do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jak skonfigurować usługę HP ePrint?

0

Aby móc korzystać z wszystkich możliwości oferowanych w ramach usługi HP ePrint koniecznością jest prawidłowa konfiguracja drukarki. W zależności od posiadanego modelu drukarki konfiguracja może przebiegać w nieco innych krokach.

Etap I – sprawdź podstawowe rzeczy

Przed przystąpieniem do konfiguracji urządzenia upewnijmy się czy komputer oraz drukarka posiada dostęp do Internetu. W przypadku problemów z połączeniem sieciowym upewnijmy się czy sieć Wi-Fi działa prawidłowo lub kabel internetowy nie wypadł z gniazda komputera. Uwaga, usługę ePrint obsługują tylko wybrane modele HP.

Etap II – Usługi sieciowe

Aktywowanie usług sieciowych web pozwala drukarce na połączenie się z internetowymi usługami zdalnego drukowania. Aktywacja odbywa się poprzez panel sterowania drukarki. Aby korzystać z możliwości ePrint usługi muszą być aktywowane

Usługa HP ePrint

Etap III – konfiguracja drukarki z ekranem dotykowym lub wyświetlaczem LED

Aby rozpocząć proces konfiguracji należy wybrać ikonkę HP ePrint. W zależności od rodzaju drukarki przycisk ten powinien znajdować się w menu ustawienia sieci bezprzewodowej. Jeśli na ekranie pojawi się komunikat o włączeniu usługi web lub skonfigurowaniu HP ePrint wybierz jedną z opcji: włącz, aktywuj lub konfiguracja. Uwaga, gdy na ekranie drukarki ujrzymy podsumowanie usługi sieciowej i połączenia oznacza to, że usługi sieci web są aktywne. Następnie wybieramy opcję drukuj informację i przechodzimy do etapu IV.

Etap IV – konfiguracja drukarki bez wyświetlacza dotykowego i LCD

Przed przystąpieniem do konfiguracji należy użyć wbudowany serwer internetowy EWS, aby włączyć usługi sieci web. Jeśli oprogramowanie drukarki nie wymaga aktualizacji wydrukuj stronę konfiguracji sieci lub stronę testową w celu otrzymania adresu IP drukarki, dzięki któremu możemy wyświetlać witrynę EWS. Aby uzyskać stronę konfiguracyjną lub testową należy odwiedzić zakładkę Centrum Obsługi Klienta HP. Adres IP drukarki wpisujemy do przeglądarki internetowej i potwierdzamy klawiszem enter. Na stronie internetowej (EWS) wybieramy opcję usługi sieci web i postępujemy zgodnie ze wskazówki widniejącymi na stronie.

Etap IV – adres E-mail drukarki

Wydrukowany dokument zawiera niezbędne informacje dotyczące dalszego etapu konfiguracji, a także dokładny opis usługi sieci web. Jeśli dokument został pomyślnie wydrukowany szukamy na nim kodu/adresu drukarki. Jeśli proces przeszedł prawidłowo możemy już korzystać ze zdalnego drukowania.

Wpisy powiązane:

- Jak drukować w Google Cloud Print

- Jak drukować za Pomocą Epson Connect

- Jak dodać drukarkę do Canon Pixma Cloud Link

- Jak zarejestrować się w Canon Pixma Cloud Link

- Jak drukować z iPhone lub iPada

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl