do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Usługi zarządzania drukiem Lexmark

0

Zarządzanie drukiem (MPS) to kompleksowa usługa, której nadrzędnym celem pozostaje zoptymalizowanie procesu drukowania w firmie. Lexmark jako jeden z czołowych przedstawicieli branży drukarskiej oferuje wsparcie w zakresie MPS. Jako ciekawostkę, warto nadmienić, iż Lexmark pozostaje prawdziwym prekursorem usług z zakresu MPS. Pierwsza umowa dotycząca zarządzania drukiem została zawarta już w latach 90. Od tej pory firma nieustanie rozwija swoją ofertę, dzięki doświadczonej kadrze i nieszablonowych rozwiązaniach. Jaką ofertę przygotował Lexmark? Sprawdźmy sami!

Ogólnie o usłudze Lexmark MPS

Lexmark pomoc w zakresie zarządzanie drukiem udziela na 4 głównych płaszczyznach:

  • Działaniach optymalizacyjnych – eksperci Lexmarka dostosują pracę floty drukarskiej do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Odpowiednie ustawienie, a także wybór właściwych urządzeń to klucz do optymalizacji.
  • Zarządzanie – w ramach tej płaszczyzny wchodzi: ciągły monitoring pracujących urządzeń, aktywne wsparcie w sytuacji wykrycia nieprawidłowości oraz lepsze dysponowanie zasobami.
  • Wprowadzanie udoskonaleń – wdrażanie sprawdzonych strategii oraz ograniczeń, aby zmniejszyć ilość niepotrzebnych wydruków.
  • Innowacje – wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w kluczowych dla firmy działań, aby zaoszczędzić środki, a także zwiększyć produktywność.

Lexmark Global Services – globalne podejście

Lexmark Global Services to portal, do którego otrzymują dostęp wszyscy użytkownicy MPS. Jest to rozwiązanie, które wyróżnia firmę Lexmark na tle konkurentów. W omawianym serwisie publikowane są wszystkie najważniejsze informacje związane z flotą urządzeń drukujących. Lexmark Global Services to: możliwość generowania raportów, monitoring liczników, a także opracowywanie zgłoszeń serwisowych. Omawiany portal spełnia również funkcję wygodnego kanału komunikacyjnego, dzięki niemu zamówimy materiały do drukarek np. tusz oraz skontaktujemy się z ekspertem Lexmarka. Co więcej Lexmark Global Services oferuje dostęp do obszernej bazy wiedzy, która zawiera użyteczne materiały dotyczące drukowania. Korzystanie z usługi jest proste i wygodne, wszystkie informacje są chronione, dzięki czemu nie musisz się martwić o wyciek jakichkolwiek informacji.

5 kroków do zwiększenia oszczędności – jak przebiega wdrożenie MPS?

 

Wszystkie zmiany wprowadzane przez Lexmarka są konsultowane właścicielem firmy. Z reguły proces zmian składa się 5 etapów, różniących się działaniami je obejmującymi.

  • Krok pierwszy planowanie – początkowo określana jest strategia zarządzania zmianą (CM), następnie opracowywane są zasady i reguły CM. Jeśli wszystkie działania dobiegną końca przeprowadzane są szkolenia CM dla pracowników.
  • Krok drugi pilot – jest to czas testowania i finalizacja wdrożonych reguł i rozwiązań, sprawdzanie strategii CM, wstępna analiza biznesowa oraz określenie ewentualnego ryzyka dla przyjętego modelu.
  • Krok trzeci optymalizacja – wszystkie wdrożone rozwiązania pozostają nieustanie monitorowane. W ramach kroku trzeciego podejmowane jest zarzadzanie z interesariuszami oraz przygotowanie ostatecznej analizy biznesowej.
  • Krok czwarty implementacja – szkolenia pracowników, wspólne sesje oraz szkolenia produktowe.
  • Krok piąty stan docelowy – analiza zebranych opinii, pomiar postępów przy pomocy wskaźników efektywności oraz usprawnianie obszarów, które wymagają korekty w działaniu.

Usługi firmy Lexmar na tle pozostałych konkurentów

Zarządzanie drukiem oferowane przez firmę Lexmark pozwala na obniżenie kosztów związanych z drukowaniem nawet do 30%. Podobnie jak większość konkurencyjnych firm tak i Lexmark pozwala na własne skomponowanie usługi MPS. Właściciel określa dokładne wymagania oraz stawia cele, które mają zostać zrealizowane. To co wyróżnia rozwiązanie zaproponowane przez firmę Lexmark to dostęp do usługi globalnego serwisu, dzięki któremu w kilka chwil podejrzymy jak przebiega proces drukowania i kopiowania w naszej firmie. Oczywiście podobną możliwość oferują konkurencyjne firmy jak Canon, jednakże usługa nie jest tak rozbudowana.

Wpisy powiązane:

- Usługi Zarządzania Drukiem (Managed Print Services) - Co to jest

- Usługi Zarządzania drukiem Canon MPS

- Usługi Zarządzania drukiem Brother B-Guard

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl