do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Waterfall Printhead Technology - sekret szybkości drukarek Memjet

2

Nasi stali czytelnicy wiedzą, że w naszych wpisach staramy się udzieliać dostateteczną ilość uwagi pytaniom technicznym. Do tej pory w blogach atramentówki już ukazało się kilka wpisów dotyczących technologii druku atramentowego. Niektóre z nich już zdążyły nawet staracić na aktualości przez zamieszczenie nowszą technologią. Lecz dzisiaj skupimy się na technologii, która na nasze przekonanie nie straci na popularności jeszcze przez wiele lat.

Głowica drukująca Memjet

Ci z Was, którzy regularnie śledzą nowości na rynku drukarek zapewno już wiedzą o najszybszych na świecie drukarkach Memjet. Te urządzenia potrafią drukować z szybkością 60 pełnowartościowych kolorowych stron A4 na minutę. Szybkość 1 strony na sekundę jescze nigdy nie była osiągalna dla producentów drukarek. Jak to udało się osiągnąć Memjetowi?

Jak zawsze chodzi o głowicę.

Prace nad głowicą drukującą w technologii „Waterfall” były prowadzone w Memjet jeszcze od 1994 roku. Lecz pierwsza drukarka z tą głowicą pojawiła się na rynku dopiero w 2011 roku. Na czym więc polega unikalność głowic drukujących Memjet.

Memjet C6010 - Zwiększ szybkość w swoim biurze

Jeśli otworzymy klapę każdej tradycyjnej drukarki atramentowej, zobaczymy w środku nieduże pudełko, które z wielką prędkościa porusza się z jednego boku na drugi, zostawiając pasma atramentu na kartce papieru. Tak właśnie wygląda tradycijna głowica drukująca. Poruszająca się w taki sposób głowica zużywa bardzo dużo energii i marnuje mnóstwo czasu na zbędne ruchy. Czym różni się głowica Memjet?

Głowica drukująca Memjet w technologii Waterfall jest nieruchoma i ma szerokość przewyższającą szerokość kartrki papieru. Wzdłuż całęj głowicy, która ma wygłąd przedłużnej płytki są umieszczone rzędy dysz, które, na „zawołanie” sterowników potrafią wylewać dosłownie wodospady tuszy, na przejeżdzającą pod spodem kartkę papieru. Dzięki temu, ze głowica ma szerokość kartki i nie potrzebuje poruszać się z boku na bok, szybkość przepuszczania kartrki pod głowicą Memjet może być 8 razy większa niż w tradycyjnych drukarkach atramentowych.

Technologia druku Waterfall

Głowica Memjet nie tylko szeroka lecz zaawansowana technologicznie

Żeby jeszcze bardzie przyspieszyć druk za pomocą głowicy Memjet, została ona wyposażona aż w 70 400 dysz, które potrafią wystrzeliwać aż 700 molionów kropelek tuszu na sekundę i każda z nich możę mieć rozmiar 1,2 piko-litra. To pozwala osiągać naturalną (nie podciąganą komputerowo) rozdzielczość 1600x800 dpi.

Memjet C6030 - najszybsze urządzenie wielofunkcyjne na świecie.

Żeby skutecznie zarządzać taką ilością dysz w celu uzyskania najlepszej szybkości i jakości druku, głowica jest wypasażona w 5 trzydziesto-pięcio megobajtowe chipy, których wydajności projesowej starcza na kontrolowania druku z szybkością nawet 500 stron na minutę.


Wszystko to sprawia, że na chwilę obecną drukarki Memjet są najszybszymi drukarkami na rynku. Dodatkowym ich atutem jest także innowacyjne podejście do sprzedaży materiałów eksploatocyjnych, lecz o tym opowiemy już w następnych naszych wpisach. 

Wpisy powiązane:

Memjet - Globalny lider szybkiego druku

Komentarze do wpisu (2)

9 grudnia 2016

Witam Mam taką drukarkę Astrojet M1 i to co piszecie o głowicy wszystko się zgadza. Natomiast problem tkwi w atramentach. Drukarka posiada 5 pojemników z tuszem o pojemności 250 ml. Zakup jednego to kwota 950 zł. Pomnożyć to przez 5 to jest to kwota porażająca. Mam takie pytanie - czy istnieje możliwość regeneracji pojemników z tuszem. Znalazłem taki tusz New!!! Water Based Pigment Ink for Memjet Printhead. Strona http://goosam.en.alibaba.com/product/60105564119-21498032/New_Water_Based_Pigment_Ink_for_Memjet_Printhead.html Czy jest to temat, który jest godny zainteresowania ?

9 grudnia 2016

Szanowny Panie Mieczysławie, Wkłady do drukarek Memjet C6010 oraz C6030 można oficjalnie regenerować i sam memjet udostępnia do tego maszynę regenerującą. Natomiast czy konstrukcja tych wkładów jest taka sama, nie wiem. Musiałbym zobaczyć wkład Astrojet. Co dotyczy atramentów, większość poważnych producentów atramentów, wycofała się z produkcji tuszy do Memjet ze względu na niski popyt, dlatego ciężko jest stwierdzić czy ten tusz z alibaba jest dobry i czy na pewno jest do Memjet a nie zwykły pigmentowy tusz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl