedniej sieci WiFi.

 1. Następnie ściągamy darmową aplikację HP ePrint, którą instalujemy i aktywujemy poprzez adres e-mail na naszym urządzeniu mobilnym. W kolejnym kroku
 2. W kolejnym kroku wybieramy z poziomu aplikacji naszą drukarkę. W tym celu „klikamy” na przycisk wyboru drukarki, który znajduje się w lewej, górnej części ekranu.
 3. Za pomocą aplikacji wydrukujesz również dokumenty, które znajdują się na Twoim dysku wirtualnym np. DropBox czy GoogleDrive. W tym celu niezbędne jest sparowanie HP ePrint  z adresem e-mail i kontem na jednym z obsługiwanych serwisów gromadzących pliki. Aby uzyskać więcej szczegółów oraz opcji należy wybrać z poziomu aplikacji ikonę chmury.
 4. W celu wydrukowania dokumentu z chmury, wybierz interesujący Cię plik i stuknij w ikonę klucza. Kolejno kliknij w przycisk „share” i „print menu”, a następnie wybierz opcję „otwórz w dokument w innej aplikacji”. Aplikacja zada pytanie odnośnie formatu, na którym chcemy przekonwertować nasz dokument. 
 5. Gdy sprecyzujemy format pozostaje już tylko wydrukowanie interesującego nas dokumentu. Z pomocą aplikacji możemy sprecyzować takie parametry jak ilości kopi, ustawienie kolorów itp.

Google Cloud Print - uniwersalne rozwiązaniue

Google Cloud Print obecnie to jedna z najczęściej wykorzystywanych technologii związanych z mobilnym drukowaniem. Jak połączyć naszego iPad’a lub iPhone'a i rozwiązanie firmy Google?

 1. Na początku musimy prawidłowo zainstalować posiadaną drukarkę i połączyć ją z siecią WiFi. Komputer, na którym będziemy pracować musi mieć zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome.
 2. Następnie otwieramy przeglądarkę Google Chrome , wybieramy z górnego paska opcję „narzędzia” oraz „pokaż zaawansowane ustawienia”. Następnie w otwartym okienku szukamy opcji „zaloguj do Google Cloud Print”.
 3. W kolejnym kroku z listy wybieramy naszą drukarkę. Nasza drukarka jest już gotowa do drukowania z chmury.
 4. Sięgamy po iPad’a i otwieramy w nim aplikację Google Chrome, którą możemy pobrać za darmo z App Store.
 5. Pozostaje już tylko zalogować się na urządzeniu mobilnym na posiadane konto Google i skorzystać z do Google Cloud Print. Aby wydrukować dokument lub zdjęcie, wybieramy z prawego górnego rogu opcję „drukuj” i stukamy w Google Cloud Print. Przed wydrukiem możemy skorzystać z menu opcji, aby dostosować parametry drukowania.

Komentarze do wpisu (2)

3 sierpnia 2017

A co zrobić w przypadku gdy drukarka nie posiada modułu WIFI i jest podłączona do komputera który pracuje w sieci wraz z ruterem wifi. Pozdrawiam

28 stycznia 2018

Wtedy pomocny będzie program na ios o nazwie Printer pro

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl