do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Jak wydrukować ebook'a z Kindle?

0

Kindle od 2011 roku wiedzie prym na polskim rynku czytników e-booków. Posiadanie czytnika niesie z sobą wiele udogodnień, gdyż w jednym urządzeniu posiadamy potężny zasób książek, który w standardowej formie zająłby niejedno mieszkanie. Rozwiązanie te niewątpliwie jest wygodne, jednakże czasem przychodzi potrzeba wydrukowania określonego fragmentu lub całej książki. Jak tego dokonać w prosty sposób? Zapraszamy do artykułu.

Drukujemy z czytnika – metoda pierwsza

  1. W pierwszym kroku podpinamy nasz czytnik do komputera za pośrednictwem portu USB. Bądźmy cierpliwi, gdyż w zależności od posiadanego sprzętu może to potrwać kilka chwil.
  2. W drugim kroku pozbywamy się zabezpieczeń DRM. W tym celu uruchamiamy przeglądarkę internetową i ściągamy odpowiedni program np. EPUB DRM Removal. Zabezpieczenia wbudowane w urządzeniu skutecznie utrudniają drukowanie dokumentów, jednakże omawiany program rozwiąże ten problem. Ściągamy wskazany program i instalujemy go na naszym komputerze.
  3. Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i za pośrednictwem menu wybieramy plik, który chcemy wydrukować. Program zrobi jego kopię, która będzie wolna od wszelkich zabezpieczeń. Oryginalny plik pozostanie nienaruszony.
  4. Mamy już plik wolny od zabezpieczeń, jak zatem uzyskać jego papierową kopię? Pliki obsługiwane przez czytnik posiadają rozszerzenie .azw, którego musimy się pozbyć. W tym celu pobieramy na nasz komputer program, który umożliwi przekonwertowanie formatu .azw do powszechnie używanego pdf.
  5. Gdy tylko zainstalujemy program umożlwiający konwersję plików, wskazujemy interesujący nas dokument i dokonujemy konwersji.
  6. Mając gotowy plik pdf z łatwością wydrukujemy dokument. Uwaga, wszystkie programy powinniśmy dobierać do posiadanego systemu operacyjnego. Dysponując produktem Apple’a szukajmy programów przeznaczonych pod ten system.

Ebook Kindle

Drukujemy z czytnika – metoda druga

  1. Czytnik Kindle Fire działa podobnie jak tablet, który z łatwością możemy podpiąć do domowej sieci Wi-Fi i następnie sparować go z drukarką. Rozwiązanie te sprawi, iż wszystkie pliki z czytnika będą bezpośrednio przekazywane do naszej drukarki.
  2. Podobnie jak w pierwszej metodzie musimy pozbyć się wszelkich zabezpieczeń oraz przekonwertować dokument na bardziej przyjazny format pdf. W tym celu instalujemy odpowiednie oprogramowanie dostosowane do systemu operacyjnego, zainstalowanego na naszym komputerze.
  3. W kolejnym kroku instalujemy na nasz czytnik oprogramowanie, które umożliwi nam sprawną komunikację z posiadaną drukarką np. HP ePrint. Ilość aplikacje jest bardzo duża, ważne aby wybrać odpowiednią dla nas.
  4. W każdej aplikacji interfejs będzie wyglądał nieco inaczej, jednakże schemat działania jest taki sam. Wybieramy interesujący nas plik i określamy parametry drukowania. Program najczęściej zapyta nas o wskazaną liczbę kopii lub drukowanie dwustronne. Gdy wszystko jest już właściwie ustawione, wybieramy z menu aplikacji naszą drukarkę i drukujemy wskazany dokument. Podczas drukowania upewnijmy się czy sieć Wi-Fi działa prawidłowo oraz czy zachodzi komunikacja pomiędzy czytnikiem a drukarką.

Wpisy powiązane:

- Apple AirPrint - Funkcja druku z urządzeń mobilnych

- Jak drukować z iPhone lub iPada

- Jak korzystać z Canon Pixma Cloud Link

- Google Cloud Print - mobilne drukowanie od Google

- Usługa Epson Connect - nie musisz mieć drukarki pod ręka

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl